Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 09:32, 17 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Powiem Ci, ze praktycznie nie odroznia sie nowa czesc od starej, wszystko ładnie rosnie a taki ugór tam wczesniej byl. Pokaz porownania.

Mowicie, ze ta gaura tak wymarza? no to lipa. napalilam sie na nia jak szczerbaty na suchary, kupilam tyle sadzonek. i ma byc jednoroczna? do bani.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 11:13, 17 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
Powiem Ci, ze praktycznie nie odroznia sie nowa czesc od starej, wszystko ładnie rosnie a taki ugór tam wczesniej byl. Pokaz porownania.

Mowicie, ze ta gaura tak wymarza? no to lipa. napalilam sie na nia jak szczerbaty na suchary, kupilam tyle sadzonek. i ma byc jednoroczna? do bani.


Mam kilka gaur od chyba czterech lat, i tylko jedna ciemno różowa jeszcze śpi, reszta już ładnie ruszyła, choć żadna nie dorównuje okazom u Mrokasi
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 12:16, 17 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gosiek33 napisał(a)



Jeśli oglądanie z zachwytem jest równoważne z rzucaniem uroku, to przyznaję się

Taką gaurę warto nawet co roku kupować. Zimnych zim dawno nie było, może kolejny czas przetrwa. A masz znakomite miejsce dla niej


Zaczynam i ja walczyć ze ślimorami. Mówisz, że jeżówki też zagrożone?


Więc to Twoja sprawka!
Faktycznie, te gaury u mnie były imponujące . Może jednak sobie odkupię . Ta co mi została rośnie w mniej wyeksponowanej miejscówce ale z kolei ma lepsze warunki glebowe - bardziej sucho i piaszczyście.

Ślimaki zeżrą wszystko co młode i świeże, niestety. Mam w pogotowiu środek na ślimaki gdyby okazało się, że są nie do opanowania. Ze względu na szczeniaki boję się sypać. Mogę to zrobić dopiero wieczorem jak już pójdą spać a rano muszę zrobić obchód i wyzbierać to co zostanie oraz trupy, by ich przypadkiem psiaki nie zjadły. Dlatego się wstrzymuję.

Kasia_CS napisał(a)
Ale soczysta zieleń! Pięknie po deszczach nam ogrodu odżywają i nabierają rozpędu. Żałuję, że się nie wstrzelilismy z nawożeniem trawnika, ale muszę jeszcze się uda. Ale miałaś konkretną gaure, po starych pędach wnosząc


Masz rację, jest bardzo soczyście .
Trawnik zdążysz jeszcze zasilić spokojnie, tylko raczej wybierz nawóz na miesiąc a nie ten długo działający, 3-miesięczny. Ja robiłam ostatnio poprawkę bo mi wyszedł w łaty i już ładnie się wyrównuje.

Gosiek33 napisał(a)


Mam kilka gaur od chyba czterech lat, i tylko jedna ciemno różowa jeszcze śpi, reszta już ładnie ruszyła, choć żadna nie dorównuje okazom u Mrokasi


Gaura była faktycznie spora .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:29, 17 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)
Powiem Ci, ze praktycznie nie odroznia sie nowa czesc od starej, wszystko ładnie rosnie a taki ugór tam wczesniej byl. Pokaz porownania.

Mowicie, ze ta gaura tak wymarza? no to lipa. napalilam sie na nia jak szczerbaty na suchary, kupilam tyle sadzonek. i ma byc jednoroczna? do bani.


Gaury przeżyły mi bez problemu poprzednią zimę. I ta jedna to mi raczej wygniła niż wymarzła. Jeśli będę sadzić drugi raz w tym miejscu to muszę jej lepiej ziemię przygotować.

Porównanie .
2019 wrzesień - teren zaorany, wyrównany, tuje częściowo przesadzone

2021 maj

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 12:35, 17 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Porównanie powala
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Helen 12:45, 17 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Niemożliwe a jednak.
____________________
Helen - Hortensjowo
TAR 13:02, 17 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
no i tu dopiero widac co bylo Kasia a pokaz jeszcze te fote zaraz po zakupie zanim tuje przesadzilas, to juz w ogole bedzie efekt wow

a mozna gaury w donice dac i na zime do garazu albo na taras wstawic? wieksza szansa na przezycie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 13:17, 17 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)
no i tu dopiero widac co bylo Kasia a pokaz jeszcze te fote zaraz po zakupie zanim tuje przesadzilas, to juz w ogole bedzie efekt wow

a mozna gaury w donice dac i na zime do garazu albo na taras wstawic? wieksza szansa na przezycie.


Mówisz o tym zdjęciu?


Gaury pewnie można dać w donice i na zimę w miejsce bez mrozu przenieść .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 13:26, 17 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
o w morde, piękna gaura - ja chyba swoją przsadzę, bo dałam jej taki kąt, że ledwo spod róży ją było widac, a też z tych wysokich miałam.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
TAR 14:01, 17 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
mrokasia napisał(a)


Mówisz o tym zdjęciu?


Gaury pewnie można dać w donice i na zimę w miejsce bez mrozu przenieść .


nie, o innym jak tam bylo jeszcze pelno krzaczorów, jakies smieci, chyba zaraz po zakupie. ale i tak efekt niezly Wam wyszedł
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies