Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Kasya 06:43, 24 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Pokaz jak przygotowaliscie placyki

Sasiad będzie musiał wejść do was zeby elewacje robic ? Ten kanzsn będzie zagrożony, uważaj

mrokasia napisał(a)


Bardzo się cieszę, że wpadłam na pomysł by tego Kanzana tam przesadzić. Brakowało mi w tej części wyższego elementu, drzewa właśnie .
Niech pada, chociaż miałam inne plany na jutro.



To prawda, urobiliśmy się. EM dodatkowo przygotował jeszcze placyki basenowy i altanowy pod ułożenie płyt, które mają dotrzeć pod koniec przyszłego tygodnia.
Fajnie, że udało się Wam towarzysko spotkać i pogrillować .



Jaśminowiec mam na liście .
A jeśli chodzi o bluszcz... no cóż, karpa była na mojej ziemi więc na upartego sąsiad mógłby pewnie domagać się ode mnie usunięcia tego bluszczu i karp. Nieważne, poradziliśmy sobie (dzięki Bogu za silne męskie dziecko ), byle tylko dziadostwo nie odrastało. A boję się, że będzie bo korzenie wchodziły pod budynek...



Dzięki . Jestem bardzo zadowolona z przeniesienia tego Kanzana, ładnie wygląda na tle tej ściany.
My jesienią czyściliśmy całą działkę z korzeni, śmieci, gruzu i szkła. Wyjechały w sumie 4 wywrotki! Nie oczyściliśmy tylko tego metrowego pasa przy domu sąsiadki bo nie chcieliśmy naruszyć tego winobluszczu. No to teraz nadrabiamy .
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
galgAsia 09:10, 24 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasiulka, jak patrzę na Wasze wyczyny, to mnie zaczyna boleć kręgosłup...
Pięknie sobie poczynacie, tworzycie piękny ogród
Jestem pod ogromnym wrażeniem
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 09:33, 24 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
No współczuję opóźnienia ze strony sąsiada. Może trzeba jeszcze raz porozmawiać? Szkoda by było obsadzić rabatę i żeby to potem zniszczyli. Praca na marne, koszty, nerwy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 09:40, 24 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
kaz742011 napisał(a)
Łączę się w bólu kręgosłupa .


Więcej nas widzę .

deszczowymaj napisał(a)
Kasiulka już lecę pomasować Ci plecki

ale wcale nie dziwię się ,że bolą ..po takich wyczynach

Kanzan pasuje idealnie jednak prawdą jest fakt..że nic nie dzieje się bez przyczyny


Oj tak, masaż pleców to jest to .
Cieszę się, że Kanzan w tym miejscu się podoba . Dodatkowo, rabata za karaganą po wyprowadzce Kanzana już mnie tak nie drażni, jakoś nie jest już taka płaska .

Magleska napisał(a)
Kasia
pracusie z Was -tyle pracy wykonaliście
ból pleców,rąk-to znam ,aż za dobrze …..ale najważniejsze,że już masz to zrobione

super pomysł z tym Kanzanem-fajnie tam wygląda

Cienista -uwielbiam ,frontowa też świetna


Dzięki Madziu za miłe słowa .
Taaak, Ty na pewno wiesz co to ból pleców i rąk, działasz jak jakiś robocop.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 09:51, 24 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
O rany stara, ale się natyrałaś! Efekt za to super, Kanzan prezentuje się ekstra. Żeby tylko sąsiedzi jakiś ładny kolor tej elewacji zrobili...
____________________
ogród pod lasem
mrokasia 10:06, 24 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
UrsaMaior napisał(a)
O rany stara, ale się natyrałaś! Efekt za to super, Kanzan prezentuje się ekstra. Żeby tylko sąsiedzi jakiś ładny kolor tej elewacji zrobili...


Cieszę się, że udało nam się ogarnąć te rabaty bo te chwasty do kolan mnie dobijały.
Sąsiedzi mówili coś o kremowej elewacji .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:10, 24 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Kasya napisał(a)
Pokaz jak przygotowaliscie placyki

Sasiad będzie musiał wejść do was zeby elewacje robic ? Ten kanzsn będzie zagrożony, uważaj



Kasiu, placyki są po prostu wyrównane, ubite, połapane poziomy i już . Płyty na placyku pod altanę zostaną ułożone na podsypce z cementem.

Tak, sąsiad będzie musiał wejść do nas by wyremontować elewację na tej ścianie. Kanzana posadziliśmy 2,5m od ściany, na razie korona nie jest zbyt rozłożysta więc nie powinno być problemu. Ale będę chciała wziąć od sąsiadów potwierdzenie na piśmie, że pokryją ewentualne szkody (z wyszczególnieniem ceny Kanzana i innych roślin).

galgAsia napisał(a)
Kasiulka, jak patrzę na Wasze wyczyny, to mnie zaczyna boleć kręgosłup...
Pięknie sobie poczynacie, tworzycie piękny ogród
Jestem pod ogromnym wrażeniem


Dzięki Asiu, staramy się . Podobnie jak Wy . Jak tam plecy eMa po walce z murkiem?

inka74 napisał(a)
No współczuję opóźnienia ze strony sąsiada. Może trzeba jeszcze raz porozmawiać? Szkoda by było obsadzić rabatę i żeby to potem zniszczyli. Praca na marne, koszty, nerwy.


Niestety, powiedzieli że z kasą krucho... Przypuszczam, że przede wszystkim chcą sobie zrobić środek.

Ja właśnie myślę co tu zrobić by to jakoś wyglądało. Myślę o zadołowaniu czegoś w dużych donicach. W przypadku remontu po prostu wyjmę rośliny z donicami i już. Zastanawiam się czy miskanty miałyby tam wystarczająco dużo światła.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 10:15, 24 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)

Dzięki Asiu, staramy się . Podobnie jak Wy . Jak tam plecy eMa po walce z murkiem?
Nooo tylko skala ździebko insza
eM odpoczywał sobie, myślę, że jutro wracamy na plac boju
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 10:18, 24 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Kurka, przypala mi mojego Sango Kaku . Muszę mu chyba poszukać innej miejscówki gdzie szybciej będzie miał cień ale z tym trochę krucho u mnie. Jak teraz przypalony to co będzie w lato??? Ja nie wiem jak dziewczyny mają klony na patelni i nic im się nie dzieje.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 10:25, 24 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Kasia, to dołowanie roślin w donicach to dobry pomysł tylko to może potrwać, trzeba by było większe donice dać. Jak z kasą u nich krucho to to może potrwać dłużej
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies