Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

inka74 19:20, 29 mar 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Kasia a zamiast brzozy nie wolałabyś ambrowca. Takiego zwykłego, ten najlepiej się przebarwia. Szybko rusza. Duże liście. Wielkość w naszym klimacie tak akurat. Można przyciąć, piękna czerwień na jesieni. A tę brzozę to do jej koleżanek bym dała. Samotna nie będzie dobrze wyglądać chyba, że wielopniową zrobisz.

Ładnie podziałaliście. Ja właśnie do domu zlądowałam. Strasznie zmarzłam ale plan wykonany

Edit: sprawdziłam wymiary raz jeszcze, może być za duży, trzeba by było go ciąć.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
UrsaMaior 19:24, 29 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
No ambrowiec super. Tam gdzie ja kupiłam mieli sporo dużych
____________________
ogród pod lasem
antracyt 19:31, 29 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Chociaż brzoza szybko rośnie, rzeczywiście w pojedynkę beędzie smętnie tam wyglądać. A ambrowiec jakie ma tempo wzrostu?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 20:10, 29 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
effka napisał(a)
Kasiu, mam identyczny problem z oknami dwóch sąsiadów patrzącymi na mój ogród. Posadziłam śliwy pissardi i na razie kiepsko zasłaniają bo są małe ale liczę że w przyszłości jak urodna, spełnia swoje zadanie. Teraz posadzilabym zimozielone drzewa, np. Serby, żebym cały rok miała przesłonę a nie tylko pół roku jak przy liściastych.
Warzywnikujesz, ja też, ile docelowo chcesz skrzyń? bo terenu masz dużo aż szkoda nie wykorzystać na swoje warzywa, żeby sklepowych nie kupować.


Effcia, no właśnie, te okna na piętrze trudno przesłonić... coś zimozielonego byłoby fajne np. serby ale ile trzeba byłoby czekać na taką zasłonę?
Jeśli chodzi o warzywnik to stawiam dopiero pierwsze kroki. Na razie wydzieliłam sobie dwie małe kwaterki. Jak mi się spodoba to kto wie?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 20:13, 29 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
jak szybko rosna ambrowce? szybciej jak grujeczniki? Bo moze grujecznik, juz jednego masz
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 20:21, 29 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
inka74 napisał(a)
Kasia a zamiast brzozy nie wolałabyś ambrowca. Takiego zwykłego, ten najlepiej się przebarwia. Szybko rusza. Duże liście. Wielkość w naszym klimacie tak akurat. Można przyciąć, piękna czerwień na jesieni. A tę brzozę to do jej koleżanek bym dała. Samotna nie będzie dobrze wyglądać chyba, że wielopniową zrobisz.

Ładnie podziałaliście. Ja właśnie do domu zlądowałam. Strasznie zmarzłam ale plan wykonany

Edit: sprawdziłam wymiary raz jeszcze, może być za duży, trzeba by było go ciąć.


UrsaMaior napisał(a)
No ambrowiec super. Tam gdzie ja kupiłam mieli sporo dużych



antracyt napisał(a)
Chociaż brzoza szybko rośnie, rzeczywiście w pojedynkę beędzie smętnie tam wyglądać. A ambrowiec jakie ma tempo wzrostu?


Ambrowiec chyba jednak za duży rośnie. Wiem, że można ciąć ale za 10 lat niekoniecznie będę miała na to siłę albo pieniądze by za to zapłacić.
Generalnie, mało jest drzew rosnących do ok. 10 metrów...

Siedzę w necie i oglądam różne zdjęcia z brzozami i powiem Wam, że nie mam takiego wrażenia, że samotne brzozy wyglądają źle. Zresztą, mam już posadzone dwie przy tarasie (po jednej na krańcu obu środkowych rabat, w odległości kilku metrów od siebie) i podobają mi się a ta trzecia rosłaby blisko nich.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sylwia_slomc... 20:22, 29 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Zajrzyj na stronę Konieczko mają spory wybór wiśni i może wcale nie brzozę lub kanzana tylko jakaś inna wiśnię co by kwitła w innym terminie niż kanzan, przez co atrakcyjność rabaty się przedłuży, a jeszcze najlepiej z pięknie przebarwiającymi się liśćmi na jesieńSzczerze to ja tam brzozy w tym miejscu nie widzę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 21:49, 29 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Przy tym warzywniczku brzozę zamiast magnolii? Nie mam zdania.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Magara 23:34, 29 mar 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Kasiu-Mrokasiu, zaglądam, podziwiam prace wykonane, nie odzywam się
ale ambrowiec to fajna sprawa - mój malutki a mi masę frajdy sprawił
oczywiście nie znam się, ale optymistycznie zakładam, że każde drzewo da się opanować cięciem - no przecież w rok nie urośnie 10 metrów - jeżeli moja naiwność sięgnęła granic to uprzejmie proszę o walenie mnie mokrą szmatą przez łeb
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 10:22, 30 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zajrzyj na stronę Konieczko mają spory wybór wiśni i może wcale nie brzozę lub kanzana tylko jakaś inna wiśnię co by kwitła w innym terminie niż kanzan, przez co atrakcyjność rabaty się przedłuży, a jeszcze najlepiej z pięknie przebarwiającymi się liśćmi na jesieńSzczerze to ja tam brzozy w tym miejscu nie widzę.


Dzięki Sylwia za głos. Kupować i tak będę stacjonarnie więc mogę co najwyżej pooglądać co mają w szkółce. Jestem w 99% zdecydowana na brzozę .

Pszczelarnia napisał(a)
Przy tym warzywniczku brzozę zamiast magnolii? Nie mam zdania.


Nie tyle przy warzywniczku (tam mam już Kanzana)ile po drugiej stronie domku ogrodnika .

Magara napisał(a)
Kasiu-Mrokasiu, zaglądam, podziwiam prace wykonane, nie odzywam się
ale ambrowiec to fajna sprawa - mój malutki a mi masę frajdy sprawił
oczywiście nie znam się, ale optymistycznie zakładam, że każde drzewo da się opanować cięciem - no przecież w rok nie urośnie 10 metrów - jeżeli moja naiwność sięgnęła granic to uprzejmie proszę o walenie mnie mokrą szmatą przez łeb


Cieszę się bardzo, że zaglądasz .
Oczywiście, że można ciąć prawie wszystko, drzewa również, ale ja nie chcę kupować czegoś co docelowo ma duże rozmiary i co na pewno będę musiała ciąć. Tym bardziej, że jak mówisz to nie urośnie w rok a ja za 10-15 lat będę już bardziej starsza niż młodsza i nie uśmiecha mi się wizja cięcia 15m drzewa . A cięcia w ogrodzie i tak mam dużo.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies