Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

makadamia 12:40, 14 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasiu, lista zakupowa bardzo zacna. Masz już koncepcję skonkretyzowaną na te wszystkie rabaty?

Tarciu - Ty jesteś niesamowita: jeszcze działka nie kupiona, a rośliny niemalże przeprowadzone
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 12:51, 14 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
Asia, dzialka wstepnie jest zarezerwowana,sprzedajacy w okolicy ma opinie uczciwego, hamuje nas tylko papierologia urzedowa, w zasadzie decyzja zapadla pod koniec listopada, ze moze by sprzedac, pobudowac mniejszy dom, zycie coraz drozsze itp, itd. siostra tez mysli o budowie. no to szukamy dzialki, w 2 tygodnie znalezlismy odpowiednia, piknelo nam do niej serducho. wiec nie ma co wiele dywagowac, szybka bura mozgow, plusy/minusy i wyszlo, ze kupujemy i budujemy cos nowego. do tego moj bob budowniczy, ktory budowal mi obecny dom stwierdzil, ze nowy tez wybuduje, to juz w ogole banan na buzce mialam i jakos łatwiej temat ruszyl. Bo ten moj bob to bardzo przyzwoity facet, dobrze nam sie wspołpracuje od lat.

Kasiu, wybacz. Wiecej juz nie bede tu zasmiecac swoimi planami. Przeniose sie do siebie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 13:01, 14 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
April napisał(a)


Oczywiście o ZP
To koniecznie trzeba będzie się umówić Najlepiej w tygodniu, jest spokojniej i dostaniemy kogoś zorientowanego do obsługi. A potem mój ulubiony kucharz coś nam smacznego przygotuje i popatrzysz ze swojej perspektywy na moją rabatę zachodnią, którą w tym roku zamierzam przynajmniej w części obsadzić. Już się cieszę.
Rety, dlaczego to jeszcze tak długo...


Ten plan mi się baaaaaardzo podoba!!!!
No, trochę trzeba będzie poczekać ale z drugiej strony - mnie czeka przynajmniej kilka wypraw więc jeśli tylko będziesz miała czas i ochotę, by jechać ze mną to czeka nas kilka fajnych wyjazdów w sezonie .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:04, 14 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
TAR napisał(a)


Kasiu, wybacz. Wiecej juz nie bede tu zasmiecac swoimi planami. Przeniose sie do siebie.


Kochana, nie mam czego wybaczać, możesz spokojnie u mnie dywagować jeśli masz ochotę .

A swoją drogą to Cię podziwiam - dopiero co jeden dom z ogrodem zostawiłaś, drugi wybudowałaś i ogród założyłaś i jeszcze nie skończyłaś a tu już trzeci planujesz.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:15, 14 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
makadamia napisał(a)
Kasiu, lista zakupowa bardzo zacna. Masz już koncepcję skonkretyzowaną na te wszystkie rabaty?


Asiu kochana, no coś Ty? Jaka skonkretyzowana koncepcja?

Na razie mam zimozielony szkielet + drzewa i kilka krzewów, z czego jestem mega zadowolona, bo podoba mi się to na co codziennie patrzę przez okno tarasowe i nie czuję potrzeby zmian . Przesadzę tylko grujecznika a jego miejsce planuję wsadzić magnolię . Sezon zamierzam zacząć od kupienia i dosadzenia jeszcze kilku drzewek/większych krzewów takich jak magnolie, kaliny, derenie, może judaszowiec, tak by potem powolutku wypełniać poszczególne rabaty bylinami, trawami i małymi krzewami.

Mam z grubsza koncepcję na nasadzenia wokół przyszłej altany. A reszta wyjdzie w praniu. Ale doszłam do wniosku, że warto sobie poszerzyć horyzonty, by wiedzieć z czego wybierać, a nie posadzić tylko hortensje i szałwie, które dobrze znam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 13:22, 14 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
mrokasia napisał(a)


Kochana, nie mam czego wybaczać, możesz spokojnie u mnie dywagować jeśli masz ochotę .

A swoją drogą to Cię podziwiam - dopiero co jeden dom z ogrodem zostawiłaś, drugi wybudowałaś i ogród założyłaś i jeszcze nie skończyłaś a tu już trzeci planujesz.


juz ja ci to wszystko objasnie przy zimnym winku jak sie spotkamy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 13:53, 14 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Asiu kochana, no coś Ty? Jaka skonkretyzowana koncepcja?

Na razie mam zimozielony szkielet + drzewa i kilka krzewów, z czego jestem mega zadowolona, bo podoba mi się to na co codziennie patrzę przez okno tarasowe i nie czuję potrzeby zmian . Przesadzę tylko grujecznika a jego miejsce planuję wsadzić magnolię . Sezon zamierzam zacząć od kupienia i dosadzenia jeszcze kilku drzewek/większych krzewów takich jak magnolie, kaliny, derenie, może judaszowiec, tak by potem powolutku wypełniać poszczególne rabaty bylinami, trawami i małymi krzewami.

Mam z grubsza koncepcję na nasadzenia wokół przyszłej altany. A reszta wyjdzie w praniu. Ale doszłam do wniosku, że warto sobie poszerzyć horyzonty, by wiedzieć z czego wybierać, a nie posadzić tylko hortensje i szałwie, które dobrze znam .


Posadziła - i zadowolona.
Dla mnie to cud
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:56, 14 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


A swoją drogą to Cię podziwiam - dopiero co jeden dom z ogrodem zostawiłaś, drugi wybudowałaś i ogród założyłaś i jeszcze nie skończyłaś a tu już trzeci planujesz.


Wiesz, mimo że remonty domu zrobiłam dwa, w ogród pracy włożyłam bardzo dużo - też mogłabym szukać innej działki choćby dziś. Ale mąż o przeprowadzce nie chce słyszeć, a dziecko jak tylko usłyszało propozycję, to się rozpłakało. Z rodziną nie zamierzam walczyć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 14:34, 14 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
makadamia napisał(a)


Wiesz, mimo że remonty domu zrobiłam dwa, w ogród pracy włożyłam bardzo dużo - też mogłabym szukać innej działki choćby dziś. Ale mąż o przeprowadzce nie chce słyszeć, a dziecko jak tylko usłyszało propozycję, to się rozpłakało. Z rodziną nie zamierzam walczyć

moj maz na poczatku jakies pol roku temu by sie skrzywil ale teraz wrecz sam mnie dopinguje. bialaski trudniej to przezyja ale niewazne gdzie byle z nami. a reszta rodziny, no coz niektorzy robia kolko na czole, inni entuzjastycznie trzymaja kciuki i nas dopinguja a jeszcze inni niedowierzanie z ukryta nutka zazdrosci. chociaz slyszelismy tez kpiny od niektorych znajomych. takie zycie.
moj maz i na to ma komentarz, po co robic remont, sprzet tez juz po gwarancji, przyszła pora na nowe. i tak co 5 lat kolejne przeprowadzki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 15:34, 14 sty 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41973
Dzień dobry
Przyszłam zobaczyć kto nie śpi
Czy wy tez nie możecie się doczekac aż otworzą szkółki ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies