Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 17:02, 01 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Kokesz napisał(a)


Ehh...zazdroszczę...ja dopiero wracam z roboty


Popołudnie zapowiada się nieciekawie. To będzie ciężki dzień dla wielu ogrodów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:10, 01 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
I takie tamy na koniec.
Czas przetacznikowca Red Arrow minął.



Mam nadzieję, że godnie zastąpią go przetaczniki.



Ogrodowe utrapieńce pewnie po tej nawałnicy padły na wznak.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 17:18, 01 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38768
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nabyłam ten polecany przez Martę blender kielichowy wysokoobrotowy. Jak dla mnie- rewalacja. Umycie po użyciu zajmuje minutę. Wrzucać można różności, a konsystencja koktajli jest aksamitna. Dzisiaj używałam jarmużu toskańskiego i nie było nutki goryczki. Oprócz jarmużu był agrest, arbuz, liście mięty oraz melisy, banan i jabłko.


Na taki gorąc polecam dodać selera naciowego.
Może wychodzi ciut pikantne w smaku... ale też orzeźwiające
I mrożony szpinak zamiast lodu ;P

Muszę nabyć ten toskański.
Koniecznie!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 17:18, 01 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Większość kwiecia Edenki już w worze z odpadami. Ostało się kilka.



Wiosną wykopałam spod krzaczorów na długiej prostej cebulki białej lilii i powsadzałam na bardziej wyeksponowane miejsca przy tarasie. Zwykle kwitła pod koniec lipca.





Ciekawe, czy po gradobiciu stipy zachowają zwiewność?

Rondo


Półksiężycowa





Spokojnego weekendu. Oby obyło się bez gwałtownych zjawisk. Idę na rekonesans do swojego ogrodu. Strach się bać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 17:26, 01 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10007
Haniu, najpierw sue zdziwiłam, ze chodzisz po ogrodzie w ten skwar, a potem sprawdziłam jska pogoda jest na Dolnym Śląsku - zazdro! U nas dziś ponad 35 i wiaterek jsk z pieca hutniczego… Coś potwornego…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 17:30, 01 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18073
Trzymam kciuki za dobrą kondycję ogrodu! Czy ten przetacznikowiec po przycięciu nie zakwitnie ponownie? Właśnie nabyłam sobie odmianę Cupid i jak czytam przycięcie powoduje przedłużenie kwitnienia.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 17:48, 01 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11719
Mam nadzieję, że mimo wszystko, ogród będzie się prezentował jak na zdjęciach. U mnie tym razem na razie spokojnie i o 10stopni chłodniej już.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 19:13, 01 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






Haniu, czarująca kompozycja, czosnki ze stipą także zjawiskowe. Jak ogród po obchodzie? Pisz koniecznie.
Szybko zadziałałaś z blenderem i bardzo dobrze, cieszę się, ja go sobie cenię znacznie bardziej niż wyciskarkę, bo nie tracę niczego z owoców, nie ma odpadów Przy takiej pogodzie i w pełni sezonu przydaje się szczególnie Koktajle, smoothie, chłodniki, sorbety. Z mrożonych truskawek i banana z dodatkiem wanilii i napoju owsianego - deser w 3 minuty.
Do czyszczenia blendera z resztek past polecam silikonową, miękką szpatułkę, bardzo ładnie wybiera, wiadomo, że w okolicach ostrzy trochę pasty pozostanie. Masła orzechowe, humus, to wszystko świetnie się zblqnduje na puszystą masę. Bardzo lubię też puddingi owsiane, nie wiem, czy lubisz owsianki. Puddingi jaglane. Ryżowe. Mam wrażenie, że blender wysokoobrotowy wydobywa jeszcze bardziej smak z tychże. Mikrofalówka może dla mnie w kuchni nie istnieć, ale blender wysokoobrotowy musi być ze mną. Po urlopie chętnie wracam do niego Opcja automatycznego mycia w przypadku gęstych past jest świetna


Gruszka_na_w... 20:42, 01 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Dziewczyny! Jest dobrze.
Lodowe kule topiły się ponad pół godziny. To daje wyobrażenie o ich wielkości. Najprawdopodobniej ta wielkość kul ocaliła ogród. Pod wpływem swojego ciężaru omijały liście i spadały od razu na ziemię. Trochę liści grabowych leży na klińcu, ścięło dwie końcówki pędów hortensji na garażowej, smagnęło nieznacznie liście dyń, ale one są niezbyt wiotkie i pewnie dlatego dostały. Mieliśmy dużo szczęścia. Temperatura spadła o 20 stopni. teraz na termometrze 15.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:48, 01 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Juzia napisał(a)


Na taki gorąc polecam dodać selera naciowego.
Może wychodzi ciut pikantne w smaku... ale też orzeźwiające
I mrożony szpinak zamiast lodu ;P

Muszę nabyć ten toskański.
Koniecznie!


Selera naciowego nie mam w ogrodzie. Zadbam aby był w kolejnym roku. Nasionka już mam. Teraz staram się używać tego, co jest pod ręką. Wyjątek robię dla owocowych dodatków, bo tych jeszcze niewiele. Po ponad 30 latach eksploatacji gardła nie pijam napojów z lodem. Źle się to kończy.
Selera naciowego używałam zimową porą w wyciskarce. Lubię seler. W każdej postaci.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies