Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 13:16, 31 paź 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
AngelikaX napisał(a)
Już cebulowe posadzone... szczęsciara... u mnie leżą w kartonie i czekają na lepszą pogodę

Mi się wydawało, że już nic w ogrodzie na jesień nie muszę... A potem nagle spontanicznie dokupiłam czosnek i jeszcze tulipany i tak sobie dołożyłam pracy. Prawie 100 cebul jeszcze wkopałam. Mam nadzieję, że wiosną nie będę marudzić, że jeszcze za mało kolorów
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 13:21, 31 paź 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MirellaB napisał(a)
Przypomnij sobie jak pisałam, że wyrywałam siewki stipy i werbeny
Teraz u Ciebie podobna sytuacja z wysianiem.

Nie strasz! Bo mi się stipa przestanie podobać i co wtedy? A planowałam zachować minimalizm również w doborze traw, żeby między różami nie było naciepielone różnych różności Ogólnie z pięciu małych sadzonek mam teraz stipę w prawie każdym miejscu. Nie rozumiem skąd to narzekanie, że wymarza i trzeba wiosną kupować nową.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 13:23, 31 paź 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zana napisał(a)
Właśnie, ta szkoła to jakieś przekleństwo jest. Też teraz kompletnie nie mam czasu i z jednej strony to nawet lepiej, że pogoda taka do d..y, to przynajmniej mi nie szkoda, że nie mogę na działkę pojechać. Tylko, że na wiosnę więcej pracy zostaje.

Ale wiosną jest dłuższy i przyjemniejszy dzień i lekcje można robić na świeżym powietrzu Ja trochę marudzę, bo mam szkołę w pracy i szkołę w domu i czasem już mi to po prostu uszami wychodzi.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
MirellaB 16:20, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
_Martini_ napisał(a)

Nie strasz! Bo mi się stipa przestanie podobać i co wtedy? A planowałam zachować minimalizm również w doborze traw, żeby między różami nie było naciepielone różnych różności Ogólnie z pięciu małych sadzonek mam teraz stipę w prawie każdym miejscu. Nie rozumiem skąd to narzekanie, że wymarza i trzeba wiosną kupować nową.

To wyobraź sobie ile ja miałam siewek stipy z 120 sztuk.
Wysiewa się wszędzie, a ja wszędzie nie chcę jej mieć. Wyrywam siewki, bo później jak się rozrośnie to trudno ją wyrwać, spore kępy z dużymi korzeniami.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
tulucy 19:15, 31 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Hmmm wsadziłam 5 + 3 kępy, ale późno dość, we wrześniu... Jest szansa na wysiew?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
kasja83 13:59, 06 lis 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
_Martini_ napisał(a)

Mi się wydawało, że już nic w ogrodzie na jesień nie muszę... A potem nagle spontanicznie dokupiłam czosnek i jeszcze tulipany i tak sobie dołożyłam pracy. Prawie 100 cebul jeszcze wkopałam. Mam nadzieję, że wiosną nie będę marudzić, że jeszcze za mało kolorów

NO baaaardzo zacnie!!Chwal się-co sadziłaś?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
AngelikaX 14:01, 06 lis 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
_Martini_ napisał(a)

Mi się wydawało, że już nic w ogrodzie na jesień nie muszę... A potem nagle spontanicznie dokupiłam czosnek i jeszcze tulipany i tak sobie dołożyłam pracy. Prawie 100 cebul jeszcze wkopałam. Mam nadzieję, że wiosną nie będę marudzić, że jeszcze za mało kolorów



To zacieram rączki na Twoją wiosnę, i ja sadziłam... prawie koniec
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
_Martini_ 15:29, 17 lis 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kasja, Angelka, sadziłam głównie tulipany z B. Wiosnę zaplanowałam na różowo-biało. Zresztą ja innych kolorów nie mam w ogrodzie

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 15:31, 17 lis 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
tulucy napisał(a)
Hmmm wsadziłam 5 + 3 kępy, ale późno dość, we wrześniu... Jest szansa na wysiew?

Może i się wysieje. Ja przez całe lato odkrywałam małe siewki w różnych miejscach w ogrodzie. Więc myślę, że to mogły być te, które się późno wysiały. Może się okazać, że ja będę miała za dużo swoich siewek, to będę rozdawać
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 15:34, 17 lis 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MirellaB napisał(a)

To wyobraź sobie ile ja miałam siewek stipy z 120 sztuk.
Wysiewa się wszędzie, a ja wszędzie nie chcę jej mieć. Wyrywam siewki, bo później jak się rozrośnie to trudno ją wyrwać, spore kępy z dużymi korzeniami.

Planowałam, żeby stipa rosła kępami, a ona się tak wysiała, że te małe siewki wyglądają niemal jak młody trawniczek. W jednym miejscu po prostu przekopałam haczką. W przyszłym sezonie przypilnuję ten moment kiedy będzie miała nasiona. W tym roku zbierałam do koperty, ale pewnie nie będą mi wcale potrzebne.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies