Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 09:58, 13 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
April napisał(a)


Jak będziesz się do Tar wybierała to daj znać, może jakiś wspólny nalot jej zrobimy


no problemo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:02, 13 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
ale ja na pewno wiosna bede robila tetrisy, musze pare rzeczy pokonczyc. no i nie lubie tak siedziec bezczynnie. troche ruchu mi nie zaszkodzi

postanowiłam dokupic jeszcze Pożegnanie z kretem i nie robic oprysku na rabatach jak radziła Pestka ale porozgarniac kopce i wlac śmierdziela w korytarze. nornicowe również. Po nocy mam kolejne 5 kopcow. I chyba 2 lub 3 osobniki mi dzialaja.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 10:21, 14 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Johanka77 napisał(a)


No ja już dziś sezon rozpoczęłam


Widziałam .

TAR napisał(a)


pewnie, ze zobaczysz, nie mam zludzen, ze ot tak chetni sie znajda na obecne wlosci. wczesniej jak na przyszla wiosne pewnie nie zaczniemy tym bardziej, ze dzialki najwczesniej w maju beda dostepne, teraz przechodza faze urzedowa. ale juz mamy 2 wybrane.


Ufff

April napisał(a)


Jak będziesz się do Tar wybierała to daj znać, może jakiś wspólny nalot jej zrobimy


Ofkors



____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:28, 14 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
April napisał(a)


No nie wyciągałabym zbyt pochopnych wniosków z tych moich luźnych deklaracji. Poza tym widzisz jaki masz pożytek dla siebie z tych podpowiedzi.
Dzięki za gościnę


Tiaaaa... grunt to widzieć plusy w każdej sytuacji .

galgAsia napisał(a)
Kurczaki, czuję się trochę zdezorientowana tymi działaniami ogrodowymi w środku zimy... Naprawdę sądzicie, że już czas?! Bo ja jakoś nie czuję jeszcze bluesa...


Asiulka, u mnie to działania wyłącznie w głowie się odbywają więc spoko, luz .

TAR napisał(a)

postanowiłam dokupic jeszcze Pożegnanie z kretem i nie robic oprysku na rabatach jak radziła Pestka ale porozgarniac kopce i wlac śmierdziela w korytarze. nornicowe również. Po nocy mam kolejne 5 kopcow. I chyba 2 lub 3 osobniki mi dzialaja.


Współczuję, u mnie chyba się uspokoiło, tfu, tfu.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:32, 14 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
A w ramach działań w głowie - przejrzałam ofertę jednego ze sklepów internetowych, tak żeby poszerzyć sobie horyzonty. I zapisanych mam 33 pozycje . Bodziszki, przetaczniki, penstemony, ożanki, tiarelle, krwiściągi, rdesty, rutewki, kłosowce, czyśćce, orliki i inne śliczności .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 10:40, 14 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
mrokasia napisał(a)
A w ramach działań w głowie - przejrzałam ofertę jednego ze sklepów internetowych, tak żeby poszerzyć sobie horyzonty. I zapisanych mam 33 pozycje . Bodziszki, przetaczniki, penstemony, ożanki, tiarelle, krwiściągi, rdesty, rutewki, kłosowce, czyśćce, orliki i inne śliczności .


Wiesz że wszystkie z wymienionych pozycji są w szkółce, bardzo blisko mnie Jeszcze kilka miesięcy i można ruszać na podbój, hi, hi, hi
W zeszłym roku tak się niecierpliwiłyśmy na zakupy, że z Kwartecikiem kupowałyśmy doniczki z ziemią, bez widocznych nawet kiełków roślin Zmarzłyśmy strasznie, jakoś koniec kwietnia, ale żar w sercu był Wszystko pięknie urosło na szczęście.
Po stokroć bardziej lubię nawet takie zimne zakupy niż te w internecie, siedząc pod ciepłym kocykiem.
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 10:47, 14 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No faktycznie, same śliczności Ja na razie zamówiłam sobie ciemierniki , na resztę spoglądam z pewną taką nieśmiałością...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 10:55, 14 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
April napisał(a)


Wiesz że wszystkie z wymienionych pozycji są w szkółce, bardzo blisko mnie Jeszcze kilka miesięcy i można ruszać na podbój, hi, hi, hi
W zeszłym roku tak się niecierpliwiłyśmy na zakupy, że z Kwartecikiem kupowałyśmy doniczki z ziemią, bez widocznych nawet kiełków roślin Zmarzłyśmy strasznie, jakoś koniec kwietnia, ale żar w sercu był Wszystko pięknie urosło na szczęście.
Po stokroć bardziej lubię nawet takie zimne zakupy niż te w internecie, siedząc pod ciepłym kocykiem.


Mówisz o ZP czy o innej szkółce??? Mam w planach zarezerwowanie sobie całego dnia na zakupy ogrodowe na ZP i wizytę u Ciebie .
Ja też wolę zakupy w realu. Ale u mnie w pobliżu wybór ograniczony, o wielu roślinach jeszcze rok temu nawet nie miałam pojęcia.

galgAsia napisał(a)
No faktycznie, same śliczności Ja na razie zamówiłam sobie ciemierniki , na resztę spoglądam z pewną taką nieśmiałością...

Nad ciemiernikami myślę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 11:12, 14 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
mrokasia napisał(a)


Mówisz o ZP czy o innej szkółce??? Mam w planach zarezerwowanie sobie całego dnia na zakupy ogrodowe na ZP i wizytę u Ciebie .
Ja też wolę zakupy w realu. Ale u mnie w pobliżu wybór ograniczony, o wielu roślinach jeszcze rok temu nawet nie miałam pojęcia.


Nad ciemiernikami myślę .


Oczywiście o ZP
To koniecznie trzeba będzie się umówić Najlepiej w tygodniu, jest spokojniej i dostaniemy kogoś zorientowanego do obsługi. A potem mój ulubiony kucharz coś nam smacznego przygotuje i popatrzysz ze swojej perspektywy na moją rabatę zachodnią, którą w tym roku zamierzam przynajmniej w części obsadzić. Już się cieszę.
Rety, dlaczego to jeszcze tak długo...
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 11:18, 14 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
a u mnie ciemierniki jakos zle sie prowadza, jakbym do nich reki nie miala. w poprzednim ogrodzie to samo. a dwa rozne srodowiska glebowe. za to rodki jakby w lepszym stanie, odżywaja po zmianach. ale juz wiem, ze nie pokusze sie na nie w kolejnym ogrodzie, za duze maja wymagania. ja powolutku robie liste roslinek do zabrania i w sumie to bym polowe przeniosła ale zalapia sie tylko derenie (kwieciste, kousa i controversa), kilka kalin, prawie wszystkie klony, 2 judaszki, grujecznik pendula, żółta magnolia i kilka ulubionych świerkow (te zdecydowanie łatwiej sie regeneruja po wykopkach niż sosny. chciałabym tez zabrac 3 buczki. Wiosna porobie sobie sadzonki z traw, rozchodników, fiołkow i innej ulubionej drobnicy. od razu po zakupie dzialki wygeneruje sobie rozsadnik na te drobne.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies