Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

jolanka 16:07, 13 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Oooo, zapomniałam, kupiłam Lenei Albę, która okazała się być tylko Lenei (miała być biała a jest ciemnoróżowa)
Lennei Alba też ma fajmy pokrój
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
UrsaMaior 16:09, 13 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
jolanka napisał(a)
Sporo osób narzekało na O. na Genie, nie wiem dlaczego potrafi być kapryśna.


Ona się musi zaaklimatyzować, pewnie dlatego narzekali. Potem daje czadu.
____________________
ogród pod lasem
TAR 16:38, 13 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7336
Gosiek33 napisał(a)
Patrzyłabym na wysokość, pokrój i wielkość liści jakie potrzebne są dla zasłonięcia tego miejsca. Ładny kwiat kup sobie jako dodatek


to byla moja druga mysl jako zaslaniacz cos innego, cos co wczesnie zaczyna miec liscie a magnolke kupic jako chciejstwo-kaprys
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 20:55, 13 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ty, a Śliwa wiśniowa nie może być? Ona ma taką zgrabną koronę, gęsta, niezbyt wysoką?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Magara 23:40, 13 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6640
Kasia, ja się oczywiście nie znam na rzeczy ale jak zliczasz punkty to ja oddaję głos za magnolią - dużo o nich ostatnio czytam i dochodzę do wniosku, że brak magnolii w ogrodzie to duży minus ujemny
Dziś osobiście podjęłam decyzję, że tą moją pierwszą będzie Gienka, ale już myślę gdzie by kolejne posadzić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
malgol 10:26, 14 lut 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Zana napisał(a)
A u nas w niedzielę ma być 12 stopni, ha!


U nas też ,ale ma lać...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 10:30, 14 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Zana napisał(a)
Kolumnowa w podobnym kolorze jest Burgundy Star, kwiat całkiem inny w kształcie.


Dzięki, zapisałam sobie choć nie wiem czy ona za bardzo nie idzie w czerwony... Ale zdecydowanie muszę szukać odmiany o pokroju kolumnowym lub owalnym, wyprostowanym i zwartym.

Gosiek33 napisał(a)
Kasya miała, musiała wykopać bo całe drzewko zmarzło. W szkólce dowiedziałam się, że zmarzniętych kwiatów nie da się łatwo z niej usunąć. Patrzyłabym na wysokość, pokrój i wielkość liści jakie potrzebne są dla zasłonięcia tego miejsca. Ładny kwiat kup sobie jako dodatek


Hmmm, tak mi się ta magnolia w tym miejscu widzi, że chyba ciężko mi będzie z niej zrezygnować . Natomiast niekoniecznie to musi być akurat Genie. Ale muszę poczytać o odmianach, popatrzeć też na liście bo rzeczywiście tu by mi się przydała taka o dużych liściach - wtedy będzie dekoracyjna również poza okresem kwitnienia.

jolanka napisał(a)
Sporo osób narzekało na O. na Genie, nie wiem dlaczego potrafi być kapryśna.
Z tego co wiem to Aleksandrina jest z tych późniejszych, nawet u mnie miała sporo kwiatów. Tylko ona jest taka bardziej rozcapierzona a w tym miejscu u Ciebie Kasiu powinna być „grzeczniejsza” kształtem.
Podobała mi się ta, którą kupiła Anula w ub roku, tylko ona trochę żółtawa
Nie wiem czy się nie mylę ale Milka ma mnóstwo magnolii.


Dzięki Joluś, zapomniałam o Milce i jej magnoliach, zajrzę sobie do niej w weekend i podpytam. Masz rację, tu muszę mieć bardziej zwartą formę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 10:36, 14 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A ja znalazłam tę Till March Frost
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 10:37, 14 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
jolanka napisał(a)
Oooo, zapomniałam, kupiłam Lenei Albę, która okazała się być tylko Lenei (miała być biała a jest ciemnoróżowa)
Lennei Alba też ma fajmy pokrój


Pamiętam Twoją Lennei, chętnie bym ją przygarnęła, mnie akurat w tym miejscu bardziej pasuje różowa .

UrsaMaior napisał(a)


Ona się musi zaaklimatyzować, pewnie dlatego narzekali. Potem daje czadu.


Pytanie ile lat trzeba czekać .

TAR napisał(a)


to byla moja druga mysl jako zaslaniacz cos innego, cos co wczesnie zaczyna miec liscie a magnolke kupic jako chciejstwo-kaprys


To ponawiam pytanie - jeśli nie magnolia to co???

Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ty, a Śliwa wiśniowa nie może być? Ona ma taką zgrabną koronę, gęsta, niezbyt wysoką?


Tiaaa, ja śliwy wiśniowe bardzo lubię i taka np. Pissardi byłaby tu idealna tyle tylko, że obok posadziłam bordowego klona Royal Red i chyba dwa bordowe drzewa obok siebie to jednak za dużo .

Magara napisał(a)
Kasia, ja się oczywiście nie znam na rzeczy ale jak zliczasz punkty to ja oddaję głos za magnolią - dużo o nich ostatnio czytam i dochodzę do wniosku, że brak magnolii w ogrodzie to duży minus ujemny
Dziś osobiście podjęłam decyzję, że tą moją pierwszą będzie Gienka, ale już myślę gdzie by kolejne posadzić


Na razie magnolia jest na czele stawki, jestem przekonana, że znajdę odpowiednią . Trochę mnie ta kapryśność Gienki odstrasza choć ta Izy rośnie jak głupia i pięknie kwitnie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:43, 14 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
malgol napisał(a)


U nas też ,ale ma lać...


No nie wiem czy u nas prognoza się spełni, dziś biało, musiałam odśnieżać samochód. Chociaż z drugiej strony jest dość ciepło więc do wieczora może być po śniegu... A chciałam zajrzeć do garażu do tulipanów...

galgAsia napisał(a)
A ja znalazłam tę Till March Frost

Szybka jesteś . Wysyłkowo? Ja wolę kupować stacjonarnie tym bardziej, że chcę w to miejsce kupić duży egzemplarz - skoro ma zasłonić dom sąsiada to nie chcę kupić 50cm sadzonki i czekać kolejnych 5 lat... Ale tę Till March Frost mogłabym kupić przez net, ona nie rośnie duża więc i tak posadziłabym ją gdzie indziej. Podzielisz się namiarem?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies