Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

UrsaMaior 17:46, 19 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
HAhahah a chcesz?
____________________
ogród pod lasem
mrokasia 18:24, 19 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Już wysłałam Joli .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mary 19:20, 19 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
mrokasia napisał(a)
Marysiu, zdjęcia i Twój komentarz o kosmatce mało zachęcający... Zobaczymy jak będzie się u mnie sprawować.
Jaśminowiec ze zdjęcia to mój stary jaśminowiec kupiony lata temu. Te od Izy rosną na nowej części. Też kwitną ale słabo. Nic dziwnego, muszą się zaaklimatyzować w nowym miejscu. Przesadzane wiosną derenie rosnące obok też mają mniejsze liście. Wszystko da czadu pewnie w przyszłym sezonie.

Rozumiem, że te od Izy pachną?
Ja mam takie stare pospolite jaśminowce co rosną jak głupie, o pachnących kwiatach. Tylko niektóre mają kwiaty, a niektóre prawie nie i nie wiem od czego to zależy bo rosną w rzędzie blisko siebie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 19:25, 19 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
tulucy napisał(a)
To u mnie tak źle z kosmatką nie było. Tylko musiałam wiosną przycinać. I co parę lat dzielić.
Kasia, jakby co, to wywalaj

Ja też ją zawsze wiosną tnę.
Myślę, że częste dzielenie/odmładzanie może być kluczem do sukcesu.
Tylko że przy dużej ilości to dużo roboty.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gruszka_na_w... 20:06, 19 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mrokasiu, pięknie u Ciebie i przed deszczem, i po deszczu. Miłość do derenia rozumiem. Cudny ci on.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 20:31, 19 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Mary napisał(a)

Rozumiem, że te od Izy pachną?
Ja mam takie stare pospolite jaśminowce co rosną jak głupie, o pachnących kwiatach. Tylko niektóre mają kwiaty, a niektóre prawie nie i nie wiem od czego to zależy bo rosną w rzędzie blisko siebie.


Wydaje mi się, że pachniały .
Nie mam pojęcia od czego zależy kwitnienie oprócz stanowiska.

Mary napisał(a)

Ja też ją zawsze wiosną tnę.
Myślę, że częste dzielenie/odmładzanie może być kluczem do sukcesu.
Tylko że przy dużej ilości to dużo roboty.


Z pewnością nie będę każdej wiosny jej dzielić. Przytnę na krótko i zobaczymy .

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mrokasiu, pięknie u Ciebie i przed deszczem, i po deszczu. Miłość do derenia rozumiem. Cudny ci on.


Haniu, dzięki . Długa jeszcze droga przede mną. Ale staram się każdego dnia coś popchnąć do przodu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:34, 19 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Kochane, wypieliłam dziś warzywnik. Zostały cukinie, fasolka i buraczki. No i rukola bo ładnie kwitnie .
Czy mogę teraz coś wysiać? Bo puste te kwaterki...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 20:40, 19 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
druga partie fasolki, bedzie wczesna i pozniejsza, ja tak robie, mozesz szczypiorek albo siedmiolatke, moze pietruszke, bo ma byc cieplo to bedziesz miec juz na kolejna wiosne. ogorki tez szybko wzejda, beda na sierpien akurat, takie korniszoneczki do sloika
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magleska 20:59, 19 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Kasiu
nadrobiłam zaległości
na widok biednego zaskrońca padłabym trupem ;

a tak to nie wiem co napisać ,oprócz tego ,że masz pięknie

u mnie leje od kilku dni -ale nawet mi to teraz nie przeszkadza ,bo non stop w pracy jestem
jutro mam wolne -może uda mi się choć troszkę polewić ,bo chwastów mam więcej niż kwiatów

Buziaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 11:35, 20 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Tar, dzięki .
Magda, fajnie że wpadłaś . Deszcz potrzebny ale jak za dużo to też niedobrze. Miłego rycia .

A dziś działamy z trawnikiem. EM uparł się na glebogryzarkę i dziś przerył miejsce pod trawnik. Teraz czeka nas wybieranie chwastów .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies