Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Tamaryszek 19:01, 12 sty 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Czytam, czytam i czuję się jak w środku sezonu! Tematy dyskusji, aż miło.
Mrokasiu, ogród bardzo fajnie się rozwija, jestem pełna uznania. Przedogródek bardzo efektowny, a ogród właściwy zapowiada się bardzo interesująco. Co ja mówię, już jest interesujący. Powstaje taki ogród wędrówki... z trawiastymi ścieżkami, bardzo lubię takie. A plany na nowy sezon bardzo poważne (szczególnie do wyjście z domu do ogrodu) - trzymam kciuki! Więc życzę na Nowy Rok spełniania każdego punktu planu!
Jedno pytanie - może coś przeoczyłam, ale jaki jest powód istnienia takiego "dziubka" w granicy rabaty na przeciwko placyku do basenu? (fotka z góry z 30.X)
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
mrokasia 20:57, 12 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
April napisał(a)


Cholercia, chyba przyjdzie jednak założyć wątek dla tych rozważań...



Aprilku kochany, nie żebym Cię od siebie wyganiała , bo bardzo miło mi, że jesteś u mnie ale to jest bardzo słuszny wniosek!!! Teraz czekamy na realizację .


Ale cieszę się, że tyle podpowiedzi dla Ciebie pojawiło się u mnie , będę bezczelnie korzystać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:01, 12 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
TAR napisał(a)


...nie wiem czy wiosna cos bede kupowac do ogrodu, bo planujemy sie przeniesc. o ile uda nam sie kupic wypatrzona dzialke w maju to nie bardzo chce wiecej inwestowac w ten ogrod.taki mam bandycki plan na ten rok



Boszszsz, normalnie nie można za Tobą nadążyć! I w dodatku miałam nadzieję zobaczyć Twój ogród w tym roku . Ale trzymam kciuki za Twoje plany!

A kreta mam i ja. Narobił mi takich kopców, że hej, normalnie drugie Andy!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:05, 12 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Johanka77 napisał(a)
Widzę, że na tym wątku też nie ma zimy

Dziewczyny zazdroszczę planów obszarniczych!


Taka pogoda, że człowiek już o wiośnie myśli więc co się dziwić .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:16, 12 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Tamaryszek napisał(a)
Czytam, czytam i czuję się jak w środku sezonu! Tematy dyskusji, aż miło.
Mrokasiu, ogród bardzo fajnie się rozwija, jestem pełna uznania. Przedogródek bardzo efektowny, a ogród właściwy zapowiada się bardzo interesująco. Co ja mówię, już jest interesujący. Powstaje taki ogród wędrówki... z trawiastymi ścieżkami, bardzo lubię takie. A plany na nowy sezon bardzo poważne (szczególnie do wyjście z domu do ogrodu) - trzymam kciuki! Więc życzę na Nowy Rok spełniania każdego punktu planu!
Jedno pytanie - może coś przeoczyłam, ale jaki jest powód istnienia takiego "dziubka" w granicy rabaty na przeciwko placyku do basenu? (fotka z góry z 30.X)


Tamaryszku, witaj! Rzeczywiście, jakoś się u mnie gwarno zrobiło, z czego bardzo się cieszę .
Dziękuję kochana za miłe słowa. Cieszę się, że moje zamierzenia spotykają się z ciepłym przyjęciem. A za trzymanie kciuków nie dziękuję, żeby nie zapeszyć .

Przejrzałam wszystkie fotki z dnia, o którym wspomniałaś, bo żadnych "dziubków" nie planowałam... Miękkie linie, zakola mniejsze i większe jak najbardziej, ale "dziubków" nie... I chyba wiem co miałaś na myśli . Linie rabat były wyznaczane taśmą przytrzymywaną przez kamienie. W momencie robienia fotki wiatr przesunął taśmę w kilku miejscach i stad się wzięło to ostre wcięcie . Wiosną będę ponownie wyznaczać linie rabat, bazując oczywiście na tych wcześniej wyznaczonych .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 21:19, 12 sty 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)


Taka pogoda, że człowiek już o wiośnie myśli więc co się dziwić .


No ja już dziś sezon rozpoczęłam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
TAR 21:52, 12 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
mrokasia napisał(a)


Boszszsz, normalnie nie można za Tobą nadążyć! I w dodatku miałam nadzieję zobaczyć Twój ogród w tym roku . Ale trzymam kciuki za Twoje plany!

A kreta mam i ja. Narobił mi takich kopców, że hej, normalnie drugie Andy!


pewnie, ze zobaczysz, nie mam zludzen, ze ot tak chetni sie znajda na obecne wlosci. wczesniej jak na przyszla wiosne pewnie nie zaczniemy tym bardziej, ze dzialki najwczesniej w maju beda dostepne, teraz przechodza faze urzedowa. ale juz mamy 2 wybrane.

kupilam dzis granulki odstraszajace, maja dobre opinie, powtykam je w korytarze krecie i nornicowe.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 08:56, 13 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
mrokasia napisał(a)


Boszszsz, normalnie nie można za Tobą nadążyć! I w dodatku miałam nadzieję zobaczyć Twój ogród w tym roku . Ale trzymam kciuki za Twoje plany!


Jak będziesz się do Tar wybierała to daj znać, może jakiś wspólny nalot jej zrobimy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:58, 13 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
mrokasia napisał(a)



Aprilku kochany, nie żebym Cię od siebie wyganiała , bo bardzo miło mi, że jesteś u mnie ale to jest bardzo słuszny wniosek!!! Teraz czekamy na realizację .


Ale cieszę się, że tyle podpowiedzi dla Ciebie pojawiło się u mnie , będę bezczelnie korzystać.


No nie wyciągałabym zbyt pochopnych wniosków z tych moich luźnych deklaracji. Poza tym widzisz jaki masz pożytek dla siebie z tych podpowiedzi.
Dzięki za gościnę
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 09:41, 13 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kurczaki, czuję się trochę zdezorientowana tymi działaniami ogrodowymi w środku zimy... Naprawdę sądzicie, że już czas?! Bo ja jakoś nie czuję jeszcze bluesa...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies