Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Gosiek33 15:35, 19 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W pamięci w końcu tylko grujecznik mi został
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 15:42, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
A to może byś nam pokazała?? Hę? Co my jesteśmy wróżki? Czy jasnowidzki jakie??
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 16:14, 19 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gosiek33 napisał(a)
W pamięci w końcu tylko grujecznik mi został


Gosiu, tyle razem fajnych drzew widziałyśmy, że sama ich nie pamiętam wszystkich. Mam zapisane klony polne i klon czerwony Armstrong . Muszę posiedzieć i poprzeglądać to co mam zapisane.

W tym roku chcę uzupełnić nasadzenia żywopłotowe i posadzić 2-3 drzewa pomiędzy domem a planowanym basenem. I nie wiem jakie. Może właśnie grujecznika? Bo grujecznik będzie na bank, ale dla mnie to taki rarytas a nie zwykłe drzewo .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 16:15, 19 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
A i jeszcze czerwona brzoza, taka strzępiasta
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 16:17, 19 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
tulucy napisał(a)
A to może byś nam pokazała?? Hę? Co my jesteśmy wróżki? Czy jasnowidzki jakie??


Kochana, ja się będę do Was wszystkich uśmiechać o nadwyżki roślinne począwszy od wiosny .

A listę wrzucę, ale nie po to by ogłosić zrzutkę tylko byście pomogły mi wybrać co mam kupić i gdzie posadzić . Bo np. taki grujecznik - czy on byłby dobry jako drzewo pomiędzy domem/tarasem a basenem????
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 16:19, 19 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gosiek33 napisał(a)
A i jeszcze czerwona brzoza, taka strzępiasta


Ta strzępiasta to się chyba Tobie podobała . Ja wolę większe liście .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 16:24, 19 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)


Ta strzępiasta to się chyba Tobie podobała . Ja wolę większe liście .




No dobrze lanciniata ta moja bajka, ale bordowe listki i Tobie się podobały, taka purpurea - kolejne drzewo dające lekki cień
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 16:34, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
mrokasia napisał(a)


Kochana, ja się będę do Was wszystkich uśmiechać o nadwyżki roślinne począwszy od wiosny .

A listę wrzucę, ale nie po to by ogłosić zrzutkę tylko byście pomogły mi wybrać co mam kupić i gdzie posadzić . Bo np. taki grujecznik - czy on byłby dobry jako drzewo pomiędzy domem/tarasem a basenem????
teraz to idealny termin na wybór grujecznika, od razu byś wiedziała, czy się przebarwia, odmianę dobrą trzeba wybrać i samo drzewko. Na drzewko między domem/tarasem a basenem bym go nie wybrała bo on między wiosną a jesienią nie wyróżnia się niczym specjalnym ale za to jesienią piękny jest (o ile się przebarwi). Warto aby wtedy miał odpowiednie tło. Danusi grujeczniki na pniu ciekawie wyglądały choć w szkółkach głównie krzaczaste wersje były, trzeba pooglądać. Zerknij jeszcze na ambrowce, klony, tulipanowiec. Jaki ma być jego kolor, kształt, wysokość. Aaaa, grujecznik średnio lubi pełną patelnię, raczej choć odrobinę cienia potrzebuje w południe bo szybko mu listki przypala i zacisznie bo wiosenne przymrozki potrafią go szybko ściąć.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Brzozowadzie... 16:55, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kaisa, a jak Ty będziesz miała na tej nowej części ze światłem?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasya 19:13, 19 wrz 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41857
Margerytka40 napisał(a)
Matko jakie Wy macie tempo aż normalnie mi wstyd, że ja się tak ślimaczę . Brawo wieeeeeelkie

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies