Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Brzozowadzie... 11:47, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No dobra, nadrobiłam Ale duzo nie pomogę, bo nie umim U Ciebie tempo kosmiczne, a u mnie początek roku, więc czas się skurczył.
Ale obserwuję.
Jedno, czym mogę się podzielić, to to, że mam zadaszony całkowicie taras i uwielbiam ten fakt, bo siedzimy na nim w deszczu i palącym słońcu. Więc baardzo Cię namawiam, jeśli bierzecie to w ogóle pod uwagę, na ewentualne powiększenie lub tylko zadaszenie tarasu. Wiem z autopsji, że jednak taras jest dużo wygodniejszy niż bieganie z każdą rzeczą do altany. A jesli miałabym mieć altanę to jak najbliżej domu. Ponieważ mamy podobne upodobania, to przemyśl naprawdę dobrze ten taras lub allanę.
My mamy w dachu nad tarasem dwa okna połaciowe, które nam go lekko doświetlają, a przed zachodnim słońcem chronią nas proste rolety harmonijkowe ukryte na codzień, a zamonotowane w zadaszeniu nad barierkami i rozwijane jednym ruchem - patent oczywiście IKEA
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 11:52, 05 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Domyślałam się, że właśnie chodzi o wygodę i połączone korzystanie z basenu i altanki.
Ja - jako nieposiadająca takich luksusów - mam wdrukowane, że basen to niebieskie zułoooo, i trzeba go chować i zakrywać

Z tą altaną to myślałam tak: skoro taras macie z wystawą południowo-wschodnią, to altana przydałaby się dla odmiany z wystawą południowo-zachodnią. Poza tym, podobnie jak Tar, osobiście lubię patrzyć w kierunku zachodzącego słońca (trawy zarąbiście wyglądają na jego tle).
Cień jest potrzebny, kiedy słońce jest wysoko na niebie, a na to nie ma rady: potrzebne zadaszenie i wysokie drzewo rosnące nad altaną.

Z drugiej strony, te nowe drzwi zmieniają wszystko: nie ma sensu, żeby obydwa miejsca wypoczynkowe były daleko od kuchni.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:55, 05 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
April napisał(a)


He, he, dobre Nie ma to jak podbudować sobie ego

Ja tak ogólnie rzucam idee fix żeby nie było niedomówień. Mam po prostu delikatne uczucie że działka przestała być traktowana jako spójna całość.
Generalnie dusze artystyczne niech sobie tworzą te meandrujące ścieżki. Ja tego nie umiem i się nie wtrącam
Ja jestem umysł ścisły i bardzo analityczny. Lubię rozpatrywać różne opcje w różnych wariantach, raczej praktycznie niż artystycznie, żeby potem nie było, że czegoś się nie wzięło pod uwagę.
Często proste i najbardziej oczywiste rozwiązania są niedostrzegane
/quote]

Zgadzam się we wszystkim i dlatego też biorę udział w rozkminach.

Co powiedziawszy uważam, że nie bardzo widzę możliwość powiększenia tarasu przy domu, a z pozostałych rzeczy na nową część można przenieść tylko basen, co też właśnie jest omawiane
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
April 11:56, 05 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Ja mam basen, z którego bardzo często korzystam i zdecydowanie nie biegnę do niego na taras (nie mam altanki) tylko na leżaczek lub na różankę, na kamienne ławki, coby się osuszyć w słońcu.
Chyba, że chodzi o wspólne uczestniczenie imprezowe osób w altanie i basenie/ to tylko analiza różnych aspektów, co tobie w duszy gra.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 11:58, 05 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
TAR napisał(a)
aaa myslałam ze to bedzie taka altana drewniana. poza tym my to sobie wszystkie gdybamy a Ty tam na miejscu wiesz lepiej co i jak. w zadnym razie nic nie forsuje, to Tobie ma grac i buczec

super, ze sie przekonujesz do innej lokalizacji warzywnika i kompostownika. basen tak schowany miedzy dwiema wysepkami mnie sie podoba bardzo. uderze do ciebie o przeprojektowanie jak swoj bede budowac. Bo u mnie wychodzi, ze bedzie na wprost okien wscibiakow, wtedy to dopiero beda miec uzywanie


Tar, ja nie dam sobie wmówić rozwiązań, które nie są dla mnie funkcjonalne choć może są bardziej estetyczne . Bo to tak jakbyś chciała łóżko kingsize a ktoś by Cię przekonywał, że lepsza będzie kanapa rozkładana bo przecież mniej miejsca zajmuje i pościel można schować . Ale zawsze z tyłu głowy mam lampkę, że niekoniecznie to przy czym się upieram to najlepsza i jedynie słuszna opcja - tak jak z tym ogniskiem , co je najpierw przy domu zaplanowałam i skrzyniami warzywnymi (no, tu jeszcze myślę ).

Fajnie, że basen z rabatami Ci się podoba. Zobaczymy jak mi pójdzie z realizacją .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 12:02, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ja tylko na chwilkę wpadłam do Ciebie pogratulować nowego areału na piękny ogród, milion stron do czytanie i nie mam kiedy ale obiecuję, że nadrobię!!!
____________________
mrokasia 12:10, 05 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Agata - powiększanie tarasu bez zadaszenia nie ma sensu. Aktualny mam zadaszony w całości i tez używamy i w słońce i w deszcz. Drobny problem pojawia się, gdy mamy gości i słońce częściowo wkrada się na taras .

Asia, April - dokładnie, chodzi o jednoczesne korzystanie z basenu i altany. Część naszych znajomych nie może lub nie chce się moczyć lub opalać. Chcemy połączyć słońce z cieniem . Taka trochę ukryta strefa wypoczynkowa . Te rabaty przy tarasie rozdziela ścieżka - będzie to najkrótsza droga z kuchni (po wstawieniu drzwi) do altany i basenu. Wydaje mi się, że pomiędzy basenem a altana jest tyle miejsca ze słońcem, że zmieszczą się tam ze 2-3 leżaki .

A jak ktoś chce popatrzeć sobie na zachód słońca i trawy to zapraszam na fotele na podokienną .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 12:15, 05 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
mrokasia napisał(a)

Asia, April - dokładnie, chodzi o jednoczesne korzystanie z basenu i altany. Część naszych znajomych nie może lub nie chce się moczyć lub opalać. Chcemy połączyć słońce z cieniem . Taka trochę ukryta strefa wypoczynkowa . Te rabaty przy tarasie rozdziela ścieżka - będzie to najkrótsza droga z kuchni (po wstawieniu drzwi) do altany i basenu. Wydaje mi się, że pomiędzy basenem a altana jest tyle miejsca ze słońcem, że zmieszczą się tam ze 2-3 leżaki .


I to jest najistotniejszy argument Fajnie że wiesz dokładnie czego chcesz.
W takim razie szczegóły to już nie ja Pomagają ci fachowcy, będzie super
____________________
April April podbija las Mazowsze
makadamia 12:17, 05 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zapomniałam o podokiennej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
April 12:17, 05 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
makadamia napisał(a)
Zgadzam się we wszystkim i dlatego też biorę udział w rozkminach.


Bardzo lubię takie burze mózgów
Zwłaszcza że jakoś mi się dzisiaj nie chce pracować ale pora wrócić do rzeczywistości...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies