Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Kasya 11:52, 19 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
Ta zieleń jest niesamowita
Szczególnie dywan
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agatorek 18:40, 19 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Judith napisał(a)
Pięknie, soczyście! A trawa razi w oczy kolorem .


Nie macie wrażenia, że wszystko rośnie w oczach?

Fotki cudne, ogród aż kipi zielenią
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 19:19, 19 maj 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
To nie wrażenie, to fakt! Sporo deszczu było i jest, a w zimie śnieg - zupełnie inaczej wszystko wyglada niż w zeszłym roku na początku sezonu. Bucha, kwitnie jak oszalałe albo sie zapowiada z kwitnieniem.
Mam brzozę przed oknem kuchennym, na działce sąsiada. Uwielbiam ją, nazywam swoją . Obserwowałam ja codziennie wczesną wiosną czy rusza i jednego dnia rano widziałam małe pąki, a po południu - już były liście!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Roocika 19:51, 19 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zieloni i soczyście
Bardzo ładnie Kasiu. Jak ja bym chciała mieć takie tempo, jak Wy mieliście.
Ale nie ma lekko
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mrokasia 11:55, 21 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Judith napisał(a)
U mnie padało wczoraj i dziś własne zaczęło. Ale nie mam pretensji .
Ostatnio mąż kopal 2 doły głębokie na niemal metr i do dna była wilgotna ziemia, a u mnie ziemia piaszczysta. Suchawa była tylko po wierzchu - na kilka centymetrów. Jest dobrze, stąd ta bujna zieleń .
Antracyt, a gdzie jest Twój ogród - w jakim regionie jest sucho?


U mnie na nowej części też sucho było powierzchownie, głębiej ziemia wilgotna. Ale ja akurat nie narzekam jak popada . U mnie ziemia wszystko przyjmie, szczególnie na starej części.

ajka napisał(a)
Dzięki wielkie, myślałam, że masz Nikko.

Ogród przepiękny, nie wiem jak ty to zrobiłaś w tak krótkim czasie, nie do pomyślenia. Ja będę do tego dochodzić latami. Metamorfoza szok.

U mnie też pada, na okrągło i moje nadzieje na ściągnięcie pana od glebogryzarki w najbliższyszm czasie są równe zeru. I jestem wściekła, bo darni sami nie damy rady ściągnąć w takich ilościach.


Nikko podobny chyba do tego Snowflake.

Ogród dziękuje. Wiesz, duże drzewa i krzewy robią szybki efekt . No i trawnik z rolki. Choć nie powiem, żebyśmy mało pracy włożyli .

Fakt, do glebogryzarki musi być suszej czego Ci życzę!

Kasya napisał(a)
Ta zieleń jest niesamowita
Szczególnie dywan


Dywan powoli zyskuje równy kolor .

Agatorek napisał(a)


Nie macie wrażenia, że wszystko rośnie w oczach?

Fotki cudne, ogród aż kipi zielenią


Rośnie, rośnie .

Judith napisał(a)
To nie wrażenie, to fakt! Sporo deszczu było i jest, a w zimie śnieg - zupełnie inaczej wszystko wyglada niż w zeszłym roku na początku sezonu. Bucha, kwitnie jak oszalałe albo sie zapowiada z kwitnieniem.
Mam brzozę przed oknem kuchennym, na działce sąsiada. Uwielbiam ją, nazywam swoją . Obserwowałam ja codziennie wczesną wiosną czy rusza i jednego dnia rano widziałam małe pąki, a po południu - już były liście!


Dokładnie takie same mam obserwacje jeśli chodzi o brzozy i buki - jednego dnia w pąkach, drugiego w liściach .

Roocika napisał(a)
Zieloni i soczyście
Bardzo ładnie Kasiu. Jak ja bym chciała mieć takie tempo, jak Wy mieliście.
Ale nie ma lekko
Pozdrawiam


Kochana, ja nie mam małych dzieci .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:11, 21 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Wczoraj udało mi się w miarę szybko wyjść po pracy do ogrodu i trochę podziałać na rabacie basenowej. Bilans - przesadzona 1 kalina, 1 hortensja, 1 budleja, 1 sesleria i 1 anafalis. Posadzonych 5 cisów i 1 krzewuszka .
Fotki nie ma bo kończyłam po ciemku. Dziś mam nadzieję działać tam dalej więc może zdążę fotkę cyknąć .
Ponadto eM obsadził mi brakującą kratkę pomiędzy warzywnikiem a domkiem ogrodnika, dzięki czemu siedząc w altanie nie widzi się kompostowników. Teraz pozostaje mi pomalować te kratki i coś przy nich pnącego posadzić .
Tu fotkę mam - widok z altany
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Juzia 12:19, 21 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
mrokasia napisał(a)
Wczoraj udało mi się w miarę szybko wyjść po pracy do ogrodu i trochę podziałać na rabacie basenowej. Bilans - przesadzona 1 kalina, 1 hortensja, 1 budleja, 1 sesleria i 1 anafalis. Posadzonych 5 cisów i 1 krzewuszka .
Fotki nie ma bo kończyłam po ciemku. Dziś mam nadzieję działać tam dalej więc może zdążę fotkę cyknąć .
Ponadto eM obsadził mi brakującą kratkę pomiędzy warzywnikiem a domkiem ogrodnika, dzięki czemu siedząc w altanie nie widzi się kompostowników. Teraz pozostaje mi pomalować te kratki i coś przy nich pnącego posadzić .
Tu fotkę mam - widok z altany



Nic nie widać

Pięknie jest!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
mrokasia 12:23, 21 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Juzia napisał(a)



Nic nie widać

Pięknie jest!


No co Ty, kratek nie widzisz???


Dzięki Juziek .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 12:34, 21 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Podziwiam i ogród i porządek

Ciekawe czym kratki obsadzisz...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sarenka 17:27, 21 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasiu, Ty to masz już ogród tip top a jednak ciągle coas sadzisz,przesadzasz...
Jaka Kalinę przesadzałas?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies