Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

lilarose 23:14, 25 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
napisałam o baldaszkach i naparstnicach z myślą o kwitnieniu w czerwcu/lipcu. Zawilce japońskie będziesz miała gdzieś w sierpniu, też będą tam pięknie wygladały, ale wcześniej bedzie łysawo
Może lilie tam też poupychaj, one dadzą kwiaty i zapach w lipcu
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 23:21, 25 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6770
Asia, zaglądam na bieżąco ale rzadko ślad ostatnio gdziekolwiek zostawiam z braku weny i sił
Ogród metamorfozę przeszedł wielką i przeokrutnie piękną
Daliowych Twoich nasadzeń jestem mega ciekawa (moje pięć próbnych zeszłorocznych karp na stryszku póki co, czekam co z nich będzie).

Szczerze to mnie do napisania skłoniła ta przygoda z psami. Bardzo Ci współczuję A piszę, żeby, podobnie jak Dziewczyny, Cię zmotywować, do działania. Zwrot kosztów za leczenie Twojego psa jest z jednej strony najmniej istotny, a z drugiej może być najbardziej dokuczliwy dla sąsiadów i najbardziej dający im do myślenia. Głupota ludzka nie zna granic, ale nie można pozwolić, żeby takie coś przeszło bez echa. Jeżeli ludzie nie radzą sobie z psami, może powinnaś zawiadomić jakąś najbliższą terytorialnie organizację zwierzęcą???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 23:22, 25 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
oczywiście są też zawilce kwitnące wiosną - ja mam kwitnące w maju zawilce wielkokwiatowe
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Nowa12 23:43, 25 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Oczywiście piękne rewolucje ogrodowe poczyniłaś. Aż miło popatrzeć jak fajnie zagospodarowaliście teren.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:46, 25 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jeszcze zapytam o Pashminę bo ślicznie u Ciebie wygląda. Jesteś z niej zadowolona?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
MartaCho 07:53, 26 sty 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2195
Asia,
szczerze współczuję przygody z psami! Coś strasznego! Brawa za odwagę i trzymam kciuki za dalsze kroki, które tak jak dziewczyny, w pełni popieram.

Metamorfoza ogrodu niesamowita i to nie przekopanie rabat, ale poważne inwestycje u Ciebie były.
Ja przez okoliczne zabudowania, które strasznie mnie przytłaczają zwracam bardziej uwagę na okolice i u Ciebie ta przestrzeń niesamowita wokół, te widoki na sąsiednie wzgórza! Przepięknie!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
olciamanolcia 08:03, 26 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Rojodziejowa napisał(a)
Tak Kasiu, pogryziona. Po bokach w dwóch miejscach. Prześwietlenie zrobione. Podobno miała szczęście, że jej opłucnej nie przebiło. Dostała antybiotyk, przeciwzapalne i maść. Tak pociągnęły, że skóra jej się oderwała od tkanki podskórnej. Przepłukali jej to, ale cały czas się trochę sączy. Z kojca teraz nie chce wyjść. Zasnęła.


O Matko! Ucałuj ją ode mnie . Biedna psina Dobrze,ze sie gorzej nie skończyło. Będąc na Twoim miejscu kopa w dupę dałabym właścicielowi psów A może i nie w dupę a w sam przód

Kiedyś jak szliśmy z Saszką - na smyczy- pod bramę z jednej z posesji podbiegły dwa owczarki belgijskie.. Buldożek jak to buldożek-ciekawy świata-a te dwa kundle zaczęły go wciagać pod bramę - gdyby nie szybka reakcja mojego Niemęża -poprzez krzyk i trząchanie bramą-zżarły by Saszkę.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 08:06, 26 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Rojodziejowa napisał(a)
Wracając do ogrodu i zdjęć już odrobinę bardziej wyględnych.

Z początku cieszył głównie ten fragment: juki ze stipą i na wyższym piętrze Pashminy z rozplenicami Hameln.





I właściwie poza dosadzeniem niskiego żywopłociku od strony tarasu w tej części nie zmieniło się nic.


Potem naszło mnie na obsadzenie hamelnami grabów. Niestety już wiem, że nie będzie takiego efektu jakiego oczekiwałam. Zwalam to na thuje. Prawdopodobnie w tym sezonie pas hamelnów bliższy thujom zostanie przeniesiony na zabatę za murkiem przy skarpie.





Cud Dl;aczego takie piekne foty ukrywałaś przed światem ??
Piekne róże no i murek z jukami i stipami. O rabacie z cygańską patelnią nie wspomnę
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agatorek 09:37, 26 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Asia, współczuję sytuacji z psami. Dobrze, że wszystko skończyło się tak, jak się skończyło.
Wyślij Żona z rachunkiem, i niech się nie da spławić.

Psy powinny trafić na jakieś szkolenie, nie powinny być tak agresywne. Moje, jak uda im się wymknąć, nigdy nie zaatakowały innego psa. Kiedyś Brutus i Venus wymknęły mi się jak otworzyłam bramę i pobiegły na wieś . Pobiegłam za nimi, zdążyłam tylko zauważyć z daleka, że wchodzą na podwórko byłego sołtysa. Prawie się położyłam ze śmiechu na asfalcie, jak zobaczyłam, jak pies sołtysa (kundelek sięgający może do kolan) wygania szczekaniem moje groźne potwory .
Podobna sytuacja była, jak kiedyś wjeżdżałam na podwórko i nie zauważyłam jak pies sąsiadów wszedł mi za bramę. Myślałam, że skończy się to kiepsko. Ale tylko trochę się pobawiły i wygoniłam „intruza”. Czasami intruz przychodzi i biegają sobie wzdłuż ogrodzenia.

Zakochałam się w rabacie przymurkowej z różami i rozplenicami ❤️❤️❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 11:12, 26 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Asia odważna Jesteś. Matce mojej koleżanki pogryzły się raz dwa ich własne psy, była wtedy z nimi sama, chciała rozdzielić straciła dwa palce

Na przyszłość najlepiej wylać na gryzące się psy wiadro zimnej wody. Wiem, nie miałaś pod ręką do tego stres, emocje i dzieci.

Ale rachunek za leczenie sąsiadom do ręki i to nie oryginał, a kopię. Najlepiej wysłać poleconym za potwierdzeniem by mieć dowód, że odebrali. To raz. Dwa zgłoś sprawę na policję bo przynajmniej odnotują zdarzenie, może zmotywują sąsiadów do podwyższenia ogrodzenia. Pies ma się znajdować pod kontrolą właściciela, jeśli ucieka z posesji nie powinien biegać luzem, a jeśli już to w kagańcu. Do tego owczarek niemiecki jest rasą wymagającą pracy z człowiekiem i kontaktu z ludźmi. Nie wystarczy wypuścić go z kojca niech sobie pobiega. Tej rasie jest blisko do wilków i część zachowań wilków w nich przetrwało. Moja Lara np szczęka jak jest w końcu, ale jak jest poza nim atakuje po cichu. Wiemy o tym i kontrolujemy w pełni Jej zachowania.
One nie koniecznie musiały bronić terytorium bo przecież znajdowały się na terenie neutralnym wszystkie trzy. Bardziej prawdopodobnym jest, że jako stado te dwa poczuły instynkt i zapolowały na Twoją sunię. Zapolowałyby pewnie na cokolwiek co się rusza w tym momencie.
Ta sytuacja była bardzo niebezpieczna. W obronie zdobyczy mogły rzucić się na Ciebie.

Mogły też nie być właściwie socjalizowane z innymi psami w okresie szczenięcym i prawdopodobnie tak było. U owczarków okienko socjalizacyjne trwa tylko ok dwa tygodnie. Jak to się zaniedba później tylko problemy.

Jedno jest pewne cała sprawa nie może przejść bez echa, bo zemści się w przyszłości gorszą tragedią.
Jedyne co Ci pozostaje to właśnie teraz gdy masz argumenty w ręce zadziałać. I to od razu nim emocje opadną i Wam i właścicielom psów.

Ja mam po sąsiedzku dwa came corso, tak uciekały i były postrachem. Postraszyłam policją. Ogrodzenie zostało zmienione, problem się skończył. Pani się tłumaczyła, że są ubezpieczone, jak powiedziałam, że to życia czy zdrowia nikomu nie wróci brakło Jej argumentów.
Najlepiej do rozmowy zaproś kilku sąsiadów, którzy wiedzą jak sytuacja wygląda i też chcą ją zmienić. Wsparcie zawsze zrobi większe wrażenie na właścicielach tych psów.

Potwierdzam co było napisane, nie ma złych psów są tylko nieodpowiedzialni właściciele.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies