Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 09:23, 31 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Muszę Wam powiedzieć, że niestety, chyba będziemy musieli wykopać tego jednego grabka z frontowej. Co prawda wypuścił listki od pnia na samym dole ale góra jest cała uschnięta. Wykopię go, utnę na wysokości 50cm i wsadzę gdzieś na nowej części. Niech sobie odrasta.
Drugiego zostawimy, też ma część uschniętych gałęzi ale jednak jest zielony i ma spore szanse na odbudowanie się..
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 09:36, 31 maj 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Z grabem dobra decyzja, po co ma cię denerwować. Na spokojnie gdzieś się zregeneruje.

Zazdroszczę ci wysiewania brązowych trawek. Ja kiedyś kupiłam i mi nie przeżyły. Muszę chyba jeszcze raz spróbować.
No i perovskie, narzekasz że za duże a ja marzę że moje kiedyś się ockną i urosną. Zawsze marzymy o tym czego nie mamy
A gaury ci przeżyły? Bo moja niestety umarła.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 09:54, 31 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Joluś, chcesz kilka siewek tej brązowej trawki? Na razie małe, ale one szybko rosną.
Moje gaury przeżyły z czego bardzo się cieszę. Jedna czeka w doniczce na wsadzenie.
Z tymi perowskimi to śmieszna sprawa. Małe perowskie ruszają u mnie znacznie później niż te duże. nawet zastanawiałam się czy nie zdechły. Rosną też słabiej. Te duże przesadzałam i ruszyły bez problemu. Mam nadzieję, że z tą co dziś chcę przesadzić też tak będzie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
jolanka 10:17, 31 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Nie chciałam Ci Kasiu podpowiadać ale o tym grabie to już dawno myślałam, ze jednak szkoda zachodu
A perowskie to tez bardzo powoli u mńie się budzą. Chyba potrzebują jednak cieplejszego miejsca tylko skąd ja takie wezmę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Johanka77 10:23, 31 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
U mnie w tym roku tak samo padła jedna brzoza uoungii przy śmietniku.
Niby dół żyje, ale góra cała sucha...

Grana może przesadź i przytnij na dole. Mocno.
Dasz mu nowe życie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
AnnaCh 12:02, 31 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dobra decyzja Kup sobie nowego, ładnego graba, a ten niech się regeneruje gdzieś na nowej części i za jakiś czas będzie pięknym solistą
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gosiek33 17:37, 31 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Trochę szkoda, ale będzie lepiej
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
UrsaMaior 18:43, 31 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8156
Wykopuj i ścinaj. Widziałaś jak mój strzępek ruszył po takim zabiegu. Szkoda zawsze pracy i czasu, ale trudno.
____________________
ogród pod lasem
Zana 18:53, 31 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
U mnie perowskia Little Spire też bardzo późno ruszyła, już myślałam że się wyniosła na drugą stronę roślinnej tęczy. Ale jednak żyje. Rośnie u mnie w najbardziej słonecznym miejscu jakie mam.
Z grabem słuszna decyzja. No niestety tak to czasami bywa
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Magleska 19:02, 31 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18284
Kasia mało się odzywam ,ale jestem prawie na bieżąco
dobra decyzja z tym grabem na frontowej -przesadzisz-posadzisz nowego ,a ten sobie nie na widoku gdzieś tam odżyje
pewnie już milion razy odpowiadałaś ,ale jakbyś mogła milion pierwszy do jakiej wysokości Ci Lady U dorasta i ile na szerokość ? chciałabym dosadzić ją w przedogródku pod platana -tylko nie wiem ,czy nie za wielka będzie ….
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies