Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Kawa 10:36, 30 mar 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej Kasia
nieźle podziałaliście
sama szukam drzew do 10 m i ciężko idzie ambrowiec jest sliczny ale wielki rośnie
na pewno coś wymyślisz a może pissardi?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Johanka77 11:02, 30 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
Kasya, Johanka - zgadzam się, że brzozy pięknie wyglądają w masie, jednak w tym miejscu mnie na to nie namówicie . Tu mogę posadzić tylko jedną .


Przyjdziemy pod osłoną nocy z Kasya i dosadzimy ze dwie
Asia Jeżówkowa już nam pokazała, jak to się nocą robi... ze dwóch żuli do pomocy i damy radę
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 11:03, 30 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)


Dzięki Sylwia za głos. Kupować i tak będę stacjonarnie więc mogę co najwyżej pooglądać co mają w szkółce. Jestem w 99% zdecydowana na brzozę .



Pozostały 1% to trzy brzozy
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 11:04, 30 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
Bilans na dziś:
- przesadzone z pojałowcowej 3 derenie Ellegantissima - posadziliśmy je wokół kruszyn, będą dla nich ładnym tłem rozjaśniającym dodatkowo ten zakątek. A na pojałowcowej zastąpię je Ivory Halo.
- przesadzona na środkową magnolia
- przesadzone dwie tuje brabant i przesadzona pęcherznica - to na rabacie pod żywopłotem sąsiadki, dodatkowo wysypaliśmy tę część zrębkami po akacjach i lilakach, nabiera powoli wyglądu . Została nam do wkopania jedna kratka na pnącza .




Jeju jak dużo jak na tak zimny dzień!!!
Brawo!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
TAR 11:10, 30 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7287
Kasia a tego grujecznika moze rozwaz
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 12:12, 30 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kawa napisał(a)
hej Kasia
nieźle podziałaliście
sama szukam drzew do 10 m i ciężko idzie ambrowiec jest sliczny ale wielki rośnie
na pewno coś wymyślisz a może pissardi?


Rzeczywiście, dzięki pięknej pogodzie udało się trochę podziałać .

Wiesz Kami, w internetowych sklepach to jest dużo różności, ale trudno je znaleźć stacjonarnie a jak chcesz kupić już duży egzemplarz to albo kupujesz co jest albo musisz się nastawić na szukanie co trwa i jest dość kosztowne bo np. u mnie szkółki rozrzucone w promieniu 30-100km a potem transport często kosztuje więcej niż samo drzewo, które też bardzo tanie nie jest... Dodatkowo w obecnych warunkach takie intensywne jeżdżenie odpada, nie wiadomo ile czasu taka sytuacja potrwa a nie chcę czekać do jesieni (mam złe doświadczenia z sadzeniem drzew na przełomie maja i czerwca). Ja muszę posadzić to drzewo szybko, by szybko przesłonić widok na okna sąsiadów. Pissardi chce posadzić w innym miejscu, tu już mam bordowego klona .

Johanka77 napisał(a)


Przyjdziemy pod osłoną nocy z Kasya i dosadzimy ze dwie
Asia Jeżówkowa już nam pokazała, jak to się nocą robi... ze dwóch żuli do pomocy i damy radę


No proszę, jaki piękny plan , normalnie gdyby nie chodziło o mnie to bym się przyłączyła .

Johanka77 napisał(a)


Pozostały 1% to trzy brzozy




Johanka77 napisał(a)


Jeju jak dużo jak na tak zimny dzień!!!
Brawo!


Dzięki Asia
U nas wcale nie było tak zimno, bardzo przyjemna temperatura do takich ćwiczeń . Dziś jest znacznie zimniej.

TAR napisał(a)
Kasia a tego grujecznika moze rozwaz


Tarciu, grujecznika rozważam, jestem też otwarta na inne możliwości ale jak pisałam Kami - nie wiem co będzie w szkółce. W zeszłym roku w jednej szkółce widziałam też fajne klony polne Elsrijk. Grujeczniki też fajne widziałam. Ale to były egzemplarze po 2 - 2,5 metra. Musiałabym chyba min. 3 lata czekać aż to urośnie na tyle by zasłonić okna na piętrze.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:48, 30 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Pada śnieg...wielkie płaty...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 13:38, 30 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Na razie słońce świeci
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
deszczowymaj 13:46, 30 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Johanka77 napisał(a)


Przyjdziemy pod osłoną nocy z Kasya i dosadzimy ze dwie
Asia Jeżówkowa już nam pokazała, jak to się nocą robi... ze dwóch żuli do pomocy i damy radę


Idę z Wami
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
tulucy 13:49, 30 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
u mnie nic nie pada
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies