Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

galgAsia 10:49, 14 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
priv
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UrsaMaior 11:39, 14 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8221
Wysłałam Ci zapączkowaną Genie na Whatsapp, zobacz sobie A zaczęła chyba w 2 roku...tak jakoś.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 11:55, 14 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8221
Dziewczęta. Co to za kalina? Ciemny róż i pachnie na metr.

____________________
ogród pod lasem
TAR 12:02, 14 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7326
mrokasia napisał(a)


To ponawiam pytanie - jeśli nie magnolia to co???


Ja bym ci Kasiu zaproponowała 3 typy:

1. Wiśnia japońska Shimidsu Sakura. Mam te akurat odmiane i nie dosc, ze ma przepiekne kwiaty to rosnie niewysoka ok.5 m, o pokroju szeroko (srednio)stożkowym i co ważne ma duze liscie ktore przepieknie wybarwiaja sie jesienia na oranże i bordo. Jak dla mnie ideal. Do tego jest bezproblemowa. Dobra do przycinek i formowania. I zawsze kwitnie bez kaprysu.

2. Prunus Okame - niewysoka, nardzo wczesnie startujaca, na poczatku forma jakby płacząca z czasem niewysokie drzewko, u mnie rośnie nad oczkiem. Bardzo urokliwa ze wzgledu na pokroj i niewymagająca

3. Dereń kousa - dosc szybko przyrasta, docelowo niewysokie drzewko, ładne kwitnienie i ładne wybarwianie, toleruje słonce u mnie rosna w duzym słońcu, ale nada sie i do cienia i polcienia.

Nie bede wiecej wymyslac, no chyba ze cos mi do glowy jeszcze ciekawego wpadnie. A magnolie i tak bym kupila
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 12:07, 14 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7326
UrsaMaior napisał(a)
Dziewczęta. Co to za kalina? Ciemny róż i pachnie na metr.



mnie wyglada jak Charles Lamont, one sa takie nieoczywiste, jedna mam jasniejsza a druga wlasnie jest taka ciemna. Obie Charlesy ale mogla nastapic pomylka w szkolce i ta jasniejsza to Dawn.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 12:19, 14 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8221
No właśnie sprawdzałam Dawn, za jasna... Zerknę na tę Lamont.
____________________
ogród pod lasem
TAR 13:19, 14 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7326
UrsaMaior napisał(a)
No właśnie sprawdzałam Dawn, za jasna... Zerknę na tę Lamont.


mam wrazenie, ze jak sie patrzy na zdjecia w necie to wszystkie te kaliny wygladaja tak samo czyli jak Dawn. Ale ja porownałam to co mam w ogrodku i Lamont ma ciemniejsze kwiaty. Po Twoim zdjeciu widac tez, ze to nie jest jakas new odmiana, bo krzak spory, ciety, z grzybnia na gałeziach czyli cos popularnego i łatwo osiagalnego (na logike). no chyba, ze trafil sie super hiper rarytasik
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 15:30, 14 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Podczytuję na bieżąco. Na magnoliach się nie znam, więc głosu nie zabieram. Trzymam kciuki za udany wybór.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anna_t 22:22, 14 lut 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Pomysł z dereniem mi się podoba
Kasiu macham
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kasya 14:32, 15 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
UrsaMaior napisał(a)
Dziewczęta. Co to za kalina? Ciemny róż i pachnie na metr.


Wow jaka piekna, jak pachnie to muszę mieć
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies