Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 22:16, 29 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
April, Asia, Helen, Kasya, Tar, Poppy - dzięki dziewczyny . Ta rabata z daleka wygląda rzeczywiście całkiem ładnie a popołudniowe słońce bardzo podbiło to wrażenie . Rycie na niej polegało dziś głównie na odchwaszczeniu (Nobla dla tego co wynajdzie skuteczny środek na szczawik!), posadzeniu dwóch dereni IH, które stały w doniczkach i przycięciu kuli z trzmieliny. Jednak nasadzenia wymagają pewnych poprawek i jeśli pogoda pozwoli zamierzam ich jutro dokonać . Część roślin włazi na siebie, w niektórych miejscach mam dziury, niektóre rośliny muszę całkiem zabrać (tawułki, które z roku na rok są coraz mniejsze), mam tam też mnóstwo siewek brązowej trawki. Także ten...

Gosia - to prawda, natura jest wspaniała, nawet chwasty bywają ładne .

Tar - zakupy z A. i to rzeczywiście jest Pink Fluffy. Kupiłam ostatniego i rzeczywiście w BR ich już nie było bo chciałam dokupić .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:28, 29 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Magdic napisał(a)


Wow... piękny ten zakątek. Masz takich więcej w ogrodzie. Jeszcze nie doczytałam za dużo w wątku.

Najpierw wielki podziw, a potem mnóstwo pytań mi się nasunęło:
jaką głębokość ma ta rabata, czy cały ogród masz taki naturalny, jak stopniowo wypełniałaś tę rabatę roślinami? Czy od początku miałaś tam wizję całości czy zmieniałaś dużo po drodze?

Właśnie coś takiego mi się marzy.


Witaj Magdo . Cieszę się, że rabata Ci się podoba. Mnie też mimo, że muszę tam jeszcze pogrzebać. Natomiast droga do obecnego wyglądu tej rabaty była długa i wyboista . Kiedyś rosły na niej trzy różne wielkie jałowce, żółte trzmieliny i czerwone berberysy . W tym roku zabrałam z niej dwa derenie Elegantissima i w ich miejsce wsadziłam mniejsze Ivory Halo. Teraz muszę uporządkować nasadzenia choć obecny zestaw roślin zostaje. A mam tam duuuużo . Oprócz Pissardi i dereni IH mam tam miskanty Gracilimus, werbene patagońską, lilaki Palibin, hortensje Silver Dollar, rozchodniki, liatry, białe i amarantowe jeżówki, tujki Danica, turzyce Buchanani, seslerie skalne. Chyba niczego nie pominęłam. Aaaa, jeszcze trzy cisowe ołówki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:31, 29 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Agata - a to nie to samo? Ma metkę "Hibiskus French Cabaret Pastel" .
I faktycznie trafiłam spory egzemplarz - jest mojego wzrostu .

Ania - dziękuję bardzo .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 23:07, 29 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kasia mam nadzieję, że niespodzianka była pozytywna i że smakuje
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 23:29, 29 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Zajrzałam już dziś do Lucy, Izy, teraz do Ciebie, dalej boję się zaglądać, chyba spać pójdę, a rano obudzę się nie dość, że znowu siwa to jeszcze z depresją
Kasiu-Mrokasiu, pięknie macie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 00:05, 30 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
tulucy napisał(a)
Kasia mam nadzieję, że niespodzianka była pozytywna i że smakuje


Lucy, no była ogromna! Nareszcie! I smakuje bardzo, ten ze śliwką mogłabym pożreć sama jedna... .


Magara napisał(a)
Zajrzałam już dziś do Lucy, Izy, teraz do Ciebie, dalej boję się zaglądać, chyba spać pójdę, a rano obudzę się nie dość, że znowu siwa to jeszcze z depresją
Kasiu-Mrokasiu, pięknie macie


Dzięki Daga . Ja mam depresję jak sobie pomyślę o tym jutrzejszym poprawianiu rabaty...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 03:31, 30 maj 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
To idź spać, bo wypocząć musisz
Za chwilę znów będziesz chciała poprawiać bo rośliny będą rosły i znów część będzie na siebie wchodzić Takie niespokojne życie ogrodnika
A ja nic nie mogę robić bo mi ziemi zabrakło. Wczoraj posadziłam pięć dalii, wiem, w tym roku bardzo późno. No i nie wiem czy coś z nich będzie bo chyba za mocno przesuszyłam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Roocika 12:54, 30 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Och też bym poryła w takim ładnym miejscu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 14:58, 30 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Zdecydowanie za rzadko pokazujesz szersze kadry. Jest na co popatrzeć. Lubię młode listki na ketmii. Mają coś w sobie.
Przyjemnego rycia!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 22:30, 30 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
April napisał(a)
To idź spać, bo wypocząć musisz
Za chwilę znów będziesz chciała poprawiać bo rośliny będą rosły i znów część będzie na siebie wchodzić Takie niespokojne życie ogrodnika
A ja nic nie mogę robić bo mi ziemi zabrakło. Wczoraj posadziłam pięć dalii, wiem, w tym roku bardzo późno. No i nie wiem czy coś z nich będzie bo chyba za mocno przesuszyłam


Poszłam spać .
A dziś mimo przeciwności losu udało mi się zrealizować plany przeróbkowe rabaty. 3 tawułki wywędrowały na rabatę pod domem sąsiadów, miejsce na rabacie zmienił gracek, hortensja, rozchodnik i lilak. Do wysadzenia została perowskia, która jest duża a miała być mała .
Chyba niczego nie popsułam . Idealnie nie jest, ale jest wystarczająco dobrze. No i podlewa się od 4 godzin .
.

Roocika napisał(a)
Och też bym poryła w takim ładnym miejscu




Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zdecydowanie za rzadko pokazujesz szersze kadry. Jest na co popatrzeć. Lubię młode listki na ketmii. Mają coś w sobie.
Przyjemnego rycia!


Dziękuję za miłe słowa .
Ketmia rzeczywiście ma śliczne te młode listki, takie limonkowe, mam nadzieję że krzak nie będzie przemarzał.
Rycie było całkiem miłe .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies