Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

galgAsia 11:05, 17 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kaśku, a Ty chcesz drewno z metalem czy całe drewniane też wchodzą w grę? Bo ja mam taką całą drewnianą i bardzo ją lubię. No fakt, lekka nie jest... Kupowałam ją już dawno, teraz nie mogę znaleźć gdzie, ale to taka w stylu angielskim, coś podobnego do takiej lub tej. W tym sklepie kupiłam też drewniane krzesła i leżaki z drewna akacjowego.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 12:23, 17 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)
Z internetu trudniej sprawdzić wygodność ławki. Ogólnie ławka jak dla mnie to temat trudny. Jest w czym wybierać ale to coś jest fajne niestety też tanie nie jest. A w początkach powstawania ogrodu wydatków jest mnóstwo.
Od marca w marketach są dni ogrodu. Ławki mają wystawione. W dużej części to co na necie jest i tam. A ceny rozsądne 200-30 zł.

Kasia, jeżeli to ma być głównie kącik kontemplacyjny to może palenisko przenośne? Takie metalowe w kształcie misy. Jak nie jest potrzebne to po prostu jest schowane. Łatwo popiół opróżnić. I wystarczy tylko niewielki kawałek wysypać żwirem. Lub takie wyższe palenisko jak gałAsia kupiła. Bardziej ozdobne samo w sobie ale jak trzeba gałązki spalić - się nadaje.


O ławce na razie myślę nie nerwowo, bo priorytet będą miały nawierzchnie, oświetlenie i altana oraz oczywiście okno i drzwi tarasowe z kuchni .
Cena na pewno będzie miała znaczenie .

O palenisku przenośnym kiedyś myślałam ale potem bardzo spodobało mi się ognisko u Aprilia a ponieważ nie mam zamiaru robić kącika ogniskowego sensu stricte takiego jak np. u Ciebie to najpierw wypróbuję patent Aprilka .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:24, 17 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
UrsaMaior napisał(a)


Nie zarzekaj się, ja palę często. Miejsce na ognisko to bardzo przydatna sprawa.


Dopuszczam wszystkie możliwe scenariusze .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 12:24, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasiu,a jaki to patent April?
Ja myślę o przenośnym palenisku, tylko na czym by wtedy by się siedziało plan taki, że nie wiem gdzie można byłoby to postawić na podwórku
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 12:41, 17 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)
Kasiu ten widoczny zestaw kupiony byl w 2010 r. zawsze stał na dworzu poza 2 sezonami kiedy sie budowalismy po raz drugi i kiedy nie mielismy naroznika w oranzerii. Meble olejujemy olejem tarasowym Osmo twardym w kolorze modrzewia syberyjskiego. Do tych mebli mam jeszcze gabki siedziskowe i oparciowe. Poza dokreceniem corocznym srubek nic wiecej nie robilismy:




w ub. wiosne zakupilam takie drewniane 3 ławeczki po 85 zł. bez szalu ale tez je pomalowalam tym olejem tarasowym, stały cały sezon na dworzu, jesienia schowane zostały na strych, sa bardzo lekkie wiec bezproblemowe. Co do wygody takie sobie, po zalozeniu gabek da sie posiedziec kilka godzin.





Swego czasu miałam jeszcze mebelki z Ikea seria Applaro, bardzo fajne, bo mozna skladac dowolne zestawy. Tez stały na dworzu ale bylo juz za duzo wszystkiego i odsprzedalam.

obecnie jest w ofercie równiez taka ławka, dosc porzadna i wygodna:
Ławka
poszukaj tez tam innych, być może z technorattanu nie beda zabijały cena.



Tarciu, bardzo dziękuję za info i zdjęcia. Na podobne do tych za 85zł też patrzyłam . Fajne bo takie ażurowe,lekkie w odbiorze.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:45, 17 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
BKosimkArt napisał(a)
Kasiu ale ominęłam u Ciebie postów... patrzę na to zdjęcie z wyznaczonymi ławkami a tu już takie nasadzenia... szok, mnóstwo pracy jeszcze ale będzie super.
Co do ławki to ta pierwsza wydaje mi się "licha" strasznie, zobacz najlepiej na żywo, usiądź na niej zanim podejmiesz decyzję...


Hej Basiu, jak miło że wpadłaś .
No udało nam się jesienią co nieco posadzić, ogród ma już szkielet z czego bardzo się cieszę .
Z ławką się nie spieszy, mam nadzieję że uda mi się coś dobrać. Rzeczywiście najlepiej byłoby sprawdzić na żywo, ja w ogóle wolę kupować stacjonarnie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:48, 17 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
galgAsia napisał(a)
Kaśku, a Ty chcesz drewno z metalem czy całe drewniane też wchodzą w grę? Bo ja mam taką całą drewnianą i bardzo ją lubię. No fakt, lekka nie jest... Kupowałam ją już dawno, teraz nie mogę znaleźć gdzie, ale to taka w stylu angielskim, coś podobnego do takiej lub tej. W tym sklepie kupiłam też drewniane krzesła i leżaki z drewna akacjowego.


Drewno lub drewno + metal. Siedzisko musi być drewniane.
Te zalinkowane przez Ciebie modele mi się podobają. Dzięki!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:50, 17 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
sarenka napisał(a)
Kasiu,a jaki to patent April?
Ja myślę o przenośnym palenisku, tylko na czym by wtedy by się siedziało plan taki, że nie wiem gdzie można byłoby to postawić na podwórku


Aril ma palenisko w trawniku - wycięty w trawie kwadrat ograniczony krawężnikami i kostką. Siedziska to kamienne ławy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 13:00, 17 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)


Aril ma palenisko w trawniku - wycięty w trawie kwadrat ograniczony krawężnikami i kostką. Siedziska to kamienne ławy.

Aha. A wygodnie takie siedzisko?

Kasia, zwrkniesz w wolnej chwili do mnie? Może byś mi coś doradziła?
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 13:04, 17 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
sarenka napisał(a)

Aha. A wygodnie takie siedzisko?

Kasia, zwrkniesz w wolnej chwili do mnie? Może byś mi coś doradziła?


Nie wiem, nie siedziałam ale ja marznę w tyłek więc wolę drewno .
Idę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies