Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 09:50, 19 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Pan oracz jeździ i ryje. Czekają mnie upojne godziny z grabiami .
Pan ma też wał i rozmawialiśmy o tym wałowaniu terenu żeby właśnie ubić tę ziemię.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kawa 10:06, 19 wrz 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
wow Kasiu
ale tutaj się dzieje!
piękna przestrzeń się otwiera no normalnie szal będzie!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
mrokasia 10:08, 19 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Zrobiłam kilka zdjęć moich włości bez ściany z tuj .
Wejście do ogrodu


Od strony drogi

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
iwka 10:14, 19 wrz 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ogrom pracy wykonany, podziwiam

jak technicznie przesadzaliście te tuje, z dużą bryłą były wykopane, zabezpieczaliście czymś ziemię żeby nie opadała? mam do przesadzenia wiekowe bukszpany i nie wiem jak się za to zabrać.

znalazłam ten florovit fosforowo-potasowy, wysyłkowo niestety, w razie co daj znać, podeślę namiar.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Toszka 10:22, 19 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gosiek33 napisał(a)
Toszka a czemu nie posiać jakiejś peluszki?


he,he
Pytanie było o trawnik...to skupiłam się na trawniku. A peluszka? Cóż, nie była ujęta w pytaniu

A tak na poważnie. Teraz już jest zbyt późno na poplon. Można siać zboża jare.
Niemniej poplon wymaga ponownego zaorania. A to oznacza ponowne ruszanie ziemi i w efekcie w procesie osiadania trawnik będzie nierówny i pofalowany.
Dziś pójdę na łatwiznę, bom chora, a jeszcze szpachlę szlifuję... podsyłam artykuł.
Ja bym (teraz już) raczej dała obornik, mączkę, przekopała i wyrównała... Dopiaszczyła (czyt. dodała piachu), jeśli bardzo gliniasta ziemia i jest ryzyko zastoin wody.

Poplon wymaga 100dni. A tu już późno i ryzyko opisane w artykule (zdrewnienie, zawiązanie nasion przy dobrej pogodzie, problemy z mineralizacją etc).

Poplon zastępuje obornik. Na motylkowe już za późno

Nie wiem, możemy obmyśleć pomysła z poplonem...tylko co teraz jeszcze siać?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kwartet 10:33, 19 wrz 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
O ooooo, że tuje to już dziewczyny pisały mega fajnie rozrzuciłaś,terenu to ty masz.
Drzewa dzrewa i jeszcze raz drzewa małe duże średnie,że też nikt nie wymyślił odpowiednika parapetówy dla ogrodu,robiłoby się listę chciejstw a towarzystwo by znosiło,nawet do kopania dołków podczas imprezy by można zagonić.

A domek zostaje na miejscu?
Inwestycja w macanta konieczna.
Gosiek33 10:44, 19 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
żyto ozime?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:52, 19 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Widok bardzo pobudzający wyobraźnię
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 11:00, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Powiem Ci, że te drzwi to teraz aż krzyczą, żeby je zrobić, jak nie podwójne, to choć z oknem dla widoków przy śniadaniu
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Brzozowadzie... 11:05, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ooo, Toszko, ja przepraszam, że prywatnie dopytam u Kasi, ale w temacie. Mój poplon do kolan i pan do orania w następną sobotę przyjeżdża. Czy to dobry plan: przywalić obornika i kompostu i razem z tym poplonem przeorać po całości, czy najpierw sam poplon, bo nie wiem. I tak tą ziemię zostawić na zimę, czy siać trawnik, bo zgłupiałam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies