Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Toszka 18:06, 09 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mocznik mozna spróbować sypnąć i lać. Ale lepiej jest chyba rozpuścić...
Spróbuj z solą na początek. U mnie zadziałała świetnie i grzyby w tym miejscu nie wyrastają. Mocznik jako azot zabije potencjalne grzyby. Całą zimę możesz faszerować.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 18:10, 09 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8184
Toszka napisał(a)


Mój bosze, nie taka młoda, a jeszcze naiwna Roundup nie jest od usychania korzeni...nie tak ma działać. Glifosat, pierwotnie, jako patent (szwajcarski) służył do odżelaziania i udrożniania rur...chelatuje, czyli rozpuszcza metale. On ma tylko "scinać" częsci zielone. Gdyby wykańczał korzenie, to by nie był tak intratnym byzznesem.




Nawiercić grube dziury, wlać mocznik, na zmianę z solą Epsom (sypie się w dziurki i dopiero polewa wodą). Sama Epsom działa wyśmienicie. Pierwsze efekty już widać po miesiącu.


Iwona, to było dawno temu haha Teraz to już wiem lepiej
____________________
ogród pod lasem
galgAsia 18:23, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Sól Epsom - zanotowane . Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać.... Nie wiem, czy zauważyłyście, ale jakoś tak na tapecie u Kaśki są ostatnio dziwne substancje - wapno, mocznik, sól Epsom... Kasiaaa, co knujesz ? Może jednak są jakieś zwłoki do rozpuszczenia ?!?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 18:50, 09 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
Asia, jak nic nie knuję, ja po prostu kupiłam działkę .

Ale wybieram się jutro do gminy po informacje bo po przeanalizowaniu mapki geodezyjnej wychodzi nam, że na tym nieużytku za nami, na którym ma być to osiedle domków jednorodzinnych zostały wydzielone działki o powierzchni ok. 500m2. Szok!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 19:25, 09 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
To mało czy dużo?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
UrsaMaior 19:38, 09 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8184
No mało raczej...
____________________
ogród pod lasem
Anda 20:11, 09 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Zbliżacie się do Zachodu
Żarty żartami a u nas sprzedawane są działki po 250 qm, a czasem i po 200. Grunt jest coraz droższy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 21:59, 09 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Ciekawe co tam postawią. 500 m to pod czworaki... Lub bliźniaki. Na segmenty za duże. Na osobne domy odrobinę za małe.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 22:08, 09 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
No ja nie wiem co sensownego można zbudować na 250m2 jeśli są dodatkowe wymogi zachowania odległości od granic... Czerpanie takich wzorców z zachodu wcale mi się nie podoba...

U mnie w planie zagospodarowania jest napisane, że działki mogą mieć min. 1500m. Na takiej byłaby szansa, że dom, nawet bliźniak nie będzie stał tuż przy płocie. Na 500m2 nie ma na to szans. I nie wiem czy wolę 4 m od ogrodzenia i ścianę z oknami czy 3m i ścianę bez okien...
Jedyne wytłumaczenie tak małych działek jest takie, że właściciel wydzielił je lata temu, przed 2007r kiedy był uchwalany PZP. Idę jutro się dowiedzieć co i jak.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magara 22:39, 09 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
mrokasia napisał(a)
Nie, nie, nie żadnych haseł o znaleziskach!!! Bo mi stosowne służby robotę w ogrodzie zablokują! Ja już sobie sama (tzn. przy pomocy pana koparkowego) te doły wykopię.


ależ ja Wam żadnych znalezisk nie życzę, bardziej miałam na myśli dowcip o góralu i rąbaniu drewna

a odnośnie rozmiarów działek to powiem tylko tyle, że w okolicach Trójmiasta są sprzedawane działki o pow. 200 m. kw. - zabudowa szeregowa... więc - wszystko jest możliwe, a Ewa ma rację - grunt jest w cenie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies