Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 21:06, 19 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7297
no chwile mnie nie ma a tu takie zmiany. akcja tuje pełna profeska. fajnie wyszlo z tymi blokami tujkowymi, a teren masz teraz super. piekne pole do ogrodkowania.
ech, az mam ochote na powrot do domu i swojego ogrodu.

Grujeczniki swietne ale jak ktos juz wyzej napisal lubia zacisznie, nie przepadaja za patelnia i nie lubia miec za sucho. Moje w maju scial wszystkie przymrozek, dlugo odbijaly.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Toszka 21:12, 19 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)
(...)
Toszko, jeśli tu czuwasz, to w temacie poplonu:
u mnie wyglądało to tak: facelia- wzeszła, jak chciała, nierówno i bez szału- zaczynała kwitnąc, to ją skosiłam, a pan Paweł przekopał z obornikiem, kora i kompostem.
Zasiałam drugi poplon- łubin wąskolistny i peluszka- posiane w pierwszych dniach września (wiem, że nieco późno). Pytanie: czy jak w listopadzie pogoda pozwoli (jak nie pozwoli, to zostawię do wiosny), mam to ściąć i przekopać znowu z mączką (nie miałam za pierwszym razem), z kompostem i korą?


Tak przekop koniecznie ze wszystkim. Wyrównaj delikatnie grabiami i na to, na zimę daj korę by chronić ziemię. Bez przekopania poplon pójdzie na zmarnowanie.
Wiosną korę odgarniesz, posadzisz co trzeba i korą obsypiesz (tą samą)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 21:16, 19 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)
teraz to idealny termin na wybór grujecznika, od razu byś wiedziała, czy się przebarwia, odmianę dobrą trzeba wybrać i samo drzewko. Na drzewko między domem/tarasem a basenem bym go nie wybrała bo on między wiosną a jesienią nie wyróżnia się niczym specjalnym ale za to jesienią piękny jest (o ile się przebarwi). Warto aby wtedy miał odpowiednie tło. Danusi grujeczniki na pniu ciekawie wyglądały choć w szkółkach głównie krzaczaste wersje były, trzeba pooglądać. Zerknij jeszcze na ambrowce, klony, tulipanowiec. Jaki ma być jego kolor, kształt, wysokość. Aaaa, grujecznik średnio lubi pełną patelnię, raczej choć odrobinę cienia potrzebuje w południe bo szybko mu listki przypala i zacisznie bo wiosenne przymrozki potrafią go szybko ściąć.


Iwonka, dzięki wielkie za słuszne uwagi . Czyli jeśli grujecznik to gdzieś blisko żywopłotu, jak już go będę miała. I tak by móc sobie popatrzeć jesienią na tego grujecznika z okna salonu lub kuchni (jak już wybijemy otwór w ścianie).
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:17, 19 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gosiek33 napisał(a)




No dobrze lanciniata ta moja bajka, ale bordowe listki i Tobie się podobały, taka purpurea - kolejne drzewo dające lekki cień


To prawda, choć potem jakoś mi się odwidziała...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:19, 19 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kaisa, a jak Ty będziesz miała na tej nowej części ze światłem?


Agatko, ta nowa część jest od południa. Granica wzdłuż drogi jest od południa, dom sąsiadki od zachodu - zacienia sporą część działki po południu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:30, 19 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)
no chwile mnie nie ma a tu takie zmiany. akcja tuje pełna profeska. fajnie wyszlo z tymi blokami tujkowymi, a teren masz teraz super. piekne pole do ogrodkowania.
ech, az mam ochote na powrot do domu i swojego ogrodu.

Grujeczniki swietne ale jak ktos juz wyzej napisal lubia zacisznie, nie przepadaja za patelnia i nie lubia miec za sucho. Moje w maju scial wszystkie przymrozek, dlugo odbijaly.



Tar, no podziało się w ostatnich dniach . Ja jadę na adrenalinie ale już mi bateryjki siadają... od 7 do 19 w polu, z widłami, szpadlem i taczką...


Dziś dzień zakończyliśmy o 20.30 rozrzuceniem obornika po całości działki. Sąsiedzi mają darmową aromaterapię. Jutro rano będzie orane .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 21:39, 19 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
W tym momencie nie chciałabym być Twoim sąsiadem
____________________
Helen - Hortensjowo
TAR 21:44, 19 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7297
mrokasia napisał(a)


Tar, no podziało się w ostatnich dniach . Ja jadę na adrenalinie ale już mi bateryjki siadają... od 7 do 19 w polu, z widłami, szpadlem i taczką...


Dziś dzień zakończyliśmy o 20.30 rozrzuceniem obornika po całości działki. Sąsiedzi mają darmową aromaterapię. Jutro rano będzie orane .


w sumie to nie zazdroszcze, ja sie nadal bycze wciagam skorupiaki, zapijam limoncellem i robie w plywaniu mile morskie. jak ta syrenka nawet skora inaczej pachnie (mezaty mowi, ze smierdzimy ryba ). troche nie chce sie wracac do jesieni i pluchy. choc plany ogrodowe mialam na jesien ogromne
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Toszka 21:55, 19 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tar, plucha ma się zaraz skończyć. Na przyszły tydzień zapowiadają powrót lata 23-26 stopni. Jesień ma być ładna i sucha.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Johanka77 22:05, 19 wrz 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zazdro!!!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies