Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 20:18, 16 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
osobiscie w to miejsce bym szukala ławeczki wygodnej a nie tylko takiej do postawienia. czasem w zestawach mebli ogrodowych sa 2 krzesla i laweczka, porzadne drewno i wygodne. chyba taki komplecik tam bym zapodala. moj ma prawie 10 lat, raz w roku maźne olejem tarasowym (twardym) caly rok sa na zewnatrz.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 21:36, 16 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Kasya napisał(a)
Są dobre preparaty zabezpieczające do drewn, takie do łódek, w LM kupowałam


Dzięki kochana, dobry lakier czy impregnat na pewno nie zaszkodzi .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:42, 16 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
inka74 napisał(a)
Ja dopiero za 3 podejściem ławkę kupiłam w miarę ok. Moja cudem nie jest. Lubię ją choć inna mi chodziła po głowie. Ale ta co mi się podobała to 6 tys. kosztowała więc sama rozumiesz. Metalową wzięłam bo marketowe drewniane okazały się po prostu mało trwałe. A wymiana desek kosztowała tyle co nowa ławka.
A ty chcesz jedną czy więcej ławek? Ta druga jest ładna ale bardziej mi pasuje do prostych geometrycznych rabat takich jak właśnie u Ani Różanej. U Danusi była fajna ławka drewniana z teaku. Wygodna. Model w kształcie banana. Są większe rozmiary. Są jej tańsze wersje tylko mniej drewna mają. W sensie są mniej solidne od oryginału.


Myślimy raczej o dwóch ławkach. Początkowo wpadło nam w oko takie półokrągłe siedzisko bez oparcia o średnicy 5m. I dalej je rozważamy choć bardziej przemawia możliwość oparcia się. Dwie ławki są też bardziej mobilne.
Na pewno kwestia ceny nie jest bez znaczenia. Szczególnie na tym etapie urządzania ogrodu . Ta ławka banan fajna, dzięki, będę się rozglądać .

inka74 napisał(a)
To masz akurat miejsca na wygodny placyk otoczony roślinnością, ognisko ci brzozy a przyszłości nie podpali
Hania właśnie w ostatnich zdjęciach pokazała ławeczkę zatopioną w hortensjach, ech...


Tak mi się właśnie wydawało, że miejsca tam dosyć zaplanowałam . Hania rzeczywiście ma superową tę miejscóweczkę z hortkami i ławeczką .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:15, 16 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Monia81 napisał(a)
Kasiu też jestem za 2 Ale Iwonka superową ławkę banan pokazałaś, też jestem na etapie ogniska i ta jest w sam raz, kosztuje też nieźle, więc zapisuję sobie ją na razie, bo ze 2 sztuki byłyby potrzebne buziaki dziewczyny


Dzięki za głos . Taaak, ta bananowa jest baaardzo fajna .

Zana napisał(a)
Ławka numer 2. Ale ta "bananowa" byłaby superowa


Ławka nr 2 zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie . Bananowej będę szukać ale ta cena...

April napisał(a)
Kasiu, podpytaj Kwartecika o ławkę bo pod brzozami ma przecież taką jak ta pierwsza albo bardzo podobną. Uważasz że tam nie pasuje? Zlewa się z roślinnością i nie ma znaczenia że dom i taras ma bardziej nowoczesny a blisko kominek z cegły. A ławki mają być u ciebie bardzo daleko od domu, więc chyba to bez znaczenia jak jest w domu. Nie zawsze ścisłe trzymanie się jednego stylu jest jedynym wyjściem. Umiejętne mieszanie różnych stylów też jest fajne.
Jedyne co mi się wydaje niepraktyczne w tych ławkach to fakt że przy ognisku powinno być coś lżejszego, co łatwo przestawić w miarę rozgrzewania się żaru.
Wg mnie te ławki są ok ale gdzieś w bylinowej rabacie a nie przy ognisku. Ale oczywiście ile osób, tyle opinii.


Tak sobie myślę, że gdyby miał to być bardziej formalny, określony w stylu ogród to wymagałby zdecydowanie dyscypliny estetycznej . Ale ten będzie miał bardziej swobodny charakter. Więc tak jak mówisz - nie spinam się, chciałabym tylko uniknąć ewidentnych zgrzytów . Dlatego np. chcemy nawierzchnie pod basen i w altanie zrobić z tego samego materiału co taras a przejścia do furtki i w warzywniku z szarej kostki i płyt betonowych, które już mam w starym ogrodzie. I dlatego chyba lepiej wybrać mniej ozdobną, bardziej neutralną stylistycznie ławkę, szczególnie jeśli miałyby być dwie .
Bardzo Ci dziękuję za uwagę o wadze ławki - w moim zamyśle powinny być mobilne i dać się przestawiać, będę to miała na uwadze.

A co do umiejscowienia - ja to widzę tak, że ta ławka czy ławki będą raczej powiązanie z brzozami i rabatą, ognisko jest w tym układzie jako dodatkowy element a nie punkt odniesienia . Nie mniej jednak trzeba przy tym ognisku mieć na czym siedzieć.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:22, 16 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Nie podejrzewam, żebyś często paliła tam ognisko. Ten róg to fajne miejsce do spojrzenia na ogród z innej perspektywy. Kiedy roślinki podrosną, sama ławka będzie kompletnie niewidoczna. Szukaj takiej, na której wygodnie Ci będzie przycupnąć.


Ja też nie mam takich podejrzeń .
W tym rogu ławka będzie na 100%. Tylko jak przez net sprawdzić czy jest wygodna???
Twoja ławeczka mi się bardzo podoba. Wygodna jest?

TAR napisał(a)
osobiscie w to miejsce bym szukala ławeczki wygodnej a nie tylko takiej do postawienia. czasem w zestawach mebli ogrodowych sa 2 krzesla i laweczka, porzadne drewno i wygodne. chyba taki komplecik tam bym zapodala. moj ma prawie 10 lat, raz w roku maźne olejem tarasowym (twardym) caly rok sa na zewnatrz.


No, ja też bym chciała wygodną . Pokażesz ten swój zestaw?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 07:53, 17 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Z internetu trudniej sprawdzić wygodność ławki. Ogólnie ławka jak dla mnie to temat trudny. Jest w czym wybierać ale to coś jest fajne niestety też tanie nie jest. A w początkach powstawania ogrodu wydatków jest mnóstwo.
Od marca w marketach są dni ogrodu. Ławki mają wystawione. W dużej części to co na necie jest i tam. A ceny rozsądne 200-30 zł.

Kasia, jeżeli to ma być głównie kącik kontemplacyjny to może palenisko przenośne? Takie metalowe w kształcie misy. Jak nie jest potrzebne to po prostu jest schowane. Łatwo popiół opróżnić. I wystarczy tylko niewielki kawałek wysypać żwirem. Lub takie wyższe palenisko jak gałAsia kupiła. Bardziej ozdobne samo w sobie ale jak trzeba gałązki spalić - się nadaje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
UrsaMaior 09:11, 17 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8157
mrokasia napisał(a)


Ja też nie mam takich podejrzeń .


Nie zarzekaj się, ja palę często. Miejsce na ognisko to bardzo przydatna sprawa.
____________________
ogród pod lasem
TAR 09:16, 17 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Kasiu ten widoczny zestaw kupiony byl w 2010 r. zawsze stał na dworzu poza 2 sezonami kiedy sie budowalismy po raz drugi i kiedy nie mielismy naroznika w oranzerii. Meble olejujemy olejem tarasowym Osmo twardym w kolorze modrzewia syberyjskiego. Do tych mebli mam jeszcze gabki siedziskowe i oparciowe. Poza dokreceniem corocznym srubek nic wiecej nie robilismy:




w ub. wiosne zakupilam takie drewniane 3 ławeczki po 85 zł. bez szalu ale tez je pomalowalam tym olejem tarasowym, stały cały sezon na dworzu, jesienia schowane zostały na strych, sa bardzo lekkie wiec bezproblemowe. Co do wygody takie sobie, po zalozeniu gabek da sie posiedziec kilka godzin.





Swego czasu miałam jeszcze mebelki z Ikea seria Applaro, bardzo fajne, bo mozna skladac dowolne zestawy. Tez stały na dworzu ale bylo juz za duzo wszystkiego i odsprzedalam.

obecnie jest w ofercie równiez taka ławka, dosc porzadna i wygodna:
Ławka
poszukaj tez tam innych, być może z technorattanu nie beda zabijały cena.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:21, 17 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Zawsze możesz zaszalec i pojsc w ten sty, mnie osobiscie bardzo sie podoba taka ławka, zalozyc poduchy i jest wygodna


ławka 2

szkoda, ze cena juz nie jest taka fajna
____________________
Ogrod nad bajorkiem
BKosimkArt 09:40, 17 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasiu ale ominęłam u Ciebie postów... patrzę na to zdjęcie z wyznaczonymi ławkami a tu już takie nasadzenia... szok, mnóstwo pracy jeszcze ale będzie super.
Co do ławki to ta pierwsza wydaje mi się "licha" strasznie, zobacz najlepiej na żywo, usiądź na niej zanim podejmiesz decyzję...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies