Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

April 08:09, 11 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
mrokasia napisał(a)


Aaaa, nie wiedziałam, że on lubi sucho. To w takim razie jest idealny dla mnie .



Skoro jak Tarcia pisze on lubi sucho to chyba jednak raczej z rdestem mu będzie po drodze a nie z zawilcami?



Dziewczyny, hosty u mnie świetnie sobie radzą na suchym. Znoszą to bez problemu, byle miały choć lekki cień. Ale mi tam hosty nie pasują. Będzie ich sporo w dalszej części rabaty. Ten kawałek z Ruby F. to początek długiej, pewnie ze 30 metrowej rabaty ciągnącej się od domu wgłąb działki/lasu. Jeszcze będzie się gdzie rozwinąć z hostami, bo dopiero zaczynam z tą rabatą walczyć.

Co do zawilców, co racja to racja, lubią wilgoć. Ale rdest mi tam nie rozjaśni.
Właśnie sobie uświadomiłam, że tam wcale nie jest aż tak ponuro. Kawałek wcześniej rosną hortensje Anabelle, chyba ze cztery krzaki. Rabata się nimi zaczyna.
Cholercia, chyba przyjdzie jednak założyć wątek dla tych rozważań...
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:12, 11 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Fiolety..... tak sobie jeszcze myślę, nad tym co napisała Tarcia. Moje ulubione żurawki Dark Secret też by fajnie robiły tam jako uzupełnienie do Judaszowca. No ale znów idę w ciemne...
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 11:06, 11 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jola, to może żurawki Marvelous Marble - są jaśniejsze, a nutki fioletu też mają
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 11:15, 11 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
galgAsia napisał(a)
Jola, to może żurawki Marvelous Marble - są jaśniejsze, a nutki fioletu też mają


Interesujące są. Takich nie mam. I w mojej ulubionej szkółce też ich nie ma.
Za to mam Forever Purple. Ona jest bardzo intensywnie fioletowa, niemal w roż. Ciekawe czy się nie pogryzie.
Zresztą żurawki to mały Miki, można dosadzić w ostatniej chwili, jak już będzie wszystko i będzie widać odcienie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:17, 11 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
No i jeszcze szałwie Tarcia polecała że pasują. Niezbyt spektakularnie by tam jednak kwitły z braku słońca ale jednak by kwitły. Można ciut dodać.
Muszę chyba sobie tą długą rabatę zacząć rysować.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 13:30, 11 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
April napisał(a)
No i jeszcze szałwie Tarcia polecała że pasują. Niezbyt spektakularnie by tam jednak kwitły z braku słońca ale jednak by kwitły. Można ciut dodać.
Muszę chyba sobie tą długą rabatę zacząć rysować.


u mnie szalwie kwitna zarabiscie w cieniu. slonce maja jedynie od wschodu przez 2 godziny i to slonce przeswietlone przez sosny. To po pierwsze a jesli szukasz trawki rozjasniajacej to mam dla Ciebie taka. Dostalam od Gosiek i ciagle zapominam co ona za jedna. Poszukam fotek i Gosi mozna podpytac

tu ja widac jak swieci, bezproblemowa w uprawie:



i moj kwitnacy Ruby
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 13:44, 11 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Tar, u mnie szałwie też w cieniu walczyły całkiem dzielnie, dlatego biorę je pod uwagę.

A ta trawka to kłosówka miękka. Wywaliłam ją bo mnie wkurzała. Początkowo ładna a potem, jak starsza, w drugiej części sezonu, to taka przesuszona. I bardzo agresywna, jeszcze mi w niektórych miejscach wyłazi.
A ciebie nie denerwuje?

ps Ruby cud miód i orzeszki
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 14:03, 11 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
akurat bardzo ja lubie, u mnie nie jest jakas agresywna, wypelnia przestrzen przy kosodrzewinach. wiosna czyszczac ogrod, wyszarpie troche i tyle. nie jest mocno ekspansywna. dobra na wypelniacz, przez to ze w kosowkach siedzi nie widac jej przesuszenia

polece ci jeszcze czosnki spiralne, gorskie, kwitna w drugiej polowie lata. z tych rozjasniajacych to moze derenie Ivory halo. żurawki nie byłyby od czapy, niskie jezówki, dzwonki poszarskiego, hortki hayes starburst sa swietne, niezbyt wielkie a w cieniu az swieca
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 14:17, 11 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214

Czosnki mam, bardzo blisko od tego miejsca, właśnie górskie, uwielbiam je i zamierzam jeszcze sporo dokupić. Tak więc pomysł bardzo trafiony.
Derenie mam, dzwonki poszarskiego też.
Za to wpadła mi w oko ta hortensja. Fajna, temat do rozważenia, zwłaszcza że na tej rabacie zamierzałam właśnie dać masę hortensji znoszących cień i szukałam odmian. Tak więc znów "w punkt" Dzięki
____________________
April April podbija las Mazowsze
jolanka 14:29, 11 sty 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Jolu, a nie myślałaś o jakichś bodziszkach pod tego judaszowca?
Te hortki, o których pisze Tarcia są śliczne, u mnie też by pasowały
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies