Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 10:49, 25 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)
a ja mysle czy by Shirasavum nie przesadzic na wejsciowa, jednak to strona polnocna i od domu zacisznie. bym jednego rodka wysadzila i w zamian dala Shire.

wieczorna zielenina boska


Eh, ciągłe roszady... ja na pewno przesadzę tego Sango Kaku. W jego miejsce wsadzę chyba świdośliwę tylko muszę ładną upolować.

Monia81 napisał(a)
Ładna zieleninka u nas dzisiaj cały dzień z przerwami padało, roślinki się napiją Zacna ta miejscówka dla Kanzana, wpasował się idealnie w ten zakątek, a co do towarzystwa mu dasz w nóżki? pozdrawiam


Deszcz potrzebny, niech pada. Chociaż czemu nie w nocy? .
Kanzan dostał w nóżki tawuły gęstokwiatowe i póki co kilka kępek carexa ID a w plecy trzy sztuki miskanta Memory.

lilarose napisał(a)
u mnie od wczoraj Wielkie Sadzenie Pomidorów. Musiałam zgłupieć zimą, by tyle odmian nakupować. Ogórki i cukinię wsadziłam, jeszcze papryka mi została.
Ale mamy ubaw niezły, bo znosimy z sąsiadkami działkowymi z domów swoje sadzonki i komisyjnie oceniamy, która z nas najlepsze wyprodukowała. Oczywiście, jak to w takich przypadkach bywa najlepsze osiągi ma nasza nowicjuszka


Ja nie wysiewam nic na parapet, dopiero do gruntu a i to w tym sezonie to mój pierwszy raz. Pomidorami obdarowuje mnie wspaniałomyślnie Lucy (wieeeelki cmok!).
Ciesze się, że udało Ci się uzupełnić te borówki .

Helen napisał(a)

Śliczna ta zielenina, i cienista i frontowo-grabowa. A możesz mi napisać co to jest? Wygląda jak czosnek, ale liście ma inne.


Helen, dziękuję w imieniu rabat .
Tak to czosnek, chyba karatawski. W kupionych chyba trzy lata temu torebeczkach z nasionami Purple Sensation było po 1 ziarenku tego właśnie.

Johanka77 napisał(a)
No niestety, u nas cały weekend deszczowy.
I to tak bardzo, że nic w zasadzie nie udało się zrobić.


Uuuu, szkoda... choć deszcz potrzebny był bardzo.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:51, 25 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Byłam dziś na porannym obchodzie i okazało się, że może kruszyny nie kwitną spektakularnie, ba, prawie nie widać że kwitną, ale bzyczkom to kompletnie nie przeszkadza. Drzewka aż huczą .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 19:59, 26 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Pięknie skomponowały się tiarelle z bergeniami na cienistej! Miły dla oka widok.
A zdjęciami Twojej frontowej z grabami posiłkuję się podczas dostarczania inspiracji dla zaprzyjaźnionej ogrodniczki.
Podpowiedz, co oprócz rozplenic i szałwi masz tam posadzone?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 20:25, 26 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pięknie skomponowały się tiarelle z bergeniami na cienistej! Miły dla oka widok.
A zdjęciami Twojej frontowej z grabami posiłkuję się podczas dostarczania inspiracji dla zaprzyjaźnionej ogrodniczki.
Podpowiedz, co oprócz rozplenic i szałwi masz tam posadzone?


Ojej, jak mi miło .
Na frontowej mam jeszcze żółtolistne tawuły (chyba Golden Princess), kosodrzewiny, białe jeżówki, kremowe rozchodniki i zawilce sylvestris.
Rabatę czeka lekki lifting bo za gęsto nasadzone oczywiście i rozplenice pochłaniają mi rośliny rosnące obok.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:32, 26 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Dziś wróciłam do domu z nowym nabytkiem - dereniem kousa Schmeterling. Zastąpi klona Sangokaku, którego przesadzę w ciut bardziej zacienione miejsce .
Ładny egzemplarz mi się trafił, ze sporą ilością kwiatków .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
jolanka 21:07, 26 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ciebie nie można z domu wypuścić. Od razu coś przytargasz
Gdzie kupiłaś takiego dużego?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zana 21:16, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aaaaaaaa skąd go masz? Boooszsze, ja już u Ciebie zęby gryzę, ciągle jakieś super newsy! No ileż można to znosić, przestanę tu przychodzić normalnie
I jeszcze serce mi wysiada. I depresję odczuwam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 21:23, 26 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
jolanka napisał(a)

Gdzie kupiłaś takiego dużego?


Pewnie w sklepie.
Okaz z wystawy. Piękny jest!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 22:05, 26 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
jolanka napisał(a)
Ciebie nie można z domu wypuścić. Od razu coś przytargasz
Gdzie kupiłaś takiego dużego?


Przyjmijmy, że kupiłam sobie prezent na Dzień Matki .
Derenia wypatrzyłam w ogrodniczym na Bielanach, miał bardzo przystępną cenę .

Zana napisał(a)
Aaaaaaaa skąd go masz? Boooszsze, ja już u Ciebie zęby gryzę, ciągle jakieś super newsy! No ileż można to znosić, przestanę tu przychodzić normalnie
I jeszcze serce mi wysiada. I depresję odczuwam.


Kochana, a kto to sobie przygarnął niedawno różowego derenia, hę? . I piękne cisowe kulki?
I proszę dalej zaglądać, przygotuję jakieś sole trzeźwiące .

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Pewnie w sklepie.
Okaz z wystawy. Piękny jest!


Dereń dziękuje za uznanie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 22:07, 26 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Ależ masz fajny Dzień Matki.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies