Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 15:03, 18 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)
Róże tniemy podczas kwitnienia forsycji, nie wcześniej. U mnie róże już startują. Startują na wyższych oczkach, te niższe śpią, te pod kopczykami też. To są oczka awaryjne. Bo jeśli teraz przyjdzie mocne ochłodzenie, to te nowe listki wszystkie szlag trafi. Wtedy zrobi się cięcie i te oczka niżej się uaktywnią. Jeśli zaczniesz ciąć róże już teraz, to te niższe oczka uaktywnią się już teraz. Jeśli później przyjdzie mróz i zetnie te oczka, to będziesz musiała ciąć jeszcze niżej jeszcze raz.

Anda bardzo Ci dziękuję za szczegółowe wytłumaczenie sprawy teraz wszystko rozumim i ciepliwie będe czekać na forsycje. Dobrze, że ich dużo wokoło to nie przegapię
____________________
eVka 15:04, 18 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)
Lawendę tniemy mocno w kwietniu W zimniejszych regionach najlepiej w drugiej połowie

Ooo czyli jeszcze sporo czasu będe musiała patrzeć na te krzaczory, no trudno, będę cięła w kwietniu.
____________________
Anda 15:09, 18 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
effka napisał(a)

Ooo czyli jeszcze sporo czasu będe musiała patrzeć na te krzaczory, no trudno, będę cięła w kwietniu.


Ja na moje też Jeśli pogoda się utrzyma i mrozów nie będzie, to ciacham je końcem marca
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 15:12, 18 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)


Ja na moje też Jeśli pogoda się utrzyma i mrozów nie będzie, to ciacham je końcem marca

Pewnie też tak zrobię. We Wrocławiu cieplej niż w pozostałych rejonach Polski, więc ciut wcześniej można.
____________________
Anda 15:15, 18 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
effka napisał(a)

Pewnie też tak zrobię. We Wrocławiu cieplej niż w pozostałych rejonach Polski, więc ciut wcześniej można.


Do moich w tym roku chcę dosadzić crocosmię na zasadzie kontrastu Bardzo jestem ciekawa, czy ten eksperyment wypali
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 16:08, 18 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)


Do moich w tym roku chcę dosadzić crocosmię na zasadzie kontrastu Bardzo jestem ciekawa, czy ten eksperyment wypali

Ciekawie to może wyglądać. Bardzo ładna ta crocosmia, chcesz przemieszać nasadzenia, między lawendą?
U mnie klasyk z różami
____________________
Nowa12 16:38, 18 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anda napisał(a)
Róże tniemy podczas kwitnienia forsycji, nie wcześniej. U mnie róże już startują. Startują na wyższych oczkach, te niższe śpią, te pod kopczykami też. To są oczka awaryjne. Bo jeśli teraz przyjdzie mocne ochłodzenie, to te nowe listki wszystkie szlag trafi. Wtedy zrobi się cięcie i te oczka niżej się uaktywnią. Jeśli zaczniesz ciąć róże już teraz, to te niższe oczka uaktywnią się już teraz. Jeśli później przyjdzie mróz i zetnie te oczka, to będziesz musiała ciąć jeszcze niżej jeszcze raz.


A kopczyki rozgarnia się przy cięciu czy wcześniej?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magleska 17:00, 18 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18450

Ewa fajnie ,że wróciłaś na łono rodziny Ogrodowiskowej

.......na to wychodzi ,że lawendę uśmierciłam ....jak dorwałam się do sekatora ,to wszystko cięlam jak leci
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Sima 17:03, 18 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Też czekam na róże, wrzosy i lawendę. Wczoraj wszystko inne pociachałam

Dzięki za opisy z różami, bo to mój pierwszy różany sezon cięcia

Ewa fajnie, że znowu jesteś
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Wiolka5_7 17:37, 18 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Witaj pracusiu widzę,że ostro podziałałaś w weekend
Ja dziś i mnie wszystko boli ale taką gimnastykę to ja lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies