Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Margerytka40 20:41, 15 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Też jestem za 2
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 20:42, 15 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Kasya napisał(a)
Ta druga bardziej mi się podoba ale i tak zdjęcie miejsca by się przydało


Ta wydaje mi się też wygodniejsza .
Ze zdjęciem miejsca jest pewien kłopot... Tam na razie nie za dużo jest .
W skrócie - to narożnik, w plecach są serby, przed nimi rosną trzy brzozy, reszty jeszcze nie ma . Przed ławkami w trawniku będzie ognisko.
Na razie mogę wstawić takie zdjęcie - miejsca na ławki zaznaczone na czerwono.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 20:58, 15 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia, jeśli chodzi o ławkę to też jestem na etapie poszukiwań I powiem tak, jako posiadaczką kilku drewnianych szukam całej metalowej A jeśli upierasz się na drewnianej, to pomyśl o teamu. Z innego drewna bardzo szybko się zniszczy na zewnątrz. Buźka!!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 20:59, 15 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
O teak chodziło oczywiście
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Magara 21:39, 15 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Bardzo jestem ciekawa jaką podejmiesz decyzję odnośnie ławki
Tą pierwszą też mam w obserwowanych na all (choć chyba z nieco innym wzorem kwiatowym), ale jakoś nie mogę podjąć decyzji... Ta druga - jakby bardziej neutralna wizerunkowo
A tak w sumie to ławka ma być przede wszystkim wygodna - i to chyba mnie najbardziej stopuje przed zakupami z neta
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Wiolka5_7 21:43, 15 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Dla mnie nr 2 oczywiście
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 07:32, 16 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ławka nr 2
Też bym chciała u siebie ławkę,ale narazie chyba ogródek za młody i nie widzę nigdzie miejsca na nią
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 09:16, 16 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ławki przy ognisku jakoś średnio mi pasują, a te to już zupełnie mi do twojego wystroju domu i ogrodu nie pasują, sorry...
Ja bym najpierw wybrała altanę i do niej dobrała pozostałe elementy na tej części ogrodu. A miejsce na ognisko powinno być całościowo spójne. W sensie placyk, palenisko i siedziska. Bo jak wybierzesz klasyczne rozwiązanie typu cegła to i siedzenia powinny do niej pasować. Jak bardziej nowoczesne to wtedy inne zupełnie siedziska. Kasia, na miejce na ognisko trzeba min. ze 4x4 metry zostawić miejsca. Mam koło 2,8 m do tego małe palenisko i ławka jest stawiana poza kołem na trawie bo na żwirku jak jest to jest za ciepło lub dymi. Czyli u mnie przy wąskiej ławce całość zajmuje 3,6 m a za plecami też musi być luz. Masz tam tyle?

Kiedyś zbierałam piny z miejscem na ognisko - może coś ci się z tego spodoba, przyda jako inspiracja.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 10:50, 16 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kasia, jeśli chodzi o ławkę to też jestem na etapie poszukiwań I powiem tak, jako posiadaczką kilku drewnianych szukam całej metalowej A jeśli upierasz się na drewnianej, to pomyśl o teamu. Z innego drewna bardzo szybko się zniszczy na zewnątrz. Buźka!!!


Jakoś nie jestem zdziwiona, że szukamy tego samego .
Metalowa ławka odpada. Wiem, że drewniane szybciej się niszczą, ale usiąść na drewnie to jednak co innego niż na metalu. Wobec aktualnych wydatków chyba nie będę jednak szukała teaku, bo dość drogi jest. Teakowa będzie następna .

Magara napisał(a)
Bardzo jestem ciekawa jaką podejmiesz decyzję odnośnie ławki
Tą pierwszą też mam w obserwowanych na all (choć chyba z nieco innym wzorem kwiatowym), ale jakoś nie mogę podjąć decyzji... Ta druga - jakby bardziej neutralna wizerunkowo
A tak w sumie to ławka ma być przede wszystkim wygodna - i to chyba mnie najbardziej stopuje przed zakupami z neta


Masz rację, ta druga ma bardziej neutralną formę. A co do wygody - już wcześniej pisałam, że dla mnie żadna twarda forma nie jest wygodna .

Wiolka5_7 napisał(a)
Dla mnie nr 2 oczywiście


Dzięki .


sarenka napisał(a)
Ławka nr 2
Też bym chciała u siebie ławkę,ale narazie chyba ogródek za młody i nie widzę nigdzie miejsca na nią


Dzięki .
Kiedyś może dostrzeżesz właściwe miejsce .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anna_t 11:08, 16 lut 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Kasia ta druga jest super, gdzie ją znalazłaś?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies