Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Judith 12:23, 29 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Elo Asia. Jak tam psinka się czuje?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 12:51, 29 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Jak to dobrze, że chciało Ci się zrobić to porównanie. Kawał pracy za Wami. Tej najtrudniejszej. Zmiany kolosalne. Ogród nabiera wdzięku. A kiedy się czyta o Twoich kolejnych zakupach roślinnych, to już się wie, że będzie co podziwiać w kolejnych sezonach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasiapod 12:53, 29 sty 2023

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
O boszsze, współczuje przygody z piesami a jak twój piesio?
Asiu pięknie u Ciebie ogrodowo, podobaja mi się róże pashmina, śliczne są
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Rojodziejowa 12:53, 29 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8437
Szukam szklarni... Z tunelu dwa lata z rzędu zerwało nam folię, więc jak dla mnie nie ma sensu kupować jej kolejny raz. Liczyłam na to, że wytrwają 3 sezony, a po pierwsze każda folia starczyła na sezon albo w przypadku drugi na pół sezonu.

Znalazłam dwie opcje, które są do rozważenia - taką na profilach pcv, ale niby przechodzącą testy "wietrzne" dla wichur. Z obu stron drzwi - fajnie można wywietrzyć.

Drugą aluminiową czarną z grubszym poliwęglanem, ale za to nie ma drugich drzwiczek. Minus jest taki, że drzwi jedne. No chyba, że można dopłacić za opcję z drugimi. Minus ogromny, bo cena dwukrotnie wyższa. Jednak materiał zupełnie inny.

Jeśli macie coś godnego polecenia, to napiszcie proszę na priv.

Poza tym dostałam namiar na kolejne miejsce daliowe... i już do reszty zgłupiałam. Na razie nie mam jednak potwierdzenia, czy wszystko co zamówiłam jest dostępne, a jest tam kilka cudów, które bardzo mi się spodobały na fotkach z ich plantacji , np.
Śląsk i Roque Starburst

A poza tym, jakie znacie katalogii dalii?
Ja na razie znalazłam te dwa:
http://www.dahlie.net/dyn/index.php?lang=de#S
https://garden.org/plants/ (tu nie tylko dalie)
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 12:55, 29 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8437
Judith napisał(a)
Elo Asia. Jak tam psinka się czuje?

Już jest bardziej ruchliwa. Nie leży ciągle tak jak w dwa pierwsze dni. Ale sporo ropy jej się zebrało, więc dziś była akcja czyszczenia rany. Strupek się zrobił za wcześnie i sporo jej się zmagazynowało. Kontrolę musimy jakąś zaliczyć.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 12:56, 29 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8437
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jak to dobrze, że chciało Ci się zrobić to porównanie. Kawał pracy za Wami. Tej najtrudniejszej. Zmiany kolosalne. Ogród nabiera wdzięku. A kiedy się czyta o Twoich kolejnych zakupach roślinnych, to już się wie, że będzie co podziwiać w kolejnych sezonach.


Dzięki Haniu! Z ust Ogrodowiskowej Mędrczyni to jest COŚ!

Z tymi zakupami w tym roku, to chyba trochę przesadziłam - nudy nie będzie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 12:57, 29 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8437
Kasiapod napisał(a)
O boszsze, współczuje przygody z piesami a jak twój piesio?
Asiu pięknie u Ciebie ogrodowo, podobaja mi się róże pashmina, śliczne są


Tak, w pierwszym kwitnieniu powalają urodą
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anuska2507 13:39, 29 sty 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Też szukam szklarni. Tunel foliowy miałam jeden sezon i jesienią zerwało z niego folię i połamało stelaż. Z kolejnym już sobie dałam spokój.
My chyba weźmiemy tunel z poliwęglanu 6 mm. Raczej półokrągły, bo dwuspadowy jest dużo droższy. Jak wrócę do domu to prześlę Ci aukcje, które rozważamy.
A możesz mi wysłać link do tej czarnej aluminiowej?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Rojodziejowa 13:43, 29 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8437
anuska2507 napisał(a)
Też szukam szklarni. Tunel foliowy miałam jeden sezon i jesienią zerwało z niego folię i połamało stelaż. Z kolejnym już sobie dałam spokój.
My chyba weźmiemy tunel z poliwęglanu 6 mm. Raczej półokrągły, bo dwuspadowy jest dużo droższy. Jak wrócę do domu to prześlę Ci aukcje, które rozważamy.
A możesz mi wysłać link do tej czarnej aluminiowej?


Już leci
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 13:54, 29 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Rojodziejowa napisał(a)


Czyli sposób znany mocno wtajemniczonym w sianie


W jakim sianie?
Ja od lat zbieram tak nasiona łącznie z ciekawymi pomidorami, płuczę na sitku i potem suszę.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies