Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

UrsaMaior 23:05, 28 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Asia
____________________
ogród pod lasem
Sanka 00:24, 29 mar 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
mrokasia napisał(a)
Ledwo żyję, zaraz idę spać, do Was pozaglądam już jutro, ma być zimno i mokro podobno.
Dziś cały dzień nas świeżym powietrzu czyli robota w ogrodzie . Obrobiłam dziś drugą poszerzoną rabatę za domem. Masakra, jak ja nie lubię wytrzepywać ziemi z tej trawy...
Skręciliśmy też i wkopaliśmy kratki w warzywniku i od strony sąsiadki - będzie miejsce na pnącza . A potem podziałaliśmy trochę w warzywniku. Docelowo mają być skrzynie ale w tym roku będą normalne grządki tyle tylko że ograniczone palisadą. Jutro mam zamiar trochę się dokształcić w temacie warzywnika bom zielona jak szczypiorek. Muszę też dosadzić przynajmniej 1 krzak borówki.
Stan aktualny warzywnika:



A za płotem budowa idzie pełną parą, stoi już parter. Wiemy gdzie będą okna na piętrze (w tym samym miejscu co na parterze). I w wyniku tej wiedzy podjęliśmy z eMem decyzję o wsadzeniu przy domku ogrodnika w miejsce magnolii brzozy Dorenboos. A magnolia pójdzie na środkową przy basenie.





dokształcaj się pilnie, a za kilka lat będę prosić Cię o rady
Grządki przepiękne a pomysły na rabaty 100% trafione

P.S.
Ja tez się dokształcam ostatnio zorientowałam się, że uwiąd powojników to nie więdniecie a choroba blondynka ze mnie totalna Dzięki za wyrozumiałość i cofam pytanie kiedy stosować tę miksturę

____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
mrokasia 10:16, 29 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Johanka77 napisał(a)
Zuchy z Was! Fajnie popracowałaś!
I ta brzoza - super pomysł! A i sąsiad doceni


Myślisz?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 10:27, 29 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Chyba, że sąsiad będzie taki jak jeden z moich - przyszedł kiedyś i narzekał, że liście mu lecą od sąsiadów I że on u siebie wszystko wyciął, ale inni nie i on tego nie rozumie
____________________
ogród pod lasem
galgAsia 10:30, 29 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Toście wykorzystali aurę na maxa Miejsce pod warzywnik super. Poszukaj też miejsca na worki z ziemniakami
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 10:32, 29 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Zależy kto zamieszka. Ogólnie brzozy piękne ale do czasu gdy w oknach nie zamontowałem siatek niezwykle upi..we są w czasie kwitnienie chyba nawet bardziej podstępne niż topole, te przynajmniej widać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 10:32, 29 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
UrsaMaior napisał(a)
Chyba, że sąsiad będzie taki jak jeden z moich - przyszedł kiedyś i narzekał, że liście mu lecą od sąsiadów I że on u siebie wszystko wyciął, ale inni nie i on tego nie rozumie
To w tym konkretnym przypadku zastosowanie znajduje stare przysłowie pszczół: kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi Przychodzisz na gotowe, nie marudzisz
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 10:40, 29 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
TAR napisał(a)
Pomysl z brzozami doskonały, zwlaszcza, ze rosna szybko. Ile metrow jest od Waszego salonu do tego domu budowanego? Odleglosc wydaje mi sie nawet wieksza niz mam ja do sasiadow.

Nasz sasiad ostatnio mocno zgaszony jak zamontowalismy panele i wywiesilismy baner o sprzedazy. i jest fajnie, czuje sie o wiele swobodniejza. Jeszcze chwila i drzewa sie zazielenia, bedzie jeszcze lepiej.

U Ciebie bedzie podobnie, masz tuje, brzozy urosna, mozesz ich nawet nie widywac



Tarcia, odległość nie jest niby bardzo mała bo od domu do ogrodzenia mam 10 m a ten budowany dom jest 4 m od ogrodzenia więc razem 14 m ale mam wrażenie, że budują mi się tuż pod oknami .


Dziewczyny - Nie chcę się zabunkrować szczelnie (i obym tego nie zapragnęła ). Ale nie chcę mieć pełnego widoku na okna sąsiadów na piętrze. Nie mówiąc o tym że przyszli sąsiedzi mieliby panoramiczny widok na mój ogród .

Więc drzewo zamiast magnolii musi być. Zaczęłam się tylko zastanawiać czy sadzić brzozę czy np. drugiego Kanzana?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 11:04, 29 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Brzoza dużo szybciej zasłoni okna sąsiadów.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
UrsaMaior 11:15, 29 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Kurcze...chyba jednak Kanzana bym wybrała...
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies