Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 11:09, 06 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
Kasia a nie chcesz sie pokusic o dowiezienie jakiegos czarnoziemu? Zapytaj koparkowego, moze zna ludzi namiary itp. tak ja sobie ten moj super grunt zalatwilam w rewelacyjnej cenie. facet ktory wozil mi piach na budowe zalatwil mi dobra glebe. koparkowy podal inne zrodlo. i tak mam dzieki temu te dobroc. Przeorac z istniejaca, dołożyc obornika i masz polowe roboty mniej.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Toszka 11:11, 06 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Obornik przelicz powierzchnia x 35-45kg. Nigdy na centymetry nie liczyłam Mączki daj od serca, nawet podwójna dawka na te twoje piaski. Kory pod rabaty daj bardzo dużo do przekopania, tego nie pożałujesz jak zobaczysz magię z glebą.

Co ty z tym wapnem zrobisz? Boszzz, same niespodzianki (najwyżej dół w wychodku nim obsyp dla dezynfekcji)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 11:32, 06 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
TAR napisał(a)
Kasia a nie chcesz sie pokusic o dowiezienie jakiegos czarnoziemu? Zapytaj koparkowego, moze zna ludzi namiary itp. tak ja sobie ten moj super grunt zalatwilam w rewelacyjnej cenie. facet ktory wozil mi piach na budowe zalatwil mi dobra glebe. koparkowy podal inne zrodlo. i tak mam dzieki temu te dobroc. Przeorac z istniejaca, dołożyc obornika i masz polowe roboty mniej.



Pewnie tak zrobię. Najpierw muszę zobaczyć ile będzie brakować po wyrwaniu karp, usunięciu kibelka, wyrwaniu podmurówki itp. i wyrównaniu terenu. I co tak naprawdę jest pod darnią. Z jednej strony działka jest wyżej niż nasz teren o jakieś 40cm, na drugim końcu już tylko o kilka cm. Modlę się, by się nie okazało, że pod darnią jest żółty piach...
Problem stanowi znalezienie źródła dobrej ziemi. Niby koparkowy mówił, że ma taką prosto z pola ale to niczego nie gwarantuje. Będę najpierw chciała pojechać i obejrzeć ten czarnoziem.

Toszka napisał(a)
Obornik przelicz powierzchnia x 35-45kg. Nigdy na centymetry nie liczyłam Mączki daj od serca, nawet podwójna dawka na te twoje piaski. Kory pod rabaty daj bardzo dużo do przekopania, tego nie pożałujesz jak zobaczysz magię z glebą.

Co ty z tym wapnem zrobisz? Boszzz, same niespodzianki (najwyżej dół w wychodku nim obsyp dla dezynfekcji)


No ale tak na oko, to jaka to ma być warstwa? 10cm? czy 50cm? Nie mam pojęcia jaka to objętość te 40kg. 2 worki takie 50litrowe? Mówimy o świeżym oborniku. Obawiam się, że mój pan koniarz nie wie ile mu wchodzi kg na przyczepkę...

Wapno mnie podłamało, ale sąsiad uspokaja że po 30 latach to ono się zlasowało, zbryliło czy co tam... Nie wiem, chyba każę koparkowemu to wykopać i zabrać?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 12:09, 06 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
to wapno to na pewno juz zbrylone, wykopałabym i wywiozla z gruzem. tylko miejsce po wapnie tzn. gleba moze byc wyjałowiona w tym miejscu i w promieniu pewnie kilku metrow. Duzy ten dół?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Wiolka5_7 12:10, 06 wrz 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Widzę Kasiu,że u Ciebie planowanie i realizacja pełną parą trzymam kciuki za tuje
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 12:12, 06 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
TAR napisał(a)
to wapno to na pewno juz zbrylone, wykopałabym i wywiozla z gruzem. tylko miejsce po wapnie tzn. gleba moze byc wyjałowiona w tym miejscu i w promieniu pewnie kilku metrow. Duzy ten dół?


Bóg raczy wiedzieć. Nawet nie wiem dokładnie gdzie jest, sąsiadka pokazała mniej więcej miejsce... Plus taki, że chyba blisko aktualnego ogrodzenia a zgodnie z PZP będziemy musieli oddać na drogę pas ok. 1-1,5m, więc będziemy stawiać nowe ogrodzenie zgodnie z nowym podziałem i jest szansa, że dół znajdzie się w granicy.

Wiolka5_7 napisał(a)
Widzę Kasiu,że u Ciebie planowanie i realizacja pełną parą trzymam kciuki za tuje


Wiola, nie dziękuję, żeby nie zapeszyć .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 12:14, 06 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
mrokasia napisał(a)


Bóg raczy wiedzieć. Nawet nie wiem dokładnie gdzie jest, sąsiadka pokazała mniej więcej...


a głeboko? tez pewnie nie wiadomo?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 12:18, 06 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
TAR napisał(a)


a głeboko? tez pewnie nie wiadomo?


nic nie wiadomo
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 12:25, 06 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasiu, koniecznie spytaj w kompostowni miejskiej, u nas kompost jest w cenie 5 zł za tonę. Ja planuję nawieźć, ile się da
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 12:29, 06 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kasiu, koniecznie spytaj w kompostowni miejskiej, u nas kompost jest w cenie 5 zł za tonę. Ja planuję nawieźć, ile się da


Kompost tanio, a ile doliczają za transport? Bo sama tego nie będziesz wiozła.
Muszę się przejechać do mojej kompostowni.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies