Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

antracyt 21:50, 01 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ja nic nie piszę, tylko podziwiam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Iwona100 21:54, 01 cze 2020


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
mrokasia napisał(a)
Dziewczyny, no powiem Wam, że z tym grabem to jednak wciąż miałam nadzieję, że odbije. A tu klapa. Dzięki za wsparcie w decyzji .

Magda - moja LadyU z kwiatami dorasta u mnie do ok. 1,2m i jest podobnej szerokości. Obecnie ma już 90cm średnicy.

Iwona - sadzonki są niewielkie, mają pomiędzy 10 a 15 cm wysokości, ale wyglądają ładnie. Jeszcze nie wiem gdzie je posadzę. Raczej będę sadziła w dwóch grupach (mam 6 sztuk). Pewnie na razie zestawię z brązową trawką. A w przyszłym roku się zobaczy . Zdjęcie dla Ciebie:




Dziękuję Ci bardzo za zdjęcie. Ładne sadzonki.Ja niedawno dostałam od nich bardzo ładne funkie. W takim razie zamawiam te Penstemony.
Jestem pod wielkim wrażeniem Waszych poczynań . To niesamowite ,żeby tak szybko zrobić taki teren. Podoba mi się ,że masz tak wszystko fajnie przemyślane. Ja zawsze długo się zastanawiam zanim coś wymyślę ogrodowo. A to jest dla mnie najbardziej męczące.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gruszka_na_w... 21:58, 01 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Ależ cudny spacerniak Wam wyszedł. Czy placyk basenowy będzie miał już w tym roku inaugurację, czy zaczekacie na wykończenie ścieżek?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 22:40, 01 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6627
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ależ cudny spacerniak Wam wyszedł.

A jakby dobrze spojrzeć to i placyk apelowy widać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 22:58, 01 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Kawa napisał(a)
Kasiu nie nadążam
graba szkoda a ta rabata w której ryłaś bardzo łądna bardzo
teren masz niesamowity

Dzięki Kami za miłe słowa

Anda napisał(a)


To dobrze byłoby je mieć jednak

Ostatnie dwa sezony panowała u nas susza okropna. Podlewanie miałam ograniczone do minimum. Moje hibiski nie dawały rady mimo tego, że ziemię mam gliniastą. W zeszłym sezonie żółte liście miały już we wrześniu. Przekwitły też bardzo szybko. Mam je już chyba 9 lat. W tych normalnych latach były piękne i kwitły ok. 6 tygodni. Jednak susze są nie dla nich. Jeśli w tym roku też będą kiepskie, to wymieniam je na cisy.

W ogóle stwierdziłam, że powoli będę wymieniać rośliny, które nie dają rady bez częstego podlewania, na bardziej sucholubne.



Mieczyki abisyńskie pewnie kiedyś trafią do mojego ogrodu bo rzeczywiście są urocze .
Informacja o potrzebach wodnych hibiskusów nieco mnie zmartwiła... Zobaczymy jak to będzie u mnie.

Magara napisał(a)
Kasiu-Mrokasiu, to jest niewiarygodne, że na tym zdjęciu jest "nowa" cześć!!!!!
Rzuciliście oboje pracę zawodową??? Macie woła roboczego i pięciu chłopa do pomocy??? Moce nadprzyrodzone???
Nie mogę się nadziwić postępom


Dzięki Daga . Rzeczywiście sporo udało nam się zrobić przy czym są to działania nakierowane na strukturę ogrodu. Zarys rabat, warzywnik, placyki pod basen i altanę oraz szkielet roślinny czyli drzewa i krzewy (większość kupowana jako duże rośliny) sprawia, że ogród nabiera konkretnego wymiaru. Większość prac wykonujemy sami (mój syn popołudniami pomaga nam przy układaniu płyt oraz przy cięższym kopaniu). Oboje pracujemy na "swoim" więc możemy trochę manewrować czasem (zdarza mi się obrabiać sprawy firmowe wieczorami albo wczesnym rankiem). No i covid podarował nam dodatkowy czas choć odebrał niestety część dochodów .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 23:16, 01 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Magdic napisał(a)


Wow, jaki rozmach .

A jak tam było wcześniej? Dużo musieliście przygotowywać pod nowe nasadzenia?

Ten teren został dokupiony późnym latem zeszłego roku. To była nieużywana od dawna działka, porośnięta chaszczami. Usunęliśmy stare ogrodzenie, murowany kibelek, eycięliśmy kilka akacji i ogromną kępę bzu. W sumie wyjechały 4 wywrotki śmieci. Potem było oranie, czyszczenie, równanie, nawiezienie obornikiem i mączką bazaltową . To tak w skrócie .

sarenka napisał(a)
Faktycznie tak patrzę i widzę, że więcej rabat niż trawnika u Ciebie ja niby zastanawiam się czy jeszcze jakaś by się dało wcisnąć ( oczywiście dla chcącego nic trudnego ) albo czy by jeszcze z pół metra nie poszerzyć,ale to znowu przesadzać bym musiała hortensje żeby je odsunąć od tuj.
Ten placyk pod basen to jak zrobiliście- płyty na piasku poozyliscie tylko?


Ja i tak uważam, że tego trawnika jest bardzo dużo .
A poszerzanie rabat to zawsze zabawa w przesadzanie
.
Miejsce pod placyk basenowy zostało wyrównane, ubite walcem i wypoziomowane.
Płyty ułożone po prostu na piasku. Zobaczymy jak to się będzie sprawdzać.

Helen napisał(a)
Idziecie jak burza. Fajnie się już zrobiło a za rok będzie buszowisko


Dzięki Helen . Buszu to tak szybko nie będzie bo mam na razie bardzo mało bylin. Ale krzewy robią dobrą robotę .

Magleska napisał(a)
Kasiu
dzięki za odpowiedz -za duża jednak ta lady U dla mnie- tam co planuję
muszę poszukać mniejszych odmian ,ale większych niż hameln-coś pomiędzy

nowy teren wygląda super -aż zacieram rączki ,jak już pokończycie ,to będzie szał


Ta LadyU jest faktycznie spora. Nie wiem jakie są odmiany pośrednie między nią i Hameln. Zresztą Hamelny u mnie też są niczego sobie . Spokojnie mają z 80 cm średnicy.

Dzięki Madziu za miłe słowa. Ja nie mogę się doczekać trawnika.


antracyt napisał(a)
Ja nic nie piszę, tylko podziwiam

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 23:27, 01 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Iwona100 napisał(a)


Dziękuję Ci bardzo za zdjęcie. Ładne sadzonki.Ja niedawno dostałam od nich bardzo ładne funkie. W takim razie zamawiam te Penstemony.
Jestem pod wielkim wrażeniem Waszych poczynań . To niesamowite ,żeby tak szybko zrobić taki teren. Podoba mi się ,że masz tak wszystko fajnie przemyślane. Ja zawsze długo się zastanawiam zanim coś wymyślę ogrodowo. A to jest dla mnie najbardziej męczące.


Dzięki Iwona. Ja miałam sporo czasu na przemyślenia zanim zakup został sfinalizowany. Poza tym dobrze wiedziałam czego chcemy i jakie są nasze potrzeby. To wg mnie kluczowa kwestia .
A co do tempa - wiesz, my już nie jesteśmy najmłodsi, chcemy jak najszybciej wykonać te najcięższe, techniczne prace i zacząć cieszyć się ogrodem. Obsadzanie rabat to sama przyjemność i będę to robić przez następne lata .

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ależ cudny spacerniak Wam wyszedł. Czy placyk basenowy będzie miał już w tym roku inaugurację, czy zaczekacie na wykończenie ścieżek?

Haniu kochana, trawnika możemy nie mieć ale basen będzie na pewno. Mój eM nie odpuści . W razie potrzeby do basenu dostaniemy się skacząc po rabatach .

Magara napisał(a)

A jakby dobrze spojrzeć to i placyk apelowy widać

Full service .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magara 23:31, 01 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6627
mrokasia napisał(a)

Dzięki Daga . Rzeczywiście sporo udało nam się zrobić przy czym są to działania nakierowane na strukturę ogrodu. Zarys rabat, warzywnik, placyki pod basen i altanę oraz szkielet roślinny czyli drzewa i krzewy (większość kupowana jako duże rośliny) sprawia, że ogród nabiera konkretnego wymiaru.

Kasia, działania mam nakierowane na taką samą jak Wy stronę, ale jakoś mi gorzej idzie U mnie brakuje doświadczenia, za to jest nadmiar pomysłów, a do tego nadmiar zmian koncepcji etc.
Pełen szacun dla Was, będę dalej obserwować z zazdrością
P.S. podzielone "nicolasy" żyją
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Johanka77 05:13, 02 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ale obszar! Będzie szał!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Margerytka40 07:56, 02 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasia szacun dla Was za ogrom prac wykonanych. Bardzo fajnie już to wygląda
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies