Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

gosika67 20:26, 17 lis 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Co u Ciebie na huśtawce, zimno, nie posiedzimy. Mówicie o trawach, mi jakoś ta stipa nie przypadła do gustu, mam aż 2 sztuki, taka leżąca na rabacie. Podoba mi się na innych rabatach na forum jak oglądam fotki.Jestem ciekawa Twojej rabaty tulipków.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Ewik 22:59, 17 lis 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Szalejecie dziewczyny , u mnie niestety stipa przemarza, tylko raz przezimowała , w tym roku nie zrobiłam wysiewu to nie miałam mimo, ze gdzie niegdzie były siewki to suma sumarum znikły .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
_Martini_ 19:58, 21 lis 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
gosika67 napisał(a)
Co u Ciebie na huśtawce, zimno, nie posiedzimy. Mówicie o trawach, mi jakoś ta stipa nie przypadła do gustu, mam aż 2 sztuki, taka leżąca na rabacie. Podoba mi się na innych rabatach na forum jak oglądam fotki.Jestem ciekawa Twojej rabaty tulipków.

No nie posiedzimy, tyłek zmarznie
Nie wiem co z tą stipą zrobię w przyszłym roku. Przecież nie może mi opanować całego ogrodu, a takie ma, jak widzę, zapędy
Na tulipki czekamy czekamy.... ale to jeszcze tyyyyle czasu...
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 20:01, 21 lis 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ewik napisał(a)
Szalejecie dziewczyny , u mnie niestety stipa przemarza, tylko raz przezimowała , w tym roku nie zrobiłam wysiewu to nie miałam mimo, ze gdzie niegdzie były siewki to suma sumarum znikły .

Ewa, moja stipa zeszłoroczna przezimowała i w tym roku tak właśnie wysiała się na potęgę. W zasadzie jestem przerażona jej mocą Generalnie podoba mi się, ale jak będzie taka ekspansywna i nie do opanowania, to być może podmienię na inną.
Mam też inną stipę, którą mi polecałaś, pamiętasz? Calamagrostis (o ile nie przekręciłam nazwy). Nie poszalał za bardzo w tym pierwszym sezonie, ale czekam co pokaże za rok. Może być z niej dobry zamiennik dla pony tail.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 23:05, 28 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Mi się stipa calamagrostis nie spodobała. Była ładna na początku sezonu i jak tylko wypuściła kłoski. Potem się cała rozłożyła, wycięłam kłoski i zostały po nich sterczące kikuty i tak do teraz. Planuję eksmitować na wiosnę.
Natomiast zwykła stipa i u mnie wysiewa się na potęgę. Ona po dwóch sezonach się rozrasta i też się pokłada, wtedy wywalam te stare kępy i przesadzam podrosnięte siewki. Jest do opanowania, w przeciwieństwie do werbeny jej to już chyba nie chcę w ogrodzie - tylko w zębach jej w tym roku nie miałam...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
_Martini_ 14:08, 30 lis 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Za Calamagrtostis miałam w tym roku taki problem, że prawie w ogóle jej nie widziałam, została zaduszona przez wszędobylską Pony tails. Kolejny sezon dopiero pokaże czy coś z niej będzie.
O werbenie poczytałam na wątkach i zrezygnowałam z niej
W ogrodzie planuję jeszcze tylko kopczykować róże ziemią i owinąć magnolię. Magnolia ma bardzo dużo pączków i mam nadzieję, że przetrwają do wiosny bez uszczerbku.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 11:27, 09 gru 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ku pamięci wpisuję, że zakopcowałam dzisiaj róże, bo w nocy był pierwszy przymrozek. Zostały mi tylko te na froncie, ale one są w kamieniu, więc najpierw muszę wykombinować jakąś podkładkę pod ziemię. Myślę o kartonie, ale usuwanie tego wiosną to będzie pewnie katorga.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 14:49, 09 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ja różom w kamyczkach robię kopczyki z ... tych że kamyczków Po prostu z boków zbieram na kopczyk, a wiosną rozgarniam.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasya 20:17, 10 gru 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
_Martini_ napisał(a)
Ku pamięci wpisuję, że zakopcowałam dzisiaj róże, bo w nocy był pierwszy przymrozek. Zostały mi tylko te na froncie, ale one są w kamieniu, więc najpierw muszę wykombinować jakąś podkładkę pod ziemię. Myślę o kartonie, ale usuwanie tego wiosną to będzie pewnie katorga.


a ja za tydzien bede to robic
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anpi 22:50, 14 lut 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Pohuśtałam się na Twojej huśtawce i już kręci mi się w głowie od tych pięknych róż i pogaduszek o nich... i już chciałabym żeby moje kwitły....a dopiero je zamówiłam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies