Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

galgAsia 10:27, 24 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja się nie znam na klona zupełniuśko , więc Ci powiem

Przypala go, bo ledwo co posadzony. Jak będzie starszy i mocniejszy, to już będzie pikuś takie słońce. Pan Pikuś
Jak Ci miejscówka pasuje, to ja bym zrobiła jakieś prowizoryczne zadaszenie / osłonę przed palącym słońcem. Do usunięcia zaś kiedyś, jak już będzie dobrze
Bo skoro rośnie u innych na patelni, to czemu nie miałby rosnąć u Ciebie, ja się pytam???
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasya 10:42, 24 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41696
Kasia, a jakie płytki i jak ?
Myślisz ze cement konieczny ?
Ja chciałabym tego uniknąć i zastanawiam się czy mata sciolkujaca nie wystarczy
Czy będziecie robic przerwy miedzy płytkami ?


mrokasia napisał(a)


Kasiu, placyki są po prostu wyrównane, ubite, połapane poziomy i już . Płyty na placyku pod altanę zostaną ułożone na podsypce z cementem.

Tak, sąsiad będzie musiał wejść do nas by wyremontować elewację na tej ścianie. Kanzana posadziliśmy 2,5m od ściany, na razie korona nie jest zbyt rozłożysta więc nie powinno być problemu. Ale będę chciała wziąć od sąsiadów potwierdzenie na piśmie, że pokryją ewentualne szkody (z wyszczególnieniem ceny Kanzana i innych roślin).



Dzięki Asiu, staramy się . Podobnie jak Wy . Jak tam plecy eMa po walce z murkiem?



Niestety, powiedzieli że z kasą krucho... Przypuszczam, że przede wszystkim chcą sobie zrobić środek.

Ja właśnie myślę co tu zrobić by to jakoś wyglądało. Myślę o zadołowaniu czegoś w dużych donicach. W przypadku remontu po prostu wyjmę rośliny z donicami i już. Zastanawiam się czy miskanty miałyby tam wystarczająco dużo światła.
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Roocika 10:49, 24 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ależ się napracowaliście! Wyciąganie karp to rzeczywiście praca dla siłaczy. Kanzanem strasznie mi się podobają, a ten się świetnie tu wpisze.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mrokasia 11:27, 24 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17957
inka74 napisał(a)
Kasia, to dołowanie roślin w donicach to dobry pomysł tylko to może potrwać, trzeba by było większe donice dać. Jak z kasą u nich krucho to to może potrwać dłużej


Donice duże mam. A tak jak mówisz - nie wiadomo kiedy oni się za to zabiorą, nie będę czekać. Mogę tam zrobić minimalistyczne nasadzenia tak by pustka nie straszyła.

galgAsia napisał(a)
Ja się nie znam na klona zupełniuśko , więc Ci powiem

Przypala go, bo ledwo co posadzony. Jak będzie starszy i mocniejszy, to już będzie pikuś takie słońce. Pan Pikuś
Jak Ci miejscówka pasuje, to ja bym zrobiła jakieś prowizoryczne zadaszenie / osłonę przed palącym słońcem. Do usunięcia zaś kiedyś, jak już będzie dobrze
Bo skoro rośnie u innych na patelni, to czemu nie miałby rosnąć u Ciebie, ja się pytam???


Może masz rację z tym, że on jeszcze nie zakorzeniony więc reaguje mocniej. Lucy też mówi, że może ma za sucho. Ale i tak muszę z tej rabaty wysadzić albo tego klona albo kalinę Sunrise bo mi zgrzytają kolorystycznie razem. Podumam sobie .

Kasya napisał(a)
Kasia, a jakie płytki i jak ?
Myślisz ze cement konieczny ?
Ja chciałabym tego uniknąć i zastanawiam się czy mata sciolkujaca nie wystarczy
Czy będziecie robic przerwy miedzy płytkami ?



Płyty zwykłe szare chodnikowe. Pod basen kładziemy po prostu na ziemi z piaskiem. W altanie chyba damy podsypkę,jeszcze się nie zdecydowaliśmy. Może tylko pod płyty te najbardziej skrajne. Kładziemy bez przerw.

Roocika napisał(a)
Ależ się napracowaliście! Wyciąganie karp to rzeczywiście praca dla siłaczy. Kanzanem strasznie mi się podobają, a ten się świetnie tu wpisze.


Dzięki Asiu!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:24, 24 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17957
Jak tam, ryjecie? Bo ja tak . Organizuję towarzystwo Kanzanowi.
Ale zanim pokażę efekt to tymczasem parę fotek.
Do powojnika Guernsey Cream dołączył Fuyu no Tabi


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 14:54, 24 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41696
Ja juz dzisiaj nic nie robie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
tulucy 15:48, 24 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Na odpoczywam po obiedzie, m szykował. A potem wyjdę na trochę. Dzień bez rycia to dzień stracony
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Johanka77 15:55, 24 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ja bym poryła, ale pada… co tam pada... wichury jakieś!

Zdążyliśmy posadzić brakującą tuję w żywopłocie i uciekaliśmy z narzędziami biegusiem przed czarną chmurą…

Jeszcze muszę złapać jakieś okienko pogodowe i wyskoczyć z M-em wytargać giganteusa.
Bo okopałam go tydzień temu, ale nie miałam siły wyciągnąć
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
antracyt 16:07, 24 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Nic nie ryję, odpoczywałam od swojego ogrodu w ogrodzie Rodziców
Ach ta Twoja cienista
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
TAR 17:46, 24 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7225
chcialam poryc ale co zaczelam to po 10 minutach deszcz i wicher i taka zabawa w ciuciubabke. wkurzylam sie i poszlam do domu, bede leniowac moje Sango też przypala i Shirasavum. Docelowo beda mialy cien ale wszyskie potencjalne parasole dopiero rosna. Shirasavum jeszcze maly pikutek, zrobie nad nim siatke cieniujaca, zostalo mi z ogrodzenia 40 m.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies