Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

April 13:29, 10 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Jak tak już pełną parą planujecie, to powiedz mi bo mam zagwozdkę. Czy Cercis Ruby Fall będzie lepiej wyglądał podsadzony Hakonechloa macra czy Hakonechloa All Gold. Trochę się boję za dużego kontrastu między All Gold a bordowym ( jeśli w półcieniu się wybarwi) judaszowcem. Ale jest to miejsce dość ciemne, pod wysokim żywopłotem tujowym i warto by go rozjaśnić. Dorzucę jeszcze ciut rdestu Blackfield, bo jest po drugiej stronie ścieżki. Tylko ta odmiana hakonki mnie męczy, na którą postawić... Co byś dała?
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 14:59, 10 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Aprilu sie wtrace. Mam Ruby Falls, z goldem mu nie do twarzy, zdecydowanie zielen. On nie jest typowo bordowy, raczej bym powiedziala, ze w slonecznym miejscu wpada w buraczkowy fiolet.I W ogole jego kolor jest niejednoznaczny, troche taki skałkowy omszona zielen i buraczek

Na razie do towarzystwa na miniaturowe sosenki, w poblizu sa tez piwonie i ostrozki. ale o ile jeszcze to bedzie moj ogrod planuje zmienic mu towarzystwo. a jesli juz to nie bedzie moj ogrod to zabieram go na nowe wlosci
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 21:22, 10 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
Aprilku, musiałam sobie wygooglać tego Ruby Falls i zgadzam się z Tarcią - z żółtą All Gold będzie chyba trochę słabo, lepsze zielone odmiany. Nawet zakładając, że miejsce jest cieniste i All Gold będzie bardziej limonkowe a judaszek będzie bordowo-zielony to jednak to zestawienie może być zbyt męczące. Jeśli zielona hakone wydaje Ci się zbyt ciemna to może dorzucić białobrzeżone hosty???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 21:34, 10 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
TAR napisał(a)
Aprilu sie wtrace. Mam Ruby Falls, z goldem mu nie do twarzy, zdecydowanie zielen. On nie jest typowo bordowy, raczej bym powiedziala, ze w slonecznym miejscu wpada w buraczkowy fiolet.I W ogole jego kolor jest niejednoznaczny, troche taki skałkowy omszona zielen i buraczek

Na razie do towarzystwa na miniaturowe sosenki, w poblizu sa tez piwonie i ostrozki. ale o ile jeszcze to bedzie moj ogrod planuje zmienic mu towarzystwo. a jesli juz to nie bedzie moj ogrod to zabieram go na nowe wlosci


O widzisz, dobrze się bałam tego żółtego tam..Wprawdzie mój judaszek będzie pewnie bardziej zielony z braku słońca ale i tam może się lekko gryźć. Nie ma to jak rady posiadaczek.Dzięki, pozostanę przy zielonych macrach.
Judaszka koniecznie zabierz ze sobą, jest cudo. Mam nadzieję że mój szybko nabierze masy i będzie zdobić. Na razie nówka, zadołowany i zabezpieczony przed zimnymi wiatrami.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 21:34, 10 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
mrokasia napisał(a)
Aprilku, musiałam sobie wygooglać tego Ruby Falls i zgadzam się z Tarcią - z żółtą All Gold będzie chyba trochę słabo, lepsze zielone odmiany. Nawet zakładając, że miejsce jest cieniste i All Gold będzie bardziej limonkowe a judaszek będzie bordowo-zielony to jednak to zestawienie może być zbyt męczące. Jeśli zielona hakone wydaje Ci się zbyt ciemna to może dorzucić białobrzeżone hosty???


Kasiu. tyle ze hosty wola wilgoc a judaszek raczej suche miejsca. nie po drodze im warunki. do Ruby Falls trudno dobrac dodatki, to bardzo wymagajace kolorystycznie drzewko. fiolety mu beda do twarzy, szalwie, lawendy, gozdziki i inne sucholuby
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 21:40, 10 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
April napisał(a)


O widzisz, dobrze się bałam tego żółtego tam..Wprawdzie mój judaszek będzie pewnie bardziej zielony z braku słońca ale i tam może się lekko gryźć. Nie ma to jak rady posiadaczek.Dzięki, pozostanę przy zielonych macrach.
Judaszka koniecznie zabierz ze sobą, jest cudo. Mam nadzieję że mój szybko nabierze masy i będzie zdobić. Na razie nówka, zadołowany i zabezpieczony przed zimnymi wiatrami.


sprobuj dac mu miejscowke sloneczna, jest boski a jesienia widowiskowy przy wybarwieniach. moj, odpukac rosnie rewelacyjnie, z serca szczerze dany i solidnie opity na parapetowie

zobaczymy jak wiosna zaprezentuje sie nowy judaszek Little woody. Musze pod niego skompoowac rabate. rosnie na przytarasowej.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 21:41, 10 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
mrokasia napisał(a)
Aprilku, musiałam sobie wygooglać tego Ruby Falls i zgadzam się z Tarcią - z żółtą All Gold będzie chyba trochę słabo, lepsze zielone odmiany. Nawet zakładając, że miejsce jest cieniste i All Gold będzie bardziej limonkowe a judaszek będzie bordowo-zielony to jednak to zestawienie może być zbyt męczące. Jeśli zielona hakone wydaje Ci się zbyt ciemna to może dorzucić białobrzeżone hosty???


Masz rację, tak jak i Tarcia. Żółtego tam nie dam. Utwierdziłyście mnie w tej zieleni. Za to zamiast host, posadzę chyba choiny kanadyjskie w srebrnym kolorze. Rozjaśnią i będzie coś zimozielonego, jak zanikną trawy. Rozwiąże tym sposobem dwa problemy. Dzięki za inspiracje.

A może zamiast rdestu dorzucić zawilce, tylko co wczesnym latem?
Chociaż z drugiej strony rabaty tylko zielone, nie kwitnące, też są przecież piękne.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 22:14, 10 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
TAR napisał(a)


Kasiu. tyle ze hosty wola wilgoc a judaszek raczej suche miejsca. nie po drodze im warunki. do Ruby Falls trudno dobrac dodatki, to bardzo wymagajace kolorystycznie drzewko. fiolety mu beda do twarzy, szalwie, lawendy, gozdziki i inne sucholuby


Aaaa, nie wiedziałam, że on lubi sucho. To w takim razie jest idealny dla mnie .

April napisał(a)


A może zamiast rdestu dorzucić zawilce, tylko co wczesnym latem?
Chociaż z drugiej strony rabaty tylko zielone, nie kwitnące, też są przecież piękne.


Skoro jak Tarcia pisze on lubi sucho to chyba jednak raczej z rdestem mu będzie po drodze a nie z zawilcami?

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Ania111 22:16, 10 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witaj Kasiu ,

Oj początek stycznia ,
a tu prace pełną parą

... ile planów
... będę zaglądać
____________________
Ania Spelnione marzenie
April 08:02, 11 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
TAR napisał(a)


sprobuj dac mu miejscowke sloneczna, jest boski a jesienia widowiskowy przy wybarwieniach. moj, odpukac rosnie rewelacyjnie, z serca szczerze dany i solidnie opity na parapetowie

zobaczymy jak wiosna zaprezentuje sie nowy judaszek Little woody. Musze pod niego skompoowac rabate. rosnie na przytarasowej.


Ja swojego kupiłam na ostatniej wystawie Zieleń to życie. Specjalnie po niego pojechałam bo ostatnio już mnie ta wystawa nie pociąga. Udało się i teraz będę hołubić. Opić jeszcze zdążymy wiosną
Niestety miejscówki mu nie zmienię. Nie mam gdzie. Słońca u mnie mało, las sosnowy. Judaszka kupowałam właśnie w bardzo konkretne miejsce, gdzie słonko będzie miał od 15-18 godziny. Musi mu wystarczyć. Potem obejmie go cień z żywopłotu.
Judaszek Little Woody też za mną chodzi. Ale nie mam jeszcze pomysłu gdzie wcisnąć. Ale jest na liście chciejstw
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies