Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 12:08, 17 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Kasiu,

w weekend spędziłam chyba ze dwie godziny na chodzeniu dookoła tarasu i dumaniu, ale akurat furtki nie zmierzyłam

Tak na oko, to ona ma 1,10-1,20 wysokości.
Chcę zrobić zasłonę do wysokości rynny i tej samej wysokości powinna być furtka. To będzie ok. 1,90.
Pergolę na tym zdjęciu narysowałam ciut wyższą.


Na razie jestem nieco zmęczona tematem, bo po rozmowie z mężem okazało się, że on nieustająco się łudzi, że zrobimy kiedyś zadaszenie tarasu.
Biorąc pod uwagę nasze finanse i cykl inwestycyjny - uważam że są to bardzo nierealistyczne oczekiwania.

W każdym razie - temat zasłonięcia furtki na razie leży i czeka (chyba na wygraną w totka).
Temat rabaty przy hamaku (od której się wszystko zaczęło) też upadł ostatecznie, bo po dokładniejszych obmiarach okazało się, że jeżeli bym zmniejszała trawnik przy tej ścieżce (prawa krawędź zdjęcia), to już na rabatę nie ma miejsca, bo się proporcje rozjeżdżają. Buu.

Pozostaje zatem dłubanie w istniejących rabatach i ewentualnie robienie ogrodzenia. Szukam zatem desek i słupków drewnianych - jeśli ktoś ma namiary na dobre źródło, to chętnie skorzystam.

Chciałam też zamówić hurtową ilość kompostu do rozrzucenia po całym ogrodzie, ale okazuje się, że ta hurtowa ilość jest bardziej hurtowa niż myślałam: facet chce mi przywieźć ponad 10 ton
Ostatecznie może bym i wzięła - przyda się za rok i za dwa, tylko czy taki kompost, który sobie lezy dwa lata na deszczu, to jeszcze do czegoś się nada?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 12:10, 17 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7271
Asia, co to jest 10 ton, mala wywroteczka
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 12:30, 17 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110

o ile dobrze pamietam, to to były cztery tony i dwa lata trwało, zanim je rozparcelowałam po ogrodzie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 12:33, 17 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pamiętam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
makadamia 12:35, 17 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu, dzieciątko, a co Ty możesz pamiętać, jak to było w 2016r., kiedy Cię jeszcze na forum nie było?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 12:36, 17 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7271
czasem zapominam o proporcjach twojego i mojego ogrodu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Pszczelarnia 12:37, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)

o ile dobrze pamietam, to to były cztery tony i dwa lata trwało, zanim je rozparcelowałam po ogrodzie


2 lata, bo nie miałaś, dokąd rozwieźć, czy z czasem było krucho?


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 12:40, 17 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
makadamia napisał(a)
Asiu, dzieciątko, a co Ty możesz pamiętać, jak to było w 2016r., kiedy Cię jeszcze na forum nie było?
Czytam forum od 2017, a Twój wątek Mamusiu przeczytałam od deski do deski
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 12:57, 17 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
No to teraz rozumiem skąd Twoje wątpliwości w stosunku do 10 ton...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
HannaR 14:15, 17 lut 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
makadamia napisał(a)

Pozostaje zatem dłubanie w istniejących rabatach i ewentualnie robienie ogrodzenia. Szukam zatem desek i słupków drewnianych - jeśli ktoś ma namiary na dobre źródło, to chętnie skorzystam.


Naprawdę chcesz zmienić to oryginalne ogrodzenie? Protestuję.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies