Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 08:40, 09 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7888
Gosia to niekoniecznie musi byc zacienienie od roslin, sosny łapia wiosna / jesienia osutke i igly tez brazowieja. mozna psiknac wywarem z czosnku ale igly opadna i odrosna. sosenki ktore na dole maja rosliny po prostu podkrzesuje. nie wywalalabym od razu. pokaz te twoje marnosci
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 09:10, 09 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18339
Jedno jest dziewczyny pewne - muszę sobie pojechać do ogrodniczego i obejrzeć co w tych sosnach piszczy . Jakoś do tej pory ignorowałam ten sektor roślinny oprócz kosodrzewin .

Chociaż szczerze mówiąc chyba wolę jednak cisowe poduchy .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 09:24, 09 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7888
to kup cisy, nic na sile
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 09:29, 09 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18339
TAR napisał(a)
to kup cisy, nic na sile


Jasne, ale pooglądać warto, a może coś mnie zauroczy? Te Mopsy i Varelle i Low Glow bardzo mi się na zdjęciach podobają .

W zeszłym roku po raz pierwszy miałam na kosodrzewinach mnóstwo zielonych gąsienic, jedną zdążyły nieźle obeżreć. Nawet nie wiem co to było. Moją uwagę zwróciła poruszająca się gałązka...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 09:38, 09 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7888
tez mialam gąsienice, okropne. ale to nie ze szkolki przywlokłam tylko skads sie pojawiły, musiałam oprysk niestety zrobic. mialam też wełnowce na kosodrzewinach ale w ciagu dosłownie 2 dni uporały sie z nimi osy i leśne pszczoły
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Martka 09:39, 09 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mrokasia, witam się u Ciebie w wątku i zapowiadam, że będę śledzić masz ciekawe roślinki, dużo energii i bardzo cieszę się na lekturę wątku Kosodrzewina z gąsienicami - też przerabiałam dwa lata temu, karate zeon poszedł, ale już zdążyły pojeść. Cisy podgryzają mi opuchlaki. Wszystko ma amatora Ciepłych dni życzę i pozdrawiam!
TAR 09:50, 09 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7888
zmieniajac temat, jedna z firm od srodkow ogrodniczych ma w ofercie nawoz z pokrzywy koncentrat, zachwalaja ze ekologiczny. Myslicie, ze warto kupic? U mnie pokrzyw nie ma a i ja nie mam checi ani czasu by bawic sie z wlasnymi gnojówkami.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 10:02, 09 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10491
TAR napisał(a)
zmieniajac temat, jedna z firm od srodkow ogrodniczych ma w ofercie nawoz z pokrzywy koncentrat, zachwalaja ze ekologiczny. Myslicie, ze warto kupic? U mnie pokrzyw nie ma a i ja nie mam checi ani czasu by bawic sie z wlasnymi gnojówkami.


Ja podobnie, nie babram się w rękodzieło, więc chętnie się dowiem czy warto
____________________
April April podbija las Mazowsze
jolanka 10:14, 09 kwi 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Sosenki mam w duuuuzej ilości. Marie Bregon dwa razy kupowane, niestety wszystkie padły. (7 sztuk), więcej nie kupię. Te same u Ani rosną, ale przez nia kupowane dla kogoś też padły One chyba muszą lubić jakieś dziwne podłoże bo u mńie przecież sosnowe.
Pumilo już 3 wycięłam, za to wszystkie większe sosny rosną jak gupie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
JoannA 10:26, 09 kwi 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Varelle miałam i nie polecam.
Chorowały od dnia posadzenia, a z każdym rokiem było coraz gorzej.
Ja bym się zastanowiła nad ostrokrzewem Little.
Obojętnie jaka odmiana.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies