Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 08:37, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Magara napisał(a)


ależ ja Wam żadnych znalezisk nie życzę, bardziej miałam na myśli dowcip o góralu i rąbaniu drewna

a odnośnie rozmiarów działek to powiem tylko tyle, że w okolicach Trójmiasta są sprzedawane działki o pow. 200 m. kw. - zabudowa szeregowa... więc - wszystko jest możliwe, a Ewa ma rację - grunt jest w cenie


Tego dowcipu nie kojarzę .
Rzeczywiście, 200m2 to chyba tylko zabudowa szeregowa wchodzi w grę. Dla wielu ludzi to i tak znacznie lepsze rozwiązanie niż mieszkanie w bloku.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:38, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Padało u mnie w nocy solidnie 2 albo 3 godziny. Teraz mocno wieje. Pan z rębakiem przesunięty na czwartek .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 08:52, 10 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasia ale się musiałam cofnąć by dokopać się do planów na dokupiony kawałek. Podobają mi się. Lubię takie przejścia i tajemnicze ścieżki. Jak zaczynałam wieki temu ogrodowanie to też miałam plan na takie cosie, znaczy miałam plan bez planu i wyszło jak wyszło. Dół z wapnem był i u mnie, M tak mówi. Ale to wieki temu było bo jak ja nastałam już nie było śladu. I u dziadków też był, ten pamiętam bo nas jako dzieci gonili byśmy za blisko nie podchodzili.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
galgAsia 10:44, 10 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, sprawdziłam ściętolistnego - tak jak pisałam, 1m od muru. Założenie jest, by korona wyłaziła na drugą stronę - mam zgodę sąsiada brata
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Makusia 12:00, 10 wrz 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Sąsiad brat. Fajna sprawa

Ciekawa jestem bardzo tego rebaka "przemysłowego", że tak powiem.
Czekam do czwartku w takim razie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mrokasia 12:59, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Margerytka40 napisał(a)
Kasia ale się musiałam cofnąć by dokopać się do planów na dokupiony kawałek. Podobają mi się. Lubię takie przejścia i tajemnicze ścieżki. Jak zaczynałam wieki temu ogrodowanie to też miałam plan na takie cosie, znaczy miałam plan bez planu i wyszło jak wyszło. Dół z wapnem był i u mnie, M tak mówi. Ale to wieki temu było bo jak ja nastałam już nie było śladu. I u dziadków też był, ten pamiętam bo nas jako dzieci gonili byśmy za blisko nie podchodzili.


Asiu, ja właśnie taki ogród chcę mieć - z nieco ukrytymi, wydzielonymi strefami - pokojami. Nie chcę i nie potrzebuję dużej ilości trawnika. Chcę by sposób organizacji przestrzeni zachęcał do spaceru, do ruszenia się z tarasu. Mam nadzieję, że uda mi się to osiągnąć .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:01, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
galgAsia napisał(a)
Kasia, sprawdziłam ściętolistnego - tak jak pisałam, 1m od muru. Założenie jest, by korona wyłaziła na drugą stronę - mam zgodę sąsiada brata


No właśnie z myślą o tej koronie zadałam to pytanie bo sama zastanawiam się jak te drzewa sadzić na nowej działce. Nie chciałabym by za jakiś czas komuś przeszkadzało moje drzewo tak bardzo by obciął mu połowę korony po swojej stronie a ja nie będę mogła nic z tym zrobić bo prawo będzie za nim.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:01, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Makusia napisał(a)
Sąsiad brat. Fajna sprawa

Ciekawa jestem bardzo tego rebaka "przemysłowego", że tak powiem.
Czekam do czwartku w takim razie


Zdam relację na pewno .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:11, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Byłam dziś rano w gminie. Okazuje się, że te działki za mną rzeczywiście mają po 500m2 i są przeznaczone do zabudowy bliźniaczej o wysokości do 2 kondygnacji nie przekraczającej 8,5m. Nie jest źle.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 13:20, 10 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, myślę że posadzenie 1,5-2m od granicy działki będzie ok. Te drzewa są kompaktowe i wzdłuż i wszerz, a w razie czego wykonasz cięcie korygujące
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies