Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 22:34, 16 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Judith napisał(a)
My też dość często gratulujemy sobie tej decyzji .




effka napisał(a)
Pięknie kochana u Ciebie Ta rabata mała środkowa jest bardzo urokliwa


Dzięki Efciu, cieszę się, że rabata się podoba ale jeszcze trochę pracy wymaga .

Gosiek33 napisał(a)
Podziwiam zmiany na rabatach

Jak Twoja gaura dziś wygląda?


Gosiu, dzięki .
Gaura nie wygląda. Straciłam cierpliwość i jedną wykopałam. Okazało się, że spora część wygniła ale z jednej strony coś tam wypuszczała od korzenia. Wyglądało to jednak marnie więc wywaliłam. Drugiej nie ruszam, wydaje mi się, że może jednak odbić - rośnie na bardziej suchym stanowisku. A jak u Ciebie?

Agatorek napisał(a)


U mnie juki jeszcze nie oczyszczone. Jak na nie patrzę, to mi się normalnie nie chce. Nie wiem, ile ich mam łącznie, ale ze 30 jak nie więcej...

Fajnych gości miałaś


No, nie dziwię Ci się, 30 sztuk... Ja mam chyba z 6 czy 7 i się nieźle uchetałam.

ajka napisał(a)


Ja po prostu szukam czegoś na małe zgrabne kulki i wszyscy piszą o tym bukszpanie, chyba ciężko go czymś zastąpić, a ja go nie chcę w ogrodzie.

Bronze form sobie obejrzałam w necie, dzięki. Zapisałam sobie i może kupię.


Rozumiem.
Widzę, że Iwonka i Judith wskazały już zamienniki . Coś wybierzesz .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 05:47, 17 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)


Gosiu, dzięki .
Gaura nie wygląda. Straciłam cierpliwość i jedną wykopałam. Okazało się, że spora część wygniła ale z jednej strony coś tam wypuszczała od korzenia. Wyglądało to jednak marnie więc wywaliłam. Drugiej nie ruszam, wydaje mi się, że może jednak odbić - rośnie na bardziej suchym stanowisku. A jak u Ciebie?




Jak to? Twoja gaura o spazmy zazdrości mnie wpędza i mówisz, że złe oko zadziałało?
Bardzo mi jej szkoda, naprawdę. Gdzie takie okazy będę podziwiać? Cierpliwość potrzebna. Masz coraz więcej okazałych roślin, daj i biedakom szansę.

U mnie coś w ziemi się zieleni ale raczej ma jeszcze czas, i chyba niektóre też padły
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 08:08, 17 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
U mnie gaura pod jedną z róż dobrze rokuje, 3 pozostałe chyba jednak dead... a jeszcze parę dni temu wydawało mi się, że widzę listki niskiej gaury na różance. wrrr... może ślimaki wpierdzieliły.

za to sieewek werbeny multum szkoda, że tych z ubiegłych lat już dorodnych egzemplarzy przezimowało tyle co kot napłakał...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 08:16, 17 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Gosiek33 napisał(a)



Jak to? Twoja gaura o spazmy zazdrości mnie wpędza i mówisz, że złe oko zadziałało?
Bardzo mi jej szkoda, naprawdę. Gdzie takie okazy będę podziwiać? Cierpliwość potrzebna. Masz coraz więcej okazałych roślin, daj i biedakom szansę.

U mnie coś w ziemi się zieleni ale raczej ma jeszcze czas, i chyba niektóre też padły


Czyli przyznajesz się do rzucenia uroku?
Mnie tez tej gaury szkoda, bardzo urokliwie wyglądała. Zastanawiam się czy kupować kolejne bo nie lubię takich sytuacji. I tak mam dużo roboty w ogrodzie, nie mam czasu i chęci na coroczne wymiany (no, te dwie sztuki były dwa lata). Ale z drugiej strony - tak długo kwitną, że może jednak się skuszę .

Kasia_CS napisał(a)
U mnie gaura pod jedną z róż dobrze rokuje, 3 pozostałe chyba jednak dead... a jeszcze parę dni temu wydawało mi się, że widzę listki niskiej gaury na różance. wrrr... może ślimaki wpierdzieliły.

za to sieewek werbeny multum szkoda, że tych z ubiegłych lat już dorodnych egzemplarzy przezimowało tyle co kot napłakał...


Ślimaków i u mnie jest multum po tych deszczach, wrrrr, zaraz zeżrą jeżówki. Muszę iść zobaczyć jak u mnie z werbeną. Widziałam wcześniej, że rzeczywiście ze starszych egzemplarzy to chyba niewiele przezimowało.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:47, 17 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Jedna gaura jednak żyje

Ogród po deszczu błyskawicznie urósł w oczach.

Płatki Kanzanów zasypaly trawnik i rabatę
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:53, 17 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Tu działałam wczoraj - to rabata za altaną. Przeniosłam tu dwa bukszpany z rabaty basenowej - są w słabej kondycji, tu nie będzie to bić po oczach, niech się w spokoju odbudowują. Dosadziłam tu też dwie limki. Sukcesywnie będę dosadzać jeszcze hakonki i jakieś byliny.

Trafił tu też kikut Sangokaku - wypuszcza sporo gałązek, mam nadzieję że będzie mu tu dobrze i szybko odrośnie.


I takiego gościa mam ba dereniu, nie mam pojęcia co to.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 08:56, 17 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)


Czyli przyznajesz się do rzucenia uroku?
Mnie tez tej gaury szkoda, bardzo urokliwie wyglądała. Zastanawiam się czy kupować kolejne bo nie lubię takich sytuacji. I tak mam dużo roboty w ogrodzie, nie mam czasu i chęci na coroczne wymiany (no, te dwie sztuki były dwa lata). Ale z drugiej strony - tak długo kwitną, że może jednak się skuszę .



Ślimaków i u mnie jest multum po tych deszczach, wrrrr, zaraz zeżrą jeżówki. Muszę iść zobaczyć jak u mnie z werbeną. Widziałam wcześniej, że rzeczywiście ze starszych egzemplarzy to chyba niewiele przezimowało.



Jeśli oglądanie z zachwytem jest równoważne z rzucaniem uroku, to przyznaję się

Taką gaurę warto nawet co roku kupować. Zimnych zim dawno nie było, może kolejny czas przetrwa. A masz znakomite miejsce dla niej


Zaczynam i ja walczyć ze ślimorami. Mówisz, że jeżówki też zagrożone?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 08:57, 17 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ale soczysta zieleń! Pięknie po deszczach nam ogrodu odżywają i nabierają rozpędu. Żałuję, że się nie wstrzelilismy z nawożeniem trawnika, ale muszę jeszcze się uda. Ale miałaś konkretną gaure, po starych pędach wnosząc
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 08:58, 17 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Jednak żyje gaura, będzie cieszyć latem. To wielka kępa. Bardzo się cieszę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 09:08, 17 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Kasia, no pieknie, na żywo również
A jeszcze jak trawy podrosną, hortki zakwitną.... no juz nie mogę się doczekac

Jakbys rzeczywiście chciała pozbyc się lewend przy jukach... to jest taki rozchodnik o budyniowych kwiatach, niewiele bardziej żółtych niż kwiaty juk „sunkissed”, byłaby bardzo stonowana kolorystycznie kompozycja... ewentualnie może rozchodnik maksymiwicza ? Ale ty żółtego nie lubisz....
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies