Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

galgAsia 14:26, 10 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Brałam granulowaną, ale to chyba bez znaczenia - w końcu to minerał, się rozsypie "w proch" . A granulowana na początek trochę rozluźnia glebę. Za to pylistą możesz "w razie w" użyć na tfutfutfu! ć...na bukszpanie. Tak więc wiesz - wybór należy do Ciebie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 14:29, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
sarenka napisał(a)


Kasiu- czy jesli Pissardi zaczynają sie gałezie od wysokości 80 cm od ziemi to za niskie bedzie? obok Limelight i Miskant ML. Z wyżej zaczynająca sie korona tam nie było, lae jeszcze mam dwie szkółki żeby sprawdzić jakie mają.

Ja mam pyliste mączki, to coś jak mąka. dla mnie ok. Granulowanej nie brałam ani razu. (sprzedawca ten ma tez sklep na allegro)


Z Pissardi to zależy jaką chcesz. 80cm to raczej niezbyt wysoko. Czasem można wyprowadzić wyżej jeśli ma wyraźny przewodnik - obciąć najniższe gałęzie i już. Mogę swoją zmierzyć (też pewnie ma pień 80cm) ale dopiero koło 17-tej. Moja ma w plecach Gracka a z przodu hortensje Silver Dollar i zasłaniają jej pień. Limki rosną wyższe więc zależny jak ja posadzisz, jak blisko tych Limek i ML.

Chyba kupię tę 0,4mm.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 14:51, 10 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Może ja zrobię zdjęcie tego miejsca, wrzucę u siebie tylko dzieci nakarmię


Pylista mączka będzie ok
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:06, 10 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasiu, zdj wrzuciłam. Zajrzysz?
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 19:52, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kupiłam mączkę 0,4mm. Wątpię, żeby mi została. Tak teraz myślę, że mogłam kupić więcej...

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 19:52, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
sarenka napisał(a)
Kasiu, zdj wrzuciłam. Zajrzysz?


Byłam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Toszka 21:36, 10 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mrokasia napisał(a)
Jest dostępna frakcja mocno pylista 0,08mm, pylista 0,4mm i granulowana. Granulowana na zdjęciu wygląda jak kawa rozpuszczalna granulowana .


Granulowana zrobiona jest pod sprzęt rolniczy. Używałam tę granulowaną i powiem, że przy odrobinie wilgoci rozpada sie bardzo ładnie. Jest mniej wydajna, bo siłą rzeczy granulki ważą swoje. jednak do aplikacji w ziemi jest bardzo poręczna i nie ma co żałować dobroci. I fakt, granulki bardzo fajnie rozluźniają ziemię
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
galgAsia 21:38, 10 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No przecież wiem to od Maestry
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 21:45, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Toszka napisał(a)


Granulowana zrobiona jest pod sprzęt rolniczy. Używałam tę granulowaną i powiem, że przy odrobinie wilgoci rozpada sie bardzo ładnie. Jest mniej wydajna, bo siłą rzeczy granulki ważą swoje. jednak do aplikacji w ziemi jest bardzo poręczna i nie ma co żałować dobroci. I fakt, granulki bardzo fajnie rozluźniają ziemię


Następną kupię zatem granulowaną .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 21:54, 10 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Daj cynk, jak będziesz kupować skoro rozluźniają, to je kcem
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies