Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Helen 20:23, 31 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Kasia, masz super pomysły i baaaaardzo fajnie będzie to wyglądać.
____________________
Helen - Hortensjowo
Gardenarium 20:25, 31 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kanzany moim zdaniem za niskie korony, tutaj potrzebne coś co ma wrzecionową koronę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mrokasia 20:41, 31 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Ewa, Iza, Iwonka, Ania, Asia, Helen - dzięki dziewczyny, mnie się ten pomysł coraz bardziej podoba .

Kasya - tak, teraz na brak terenu nie mogę narzekać

Danusiu - tym Kanzanom korona zaczyna się na wysokości ponad 2 metry, ten który posadziłam ma gałęzie tej długości co na rysunku. Myślisz, że będą za małe by przesłonić widok? A jakie drzewa byś proponowała?
Miło mi, że zajrzałaś do mnie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:13, 31 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Dobry pomysł. ! Im więcej drzewek tym lepiej.Przynajmniej w tym przypadku.
Nie wszystkie warzywa lubią obornik. Na takiej biedniejszej glebie urośnie sałata, rzodkiewka, zielony groszek i marchew. Bardzo żarłoczne są dyniowate (ogórki, dynie i cukinie). Średnie wymagania mają fasolka szparagowa, pory, selery i buraki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwonka 21:43, 31 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Kasiu na rysunku fajnie te drzewa wyglądają, a trzy takie same porządkują przestrzeń. Nie znam wcale wiśni Kanzan. Jedynie z kilku waszych fotek. Są bardzo ładne, gdy kwitną. Pytanie czy równie ładne poza tym okresem? Ważniejsze niestety przy drzewach są liście. Kwitnienie trwa raptem ze dwa tygodnie w roku Liście u wiśni kojarzę jako raczej małe, rzadsze. Mają też tendencję do łapania choróbska polegającego na zwijaniu listków np. moja amanogawa ;( Zorientuj się jak to z Kanzanem bywa, szkoda byłoby wtopić x 3
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
mrokasia 22:35, 31 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dobry pomysł. ! Im więcej drzewek tym lepiej.Przynajmniej w tym przypadku.
Nie wszystkie warzywa lubią obornik. Na takiej biedniejszej glebie urośnie sałata, rzodkiewka, zielony groszek i marchew. Bardzo żarłoczne są dyniowate (ogórki, dynie i cukinie). Średnie wymagania mają fasolka szparagowa, pory, selery i buraki.


Dzięki Haniu za pochwałę pomysłu i za info o warzywkach. Chciałabym sałatę, rukolę i szpinak, zieloną fasolkę i buraczki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:40, 31 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Iwonka napisał(a)
Kasiu na rysunku fajnie te drzewa wyglądają, a trzy takie same porządkują przestrzeń. Nie znam wcale wiśni Kanzan. Jedynie z kilku waszych fotek. Są bardzo ładne, gdy kwitną. Pytanie czy równie ładne poza tym okresem? Ważniejsze niestety przy drzewach są liście. Kwitnienie trwa raptem ze dwa tygodnie w roku Liście u wiśni kojarzę jako raczej małe, rzadsze. Mają też tendencję do łapania choróbska polegającego na zwijaniu listków np. moja amanogawa ;( Zorientuj się jak to z Kanzanem bywa, szkoda byłoby wtopić x 3


Iwonko, dzięki za zwrócenie uwagi, poczytałam o chorobach i nie byłoby chyba tak źle. Tzn. oczywiście może chorować, ale nie bardziej niż wszystko inne.
Liście faktycznie ma raczej mniejsze niż większe i luźną koronę ale to mi nie przeszkadza. I tak nie mam szans na szczelną przegrodę na wysokości pierwszego piętra z każdej możliwej strony, wystarczy mi brak niczym nie zakłóconego widoku na okna sąsiadów .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 07:46, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No ładnie Mrokasiu!!!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kawa 08:41, 01 kwi 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Kasia podczytuję Twoje rozterki drzewiaste
sama takie mam
Kanzan ładny...ale trzy ? nie wiem.. ja bym się nie skusiła na trzy chyba..
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
mrokasia 10:56, 01 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Johanka77 napisał(a)
No ładnie Mrokasiu!!!


Niemożliwe! Nie namawiasz mnie na brzozY???


Kawa napisał(a)
Kasia podczytuję Twoje rozterki drzewiaste
sama takie mam
Kanzan ładny...ale trzy ? nie wiem.. ja bym się nie skusiła na trzy chyba..


Kami, a dlaczego nie trzy?
One będą rosły blisko siebie ale co kilka metrów, rozdzielone innymi roślinami czyli nie w szpalerze. Pasuje mi, że poza okresem kwitnienia będą po postu zielone. Ja lubię powtarzalność .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies