Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

zawitka 11:51, 16 sty 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Aniu pytałaś u Joasi o kępy hameln i moudry --to duże kępy wys 70 cm a kaj się rozłożą to sporo zajmują miejsca metr na metr .będę swoje przesadzać bo już za duże .A szukam niższych .d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anka_ 14:55, 16 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosialuk napisał(a)
Myślę, że wszyscy są wstrząśnięci.
Trzeba mieć nadzieję, że z tej tragedii wyniknie coś lepszego.

zawitka napisał(a)
Aniu pytałaś u Joasi o kępy hameln i moudry --to duże kępy wys 70 cm a kaj się rozłożą to sporo zajmują miejsca metr na metr .będę swoje przesadzać bo już za duże .A szukam niższych .d
Halinko ja poszukuję... hmmm... sama nie wiem czego.
Wiosną będę miała do obsadzenia cypelek i w planach były kolumnowe cisy zatopione w molini. Coś w tym stylu https://pl.pinterest.com/pin/455496949794230101/ Nawet zakupiłam jesienią molinię i czeka zadołowana. Ale teraz tak się zastanawiam czy nie będzie za delikatna... może dać rozplenicę... Molinia ma tą przewagę, że bardzo wcześnie rusza... I tak sobie siedzę w tych moich dylematach...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
JoannA 17:27, 16 sty 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Ja bym posadziła molinię
Jaką odmianę kupiłaś Aniu?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
anka_ 17:57, 16 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kupiłam Moorhexe i będę ile się da dzielić 'Heidebraut, bo mam i jestem w niej zakochana. Ciekawi mnie co Moorexe pokaże u mnie.
Jako delikatny dodatek na tą rabatę pójdzie coś w stylu gaury lub rutewki. Ma być tylko delikatna mgiełka.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
JoannA 18:04, 16 sty 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
A co sądzisz o czosnku główkowatym jako dodatek?
http://www.perdereauphotography.com/de/media/6398ea44-cac9-4ce3-a0e2-95e1d0c094e1-molinia-caerulea-poul-petersen
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 18:12, 16 sty 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Tu z werbeną
http://www.perdereauphotography.com/de/media/0f19baad-6e17-4b15-9d36-e03748beff67?hit_num=29&hits=355&page=1&per_page=60&prev=aa329ed6-2624-479b-85e1-12611f40a2c9&search=Ornamental
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
anka_ 18:45, 16 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Z cebulowymi jest u mnie problem, bo po zimie znikają. Nie wiem czy większy udział mają w tym nornice czy wilgotność gleby. O ile z tymi pierwszymi toczę ostrą walką od zeszłego lata, o tyle na drugą zmorę nie bardzo mam już wpływ. Tej jesieni wsadziłam trochę drobno cebulowych i jak dadzą radę to będę testować następne w tym czosnki główkowate.

Z werbeną bardzo dobry pomysł. Nie pomyślałam o niej, a przecież w piwnicy zimuje mamuśka na sadzonki. Będę praktykować metodą MałejMi
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
mikina34 08:18, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
anka_ napisał(a)
Trzeba mieć nadzieję, że z tej tragedii wyniknie coś lepszego.

Aniu, jestem optymistką i też mocno wierzę, że całe to okropne zdarzenie wpłynie na świadomość ludzi, ale w mam zakamarkach pamięci sytuację kiedy umarł Nasz Papież i bratały się dwa nienawidzące się kluby sportowe... na długo tej wyrozumiałości i wybaczenia nie starczyło... ale nadzieja umiera ostatnia...

Też mam Molinię Heidebraut, jest rzeczywiście cudna, ma taki równy pokój i super kolory, chętnie bym ją podzieliła wiosną , trzeba jakoś się z nią cackać czy porostu podzielić kępę? Dwie spore sadzonki Vareigaty już podzieliłam jesienią i zobaczymy co z niej się ostanie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
zawitka 09:17, 17 sty 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Do Twojej wizji potrzeba faktycznie delikatnej trawy a te rozplenice nie są takie delikatne to mocne kępy ;Wstawię Ci u mnie zdjęcie. podzielić się z Tobą mogę nie ma sprawy.jak zobaczyłam to tej molini też będę szukać jest cudna
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anka_ 11:04, 17 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
mikina34 napisał(a)
... ale nadzieja umiera ostatnia...
I tego się trzymajmy...

mikina34 napisał(a)
Też mam Molinię Heidebraut, jest rzeczywiście cudna, ma taki równy pokój i super kolory, chętnie bym ją podzieliła wiosną , trzeba jakoś się z nią cackać czy porostu podzielić kępę? Dwie spore sadzonki Vareigaty już podzieliłam jesienią i zobaczymy co z niej się ostanie
Moniu ja nigdy swojej nie dzieliłam, bo ona dopiero mężnieje. Dostałam sadzonki od Toszki i będę dzielić jej metodą- tzn bez wykopywania rośliny matecznej odcinamy kawałek z boku.

zawitka napisał(a)
Do Twojej wizji potrzeba faktycznie delikatnej trawy a te rozplenice nie są takie delikatne to mocne kępy ;Wstawię Ci u mnie zdjęcie. podzielić się z Tobą mogę nie ma sprawy.jak zobaczyłam to tej molini też będę szukać jest cudna
Wiesz Halinko po postach Joanny i twoich fotkach zaczęłam grzebać w czeluściach pinterestu i znalazłam piny z rozplenicą i kolumnami... https://pl.pinterest.com/pin/337629303289323733/ i macie rację- to nie to, rozplenica zdecydowanie za mocna.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies