Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

antracyt 08:17, 22 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11723
Leniwe dni bywają bardzo przyjemne Zdjęcia przejęły ten leniwy nastrój, podoba mi się to
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 08:19, 22 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18088
Gosiek33 napisał(a)


E tam, to tylko ogrodowy rozgardiasz, ale rabaty masz obsadzone z gustem i bardzo czyściutko. Widzę, że i tak bluszcz masz na ogrodzeniu to szła bym w spójność. Clematisy nie dadzą osłony całorocznej. Możesz posadzić je na bluszczu.


Dzięki Gosiu .
Bluszcz ma faktycznie tę przewagę, że jest całoroczny więc wiosną nie trzeba czekać aż przesłona urośnie. Z drugiej strony - to potwór, który jak się zadomowi to trudno go okiełznać.

sarenka napisał(a)

No właśnie na zdjęciach wygląda jakby wszystko już było zrobione...


Magia zdjęć

April napisał(a)


Bardzo dobry pomysł, fajnie wygląda

Też mi się podoba

April napisał(a)


Doskonała kompozycja. Dereń świetnie podkreśla kształt bzu


Dzięki, nareszcie polubiłam ten fragment .

April napisał(a)


A to jakaś kocimiętka? Kolor ma mega fajny


Tak, to taka mała kocimiętka, dostałam kawałek od Kwarteta, jedyna której mi koty nie zdemolowały. Ania mówi, że to Blue Lagoon. W realu jest bardziej niebieska, tu zachodzące słońce trochę podbarwiło na fiolet. Muszę ją sobie rozmnożyć ale trochę słabo przyrasta.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 09:54, 22 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
Dziś miałam działać dalej na basenowej ale od rana boli mnie głowa i jakoś nie miałam woli kopania. Posnułam się po ogrodzie, popstrykałam trochę zdjęć, poleżałam na tarasie i tyle. Aaaa, nie, podlałam jeszcze warzywnik .
No to wstawiam te pstryczki i zaraz lecę pooatrzeć co tam u Was .



Zachwycam się!
Bardzo soczyście się zrobiło
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasya 10:44, 22 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42138
Cienista sciezka w słońcu..., a to dopiero !
U ciebie tez pada dzisiaj ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 11:17, 22 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)


Ten porządek to tylko na zdjęciach (...)wszędzie walają się zabawki szczeniorów, puste doniczki, patyki itp.

Że tak zaśpiewam.. . "Mam tak samo jak Tyyyyy... "
Tyle, że u mnie foremki, łopatki
mrokasia napisał(a)

To Guernsey cream, prawda? Posadziłam niedawno, ale chyba za malutki, żeby wydał kwiatki - chyba, że potrafi to robić też później w sezonie ?

Na pniu w starej części obsypana pomponami to jaka kalina? Jak pamiętasz, to napisz mi na priv, gdzie kupowałaś swój egzemplarz i orientacyjną cenę. Właśnie rozważam wysoko szczepioną, bo niziny to ja mam obsadzone....


mrokasia napisał(a)


Dzięki Gosiu .
Bluszcz ma faktycznie tę przewagę, że jest całoroczny więc wiosną nie trzeba czekać aż przesłona urośnie. Z drugiej strony - to potwór, który jak się zadomowi to trudno go okiełznać.


Eeee, dasz radę - raz na sezon jak go ciachniesz, to styka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
HannaR 14:26, 22 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Kasiu, jakiś czas temu pisałaś, które kaliny są oblegane przez mszyce, a które nie. Nie zapisałam sobie i nie pamiętam. Przypomnisz?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
mrokasia 14:45, 22 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18088
antracyt napisał(a)
Leniwe dni bywają bardzo przyjemne Zdjęcia przejęły ten leniwy nastrój, podoba mi się to


Dokładnie, bumelowałam bez wyrzutów sumienia .

Johanka77 napisał(a)


Zachwycam się!
Bardzo soczyście się zrobiło


To prawda, ta zieleń jest bardzo soczysta .

Kasya napisał(a)
Cienista sciezka w słońcu..., a to dopiero !
U ciebie tez pada dzisiaj ?

Tak, cienista ma trochę słońca rankiem i wieczorem.
Pada, leje momentami. Dziś mam gości więc i tak bym w ogrodzie nic nie robiła ale trudno będzie ich oprowadzić a chcieli obejrzeć... .

Kasia_CS napisał(a)

Że tak zaśpiewam.. . "Mam tak samo jak Tyyyyy... "
Tyle, że u mnie foremki, łopatki

To Guernsey cream, prawda? Posadziłam niedawno, ale chyba za malutki, żeby wydał kwiatki - chyba, że potrafi to robić też później w sezonie ?

Na pniu w starej części obsypana pomponami to jaka kalina? Jak pamiętasz, to napisz mi na priv, gdzie kupowałaś swój egzemplarz i orientacyjną cenę. Właśnie rozważam wysoko szczepioną, bo niziny to ja mam obsadzone....

Eeee, dasz radę - raz na sezon jak go ciachniesz, to styka


No cóż, wszystkie dzieci rozrzucają swoje zabawki gdzie popadnie .

Powojnik to GC . Mój już nie powtarza kwitnienia. Może Twój faktycznie za młody?

Kalina na pniu to koreanka Aurora. Kupiłam chyba w ogrodniczym niedaleko mnie, jeśli mnie pamięć nie myli to za ok.50zł.

W sumie bluszcz wydaje mi się dobrym pomysłem na tę kratkę.


HannaR napisał(a)
Kasiu, jakiś czas temu pisałaś, które kaliny są oblegane przez mszyce, a które nie. Nie zapisałam sobie i nie pamiętam. Przypomnisz?


Haniu, u mnie mszyce nie żrą mi tylko kalin japońskich (Sunrise, Kilimandżaro i Lenarth) i kaliny Spring Red Compact. Koreanki Aurory i burkwooda Anne Russell niestety oblepione.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
HannaR 16:38, 22 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Dzięki.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Kasya 09:37, 23 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42138
Kasiu Mrokasiu, pokaz listki swoich dereni „przykwiatkowych”
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Johanka77 09:39, 23 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Hej Kaśka!
Jak niedziela? Pada? Nie pada?

Miłej w każdym bądź razie.
Ja liczę na okienka pogodowe i coś porobię mam nadzieję.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies