Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Magara 22:47, 07 gru 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Haniu - wielkie buziaki

My Sfochowaną i Maszkę (druga kotka, która się do nas "przypisała", to ta z mojego avatara ) wysterylizowaliśmy jak tylko dało się ich pierwsze kocięta odstawić od przysłowiowego "cycka". Nie chcieliśmy czekać na "nowe rozdanie " Młodziaki przez dobę były na diecie jogurtowej, a mamuśki pojechały do weta.

Kocięta Sfochowanej znalazły dom - królewski - poszły do człowieka, który się zajmował ikrą - kawior na śniadanie/obiad i kolację dostają
Kocurki Maszki - poszły w świat, pewnie rządzą w którejś wsi w pobliżu, bo to zadziory były, jak mamuśka

Temat koci - temat rzeka
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 12:23, 11 gru 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Daguś, Ziuta trafiła do nas w najbardziej zwariowanym momencie naszego życia. Do rozwiązania było tyle problemów, że głowa od nich bolała. W tym napiętym harmonogramie trudno było się wstrzelić z kolejnym punktem do realizacji, a kiedy nastał już spokojniejszy czas, to okazało się, że jest kolejna ciąża.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:27, 11 gru 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
W nocy budziły nas lawiny zlodowaciałego śniegu schodzące z dachu. Rano trzeba było metalową łopatą zbierać śnieg tarasujący wyjazd z garażu. Plastikowa szufla nie dawała rady wbić się w śnieg. Na termometrze +7, śnieg topnieje w szalonym tempie. Miło jest dla odmiany popatrzeć na wyłaniające się zielone powierzchnie. Jakoś tak zapachniało wiosną, choć wciąż w kalendarzu wciąż jesień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kordina 13:20, 11 gru 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Kalendarz nie nadąża za rzeczywistością
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 13:32, 11 gru 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
No fakt, już po śniegu a to jeszcze jesień. Nawet zima się jeszcze nie zaczęła
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 13:38, 11 gru 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
U mnie spory śniegowy zjazd z dachu był wieczorem. Naprawdę dziwny odgłos, w pierwszej chwili nie wiedzieliśmy co sie dzieje
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magara 23:20, 11 gru 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Daguś, Ziuta trafiła do nas w najbardziej zwariowanym momencie naszego życia.

Haniu, koty wydają mi się stworzeniami magicznymi Coś kojarzę, że chyba Egipcjanie mieli podobne zdanie na ten temat i nawet jakoś specjalnie koty honorowali
Z moich obserwacji wynika, że koty w życiu nie-kociarzy pojawiają "znikąd", ale chyba zawsze "po coś"
No i właśnie w momentach dziwnych, zwariowanych, totalnie nieoczywistych
Wiadome jest jedno - jak się pojawią - będą nami rządzić i dążyć do tego, żeby nas zdominować
Piszę to ja - kocia alergiczka, która właśnie wpuściła Sfochowaną do domu, żeby sobie futro przy kominku zagrzała
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
darkowa 21:48, 13 gru 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 380
Haniu, witam serdecznie

Taka cisza u Ciebie, ciągle pijesz szampana??
Ja też

pozdrawiam
____________________
krystyna
Margo2 23:01, 13 gru 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1166
Judith napisał(a)
U mnie spory śniegowy zjazd z dachu był wieczorem. Naprawdę dziwny odgłos, w pierwszej chwili nie wiedzieliśmy co sie dzieje


Ja akurat byłam sama w domu.
Właśnie położyłam się spać. Już zaczęłam zasypiać, kiedy usłyszałam dziwne odgłosy. Myślałam, że to jakieś zwierzę dobiera się do styropianu. W końcu nie wytrzymałam i wyszłam na dwór. szlafroku. I wtedy przekonałam się, że to zsuwający się snieg robi taki hałas.
Ale już byłam wybita ze snu i całą noc wierciłam się w łóżku.
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Gruszka_na_w... 09:45, 14 gru 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Magara napisał(a)


Wiadome jest jedno - jak się pojawią - będą nami rządzić i dążyć do tego, żeby nas zdominować


U nas Ziuta decyduje, kiedy jest czas oglądania filmów. Podczas seansów układa się na mężatym.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies