Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 10:23, 09 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17975
Boszsz, jak dobrze że Ty Iwona czuwasz .
Czyli nie bać się nasienników, wszystko razem zmielić i na jedną pryzmę, zlać gnojówką i nich leży do wiosny, tak?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 12:24, 09 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8184
Ja się bałam, że na kości trafimy...
____________________
ogród pod lasem
Brzozowadzie... 12:26, 09 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasiu, ale masz Powera! Widzę, że Cię nosi I dobrze, każdy kroczek to kroczek do przodu! Jestem z Tobą!
A jeszcze Toszki spytam, jak tutaj jest - jak wytnę przy ziemi taką jedna czeremchę, jeszcze niestarą, ale nie mogę jej wykopać, bo zrujnuję za wiele - to co zrobić z tym pieńkiem w ziemi, żeby się szybko rozłożył i kolejnej inwazji opieńkowej nie zrobił? Da się czymś naturalnym zlać czy cuś?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:27, 09 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
UrsaMaior napisał(a)
Ja się bałam, że na kości trafimy...

A co, na cmentarzyku się pobudowałaś?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 12:40, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Agata, ja nie Toszka , ale wiem - mocznik! Można nawiercić otwory i polać 5% roztworem. Do mrozów można kilka razy i pewnie na wiosnę będzie dobrze. Można pewnie też gnojówkami, tylko nie wiem, czy to nie będzie za długo , a Ty, patrząc na Mrokasię, zarazisz się powerem ...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Brzozowadzie... 12:44, 09 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)
Agata, ja nie Toszka , ale wiem - mocznik! Można nawiercić otwory i polać 5% roztworem. Do mrozów można kilka razy i pewnie na wiosnę będzie dobrze. Można pewnie też gnojówkami, tylko nie wiem, czy to nie będzie za długo , a Ty, patrząc na Mrokasię, zarazisz się powerem ...

No tak liczyłam, że usłyszę o moczniku, bo też mi się nasuwa, dzięki!
Dlatego tak na Nią patrzę i patrzę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
UrsaMaior 13:29, 09 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8184
Brzozowadziewczyna napisał(a)

A co, na cmentarzyku się pobudowałaś?


Nie, na działce leśnej, w pobliżu której Niemcy wysadzili magazyn amunicji.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 13:31, 09 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8184
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kasiu, ale masz Powera! Widzę, że Cię nosi I dobrze, każdy kroczek to kroczek do przodu! Jestem z Tobą!
A jeszcze Toszki spytam, jak tutaj jest - jak wytnę przy ziemi taką jedna czeremchę, jeszcze niestarą, ale nie mogę jej wykopać, bo zrujnuję za wiele - to co zrobić z tym pieńkiem w ziemi, żeby się szybko rozłożył i kolejnej inwazji opieńkowej nie zrobił? Da się czymś naturalnym zlać czy cuś?


Pniak nawiercony i ponastrzykiwany Roundapem po 2 latach (czy 3?) zaczął puszczać pędy z boku. Czeremchy są paskudne, ja bym jednak próbowała usunąć...
____________________
ogród pod lasem
Toszka 17:00, 09 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
UrsaMaior napisał(a)


Pniak nawiercony i ponastrzykiwany Roundapem po 2 latach (czy 3?) zaczął puszczać pędy z boku. Czeremchy są paskudne, ja bym jednak próbowała usunąć...


Mój bosze, nie taka młoda, a jeszcze naiwna Roundup nie jest od usychania korzeni...nie tak ma działać. Glifosat, pierwotnie, jako patent (szwajcarski) służył do odżelaziania i udrożniania rur...chelatuje, czyli rozpuszcza metale. On ma tylko "scinać" częsci zielone. Gdyby wykańczał korzenie, to by nie był tak intratnym byzznesem.


Brzozowadziewczyna napisał(a)

No tak liczyłam, że usłyszę o moczniku, bo też mi się nasuwa, dzięki!
Dlatego tak na Nią patrzę i patrzę


Nawiercić grube dziury, wlać mocznik, na zmianę z solą Epsom (sypie się w dziurki i dopiero polewa wodą). Sama Epsom działa wyśmienicie. Pierwsze efekty już widać po miesiącu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 17:54, 09 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)


Nawiercić grube dziury, wlać mocznik, na zmianę z solą Epsom (sypie się w dziurki i dopiero polewa wodą). Sama Epsom działa wyśmienicie. Pierwsze efekty już widać po miesiącu.

O, nawet sól takową posiadam Wykonam. Dzięki
P.S.Ale mocznik rozpuszczony na 5%? Czy też sypać i zalewać?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies