Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Kasia_CS 12:06, 31 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiu, próbuję nadrobić co tam u Was i tak się nie odzywam, choć codziennie zaglądam po jakieś nowe wieści. Polecieliście nieźle z koksem Choć nie widziałam wszystkich prac, ale i tak to co widziałam - to sporo. W czasach wirusa mamy jeden plus - ogrody zyskują nowych mocy przerobowych

Mam nadzieję, że będzie taki moment, kiedy będę mogła na żywca obejrzeć efekty wszystkich Waszych działań, bo to olbrzymia rewolucja od ostatniej mojej wizyty
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 17:37, 31 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Johanka77 napisał(a)


Tjaaa!!!! Te dwa żule Cię skusiły i piwko pod sklepem, co?


Rozszyfrowałaś mnie .

Johanka77 napisał(a)
W kwestii pogody - u mnie dziś nic nie padało, tylko słońce na trawniczek
WIęc przymiarki placykowe były - można przyjść i podziwiać

Ha! To się zareklamowałam


Byłam, widziałam, bomba .

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Czytam od kilkunastu minut zaległości w wątku i z tyłu głowy też mi się taka myśl kołacze.
Po 5-letnim obcowaniu okno- w okno z sąsiadem, jestem wreszcie szczęśliwa, że można spokojnie chodzić nie tylko po ogrodzie, ale i po mieszkaniu. U siebie w pierwotnej wersji wykorzystałam jednego serba i klon Ginnala. Latem przesłona jest szczelniejsza. Od dwóch lat przesłona jest jeszcze szersza.
Sadź tak, aby zasłona obejmowała cały kąt widzenia osoby patrzącej z piętra tego budynku na Twój dom i ogród.
To piekielnie niekomfortowa sytuacja, kiedy widzisz kogoś zaglądającego w Twoją przestrzeń prywatną.

Bardzo fajny ten warzywniczek Ci wyszedł.


Na szczęście w zimę problem nie będzie zbyt duży, bo wtedy na intymności w ogrodzie mi nie za bardzo zależy a okna sąsiadów wychodzą na nasz taras i są przesunięte względem okien w salonie.
Warzywniczek dziękuje. Muszę jeszcze przekopać grządki z obornikiem i próchnicą . i zastanowić się co posadzić / posiać.

Kasia_CS napisał(a)
Kasiu, próbuję nadrobić co tam u Was i tak się nie odzywam, choć codziennie zaglądam po jakieś nowe wieści. Polecieliście nieźle z koksem Choć nie widziałam wszystkich prac, ale i tak to co widziałam - to sporo. W czasach wirusa mamy jeden plus - ogrody zyskują nowych mocy przerobowych

Mam nadzieję, że będzie taki moment, kiedy będę mogła na żywca obejrzeć efekty wszystkich Waszych działań, bo to olbrzymia rewolucja od ostatniej mojej wizyty


Kasiulka, zapraszam serdecznie jak tylko to wariactwo minie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 17:40, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Fajnie sobie działasz Ja siedzę w pracy i tęsknie spoglądam za okno, gdzie świecące słonko daje złudną nadzieję... Na razie zimnica, mogę co najwyżej bawić się rozsadą Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 18:54, 31 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Cały czas wałkuję w głowie temat drzew od strony budującego się osiedla. Zadzwoniłam do szkółki z pytaniem o dostępny asortyment, połaziłam po ogrodzie i pokontemplowałam .
I wymyśliłam, że przesadzę klona Royal Red w miejsce po magnolce i dokupię 2 Kanzany - jednego posadzę w miejsce klona a drugiego po drugiej strony karagany - tam będą okna drugiej połówki bliźniaka (mniej dla mnie strategiczne ale też warto byłoby je przesłonić.
Wizualki (różowe to Kanzany, w tym jeden posadzony już w warzywniku czyli po prawej stronie domku ogrodnika, a bordowe to klon):

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 19:03, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Ladnie to wyglada
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
UrsaMaior 19:06, 31 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8192
Ja jestem za. Tym bardziej, że materiał jest, więc nie trzeba latać i szukać.
____________________
ogród pod lasem
inka74 19:15, 31 mar 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
pomysł fajny, podoba mi się
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AnnaCh 19:21, 31 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Też mi się podoba
Fajnie będzie
Zamawiaj, kupuj, sadź i niech juz rośnie i zasłania
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Kasya 19:31, 31 mar 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
Ale ty masz teren fajny...
Ach zazdoszcze
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
galgAsia 19:34, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jestem za. Wygląda ładnie i spójnie. I da przesłonę.
Oj, jak ja bym chciała móc posadzić tyle drzew...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies