Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Roocika 22:53, 19 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Buu a u nas śnieg, śnieg, śnieg i mróz... Dziś jeszcze sypało śniegiem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Milka 04:54, 20 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dzisiaj było tak piękne, słoneczne i ciepłe popołudnie, że można było rozpocząć prace ogrodowe. Zaczęłam od najbardziej nasłonecznionej rabaty- podokiennej od strony tarasu. Ścięłam i odchudziłam stipy, pościnałam miskanty i rozplenice. Pod sekator poszły też liście szafirków. Ten ostatni zabieg rzutuje na ładne wyeksponowanie kwiatów, kiedy te się pokażą. Okazało się, że śnieg nie stanowił przeszkody w kiełkowaniu kwiatów cebulowych. Na wierzchu są kły tulipanów, narcyzów i spore liście czosnków główkowatych.
Mam nadzieję, że ziemia zacznie teraz szybciej obsychać, co posłuży roślinom wrażliwym na wygniwanie.
Prognozy na następny tydzień są bardzo obiecujące. Jutro szykuję się do kolejnych wycinek.

Czyli podobnie mamy pogodowo. Ja też już będę wycinać trawy i całą resztę. Liście szafirków ścinałam na jesień, ale też chyba ciachnę.
Chyba już zew wiosny Haniu poczułaś
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gosiek33 06:46, 20 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Już o promanalu myślisz a u mnie jeszcze pełno śniegu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
MiluniaB 07:48, 20 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3390
Gruszeczko z radością przeczytałam Twoje poczynania ogrodowe. To znaczy, że u ja powolutku zabiorę się za trawki. Pogoda zapowiada się bardzo ładna.

A za ścinanie hortensji kiedy się zabierzesz?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
zawitka 08:41, 20 lut 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14070
Sliczna ta pysznogłówka .mam pytanie o krwawnik .Nie mogę odchodować tego zielska co wsadze to ginie .Ten Twój jest ładny ma duże kwiaty siedzi pewnie w słońcu >?????

Juz zaczynacie cięcie traw a u nas śnieg po kostki
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Zakrecona 09:45, 20 lut 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Haniu, a te liście szafirków, to tak z 1/3 ciachnąć?

U mnie też wielkie porosły
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
galgAsia 11:23, 20 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haniu, ja właśnie naostrzyłam sekator i też lecę ciąć
Dziś ma być +10C - właśnie zaczyna się tu sezon
Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 17:38, 20 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22251
Roocika napisał(a)
Buu a u nas śnieg, śnieg, śnieg i mróz... Dziś jeszcze sypało śniegiem

Współczuję. Powoli zapominam o śniegu. Mrozik był rano. Szybko puścił, bo słońce grzało od rana.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:39, 20 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22251
Milka napisał(a)

Czyli podobnie mamy pogodowo. Ja też już będę wycinać trawy i całą resztę. Liście szafirków ścinałam na jesień, ale też chyba ciachnę.
Chyba już zew wiosny Haniu poczułaś


Poczułam mięśnie, o których zimą zapomniałam.
Przycinałam drzewka w sadzie, a tam trzeba to robić z drabiny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:40, 20 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22251
Gosiek33 napisał(a)
Już o promanalu myślisz a u mnie jeszcze pełno śniegu


U nas zawsze wszystko szybciej. Taki klimat.
Lada moment i na Mazowsze zawita przedwiośnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies