Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Kasya 14:32, 29 mar 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41815
Oj tak, kilka brzózek
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
deszczowymaj 14:37, 29 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Śledzę na bieżąco no niezły kawał roboty odwalony a gdzie worki z ziemniaczkami staną ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mrokasia 15:09, 29 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kochane, wybaczcie, że nie odpowiadam każdej z osobna ale tyramy w ogrodzie (na szczęście prognoza pogody się nie sprawdziła).

Mąż zdecydowanie żąda drzewa, które szybko zasłoni dom sąsiadów więc chyba zdecydujemy się na brzozę . Jedną bo:
- po pierwsze tu nie ma już miejsca na więcej - 6 metrów od domku ogrodnika rośnie już klon Royal Red
- po drugie 3 brzozy mam dalej - za warzywnikiem w rogu działki i dwie niedaleko tarasu. Wystarczy .

Zmykam kopać dalej.

A może zamiast brzozy lub Kanzana rozważyć jakieś inne drzewo? Rosnące do ok. 10m. Co dogada się z klonem i kanzanem? Przychodzi Wam coś na myśl???

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 15:54, 29 mar 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41815
mrokasia napisał(a)
Kochane, wybaczcie, że nie odpowiadam każdej z osobna ale tyramy w ogrodzie (na szczęście prognoza pogody się nie sprawdziła).

Mąż zdecydowanie żąda drzewa, które szybko zasłoni dom sąsiadów więc chyba zdecydujemy się na brzozę . Jedną bo:
- po pierwsze tu nie ma już miejsca na więcej - 6 metrów od domku ogrodnika rośnie już klon Royal Red
- po drugie 3 brzozy mam dalej - za warzywnikiem w rogu działki i dwie niedaleko tarasu. Wystarczy .

Zmykam kopać dalej.

A może zamiast brzozy lub Kanzana rozważyć jakieś inne drzewo? Rosnące do ok. 10m. Co dogada się z klonem i kanzanem? Przychodzi Wam coś na myśl???


Ale brzozy robia efekt dopiero jak jest ich kilka
Mogą być bardzo blisko siebie
Te brzozy są małe, nie tak jak pospolite
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Johanka77 16:38, 29 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Mrokasiu

śpieszę Ci przypomnieć, że ja tu mam 6 brzóz na powierzchni 4x2m



I zasłania!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 16:38, 29 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kop, kop...
Nie przeszkadzaj sobie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 18:07, 29 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasya, Johanka - zgadzam się, że brzozy pięknie wyglądają w masie, jednak w tym miejscu mnie na to nie namówicie . Tu mogę posadzić tylko jedną .

Asia deszczowa - miejsce na ziemniaczki mówisz? Może w warzywniku pod kratką .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 18:39, 29 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Bilans na dziś:
- przesadzone z pojałowcowej 3 derenie Ellegantissima - posadziliśmy je wokół kruszyn, będą dla nich ładnym tłem rozjaśniającym dodatkowo ten zakątek. A na pojałowcowej zastąpię je Ivory Halo.
- przesadzona na środkową magnolia
- przesadzone dwie tuje brabant i przesadzona pęcherznica - to na rabacie pod żywopłotem sąsiadki, dodatkowo wysypaliśmy tę część zrębkami po akacjach i lilakach, nabiera powoli wyglądu . Została nam do wkopania jedna kratka na pnącza .


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 18:50, 29 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11580
No proszę Pani kupa roboty!
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
eVka 19:01, 29 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiu, mam identyczny problem z oknami dwóch sąsiadów patrzącymi na mój ogród. Posadziłam śliwy pissardi i na razie kiepsko zasłaniają bo są małe ale liczę że w przyszłości jak urodna, spełnia swoje zadanie. Teraz posadzilabym zimozielone drzewa, np. Serby, żebym cały rok miała przesłonę a nie tylko pół roku jak przy liściastych.
Warzywnikujesz, ja też, ile docelowo chcesz skrzyń? bo terenu masz dużo aż szkoda nie wykorzystać na swoje warzywa, żeby sklepowych nie kupować.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies