Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Gosiek33 16:52, 18 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
anka_ napisał(a)
Sztuczną korą.



Niedawno czytałam o doświadczeniach w sadach ze sztuczną korą - wyszło, że maść ogrodnicza lepsza
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 16:58, 18 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Dziś już nie dam rady podjechać do ogrodniczego po maść.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 17:27, 18 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Na razie wygląda czadersko, tfu tfu!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 17:29, 18 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nic nie szkodzi. Jutro też spokojnie zasmarujesz.

Akcję szybką zrobiliście...aż trudno uwierzyć w tempo....czy to aby nie fotoshop?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jolanka 17:34, 18 wrz 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Czapki z głów
Smaruj, smaruj np funabenem,

A w ogóle to ruszasz się jeszcze?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mrokasia 17:55, 18 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Kończymy zasypywanie tuj, zaraz będę lać wodę i na dziś finito. Ledwo żyję. Nikomu nie polecam takiej akcji. Dobrze, że przyszedł sąsiad do pomocy przy przesadzaniu. Baaaardzo pomógł. Bez niego na pewno nie zdążylibyśmy ich wszystkich przesadzić.
Tuje są w miarę równo aczkolwiek widać po czubkach, że niektóre są niżej a niektóre wyżej. Nie dało rady inaczej. Mam tylko nadzieję, że udało nam się wepchnąć pod korzenie wystarczająco dużo ziemi i nie wiszą w powietrzu.

Jutro rano przyjeżdża pan oracz. Będzie czyścił całość, wyciągał korzenie kamienie i śmieci, których nie wyciągnęliśmy podczas pracy koparki. Potem przyjeżdża qpa. I w piątek rano oranie i równanie. Boże, daj siły!!!!

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anka_ 18:12, 18 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasiu jak ja ci zazdroszczę tego rozmachu prac... mimo zakwasów... Super wyszło.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
eVka 18:25, 18 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kaśka, matko czy wy coś bierzecie, jakiś mega doping niczym norweskie biegaczki narciarskie
Świetnie wyglądają te tuje w takich grupach. Teren macie niezly, oj nie moge się doczekać wiosny
____________________
Gruszka_na_w... 19:20, 18 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Egzamin ze strategii i taktyki zaliczyliście celująco. Podziwiam!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 19:47, 18 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Kochane, no co mam powiedzieć, mamy powera . Tylko sił fizycznych brakuje. I tak jestem zdumiona, że jeszcze się ruszam choć po dzisiejszej akcji mam obawy co będzie rano... Ale najgorsze, najcięższe za nami . Przewaliłam dziś tony ziemi szpadlem, łopatą i taczką. Od udeptywania ziemi ledwo powłóczę nogami. Dobrze, że łazienkę i sypialnię mam na parterze .

Powiem Wam, że przestrzeń mam super. Po przesadzeniu tych tuj czyli likwidacji zielonej ściany jest bosko. Jutro zrobię foty i jak będę miała czas to wrzucę porównawcze widoki . Jednocześnie odczuwam lekkie przerażenie tą przestrzenią... Absolutnie, oprócz uzupełnienia tych przerw w tujowym żywopłocie, muszę posadzić drzewa. Na środku . Najlepiej jeszcze w tym roku .

Aha, ogłoszenie parafialne! Gdyby ktoś przy okazji spotkania u Kwartecika 28.09. chciał pofatygować się do mnie i na własne oczy zobaczyć moje nowe włości - serdecznie zapraszam!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies