Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Anda 21:29, 18 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Nowa12 napisał(a)


A kopczyki rozgarnia się przy cięciu czy wcześniej?


Najwcześniej przy cięciu, a najlepiej, jak po cięciu rośliny już dobrze wypuszczą nowe listki. Rozgarniamy kopczyki wodą z węża. Wtedy nie uszkodzimy nowych przyrostów.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:31, 18 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
effka napisał(a)

Ciekawie to może wyglądać. Bardzo ładna ta crocosmia, chcesz przemieszać nasadzenia, między lawendą?
U mnie klasyk z różami


Tak, między lawendami
Róże u mnie są z innymi bylinami. Lawendę mam głównie na patelni przed domem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowa12 21:31, 18 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
malinia napisał(a)
ja dziś wszystkie wrzosy ciachnęłam ;D


Malinia ty jesteś szybka. Ale, że wrzosy już? Aż sama jestem ciekawa co wyjdzie z Twojego eksperymentu. Może szybciej zakwitną?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
malinia 21:40, 18 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Nowa12 napisał(a)


Malinia ty jesteś szybka. Ale, że wrzosy już? Aż sama jestem ciekawa co wyjdzie z Twojego eksperymentu. Może szybciej zakwitną?

Nie strasz ;D ja pierwszy raz wzielam się za wrzosy hihi jakoś mnie nie oswiecilo że może zbyt wcześnie ;D.... Poszły co do jednego.
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
wiklasia 22:13, 18 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
O wrzosy się nie bojam - Toszka mi kładła do głowy, że wrzosy w naturze na przednówku są ostro podgryzane przez rogate, kiedy to jeszcze mało co do jedzenia w lesie jest; Co do lawendy - cięcie dwa razy do roku - po kwitnieniu pod kłosami kwiatowymi i na wiosnę ostrzej, i śmielej jak kwitną forsycje.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Nowa12 22:28, 18 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anda napisał(a)


Najwcześniej przy cięciu, a najlepiej, jak po cięciu rośliny już dobrze wypuszczą nowe listki. Rozgarniamy kopczyki wodą z węża. Wtedy nie uszkodzimy nowych przyrostów.


Dzięki. Myślałam, że już powinnam je trochę odkopać przy temperaturze +14 stopni.
A tego sposobu z wodą nie znałam.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Johanka77 07:38, 19 lut 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
O! I tutaj wiosna przyszła
Cześć Ewa!

Ja.w tym roku eksmituję lawendę, ale szkoda mi jej...
Stara już.
Ale najcudowniejsza Viva.
Muszę poszukać takiej do dolnego ogrodu.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Wendy79 09:54, 19 lut 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
No i obudziłam , że teraz znowu nie nadążę z czytaniem Ja jeszcze dużo bylin mam do wycięcia, bo w ogóle z tym nie ruszyłam. Jednak, podobnie jak Ty, lubię ten widok "gołego" ogrodu i ten cudowny czas oczekiwania na każdy nowy listek. Coroczna magia.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 13:38, 19 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malinia napisał(a)
najlepiej je wsadzić w takie miejsce gdzie nie są na pierwszym planie tylko za czymś ja je mam za wrzosami tak ze zimą na pierwszym planie widać tylko ładne wrzosy a nie badyle lawendy

Ja je lubię na pierwszym planie ale trzeba pilnowac cięcia, a ja przegapiłam jesiennego... mam lawendę jako obwódkę różanki i potem jako małe poletko lawendowe na łuku przy wjeździe.
Lawenda za wrzosami, hm odważnie, bo lawenda to zasada a wrzosy kwas.
____________________
eVka 13:39, 19 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Zawsze przycinam lawendę jesienią i wtedy wcale źle zimą nie wygląda. Tnę wtedy niewiele a wiosną drugi raz już bardziej.

I super, wtedy lawenda śliczna jest
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies