Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Kasya 17:05, 28 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
mrokasia napisał(a)
Mówisz o Hortorusie na Płochocińskiej? Bywam tam czasem bo mam mamę na Bródnie . Ostatnio byłam w sobotę ale tylko na chwilkę. Rzeczywiście trawek mają sporo jak i innego dobra .
Popatrzę na tego carexa. Gdzie go dasz? Pod rzeźbę?

A miejsce dla tawułek - dokładnie tak jak powiedziałaś - koloru tam trzeba . Szałwię dam też przy dereniu ale w bardziej słonecznym miejscu.


a ty na zachod od w-wy to gdzie dokladniej ? bo tam tez znam kilka fajnych szkolek
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 17:12, 28 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasya, okolice Błonia . A Ty?
Ciekawe, o których szkółkach mówisz, dawaj
Ja jeżdżę do Szymanowskiego w Duchnicach i do Plantico w Broniszach - to takie największe, z dość dużym asortymentem. Ale np. dziś byłam w Broniszach to gracków mieli tylko 2 sztuki i to jakieś słabe.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 18:05, 28 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kochane, idąc za ciosem rozgrzebałam kolejną rabatę z przodu domu .
Pokażę Wam stan obecny, bo rady potrzebuję, choć widok dla ludzi o mocnych nerwach .
Rabata została powiększona i dostała lampę. Duże elementy pozostają (patrząc od lewej - ciemnozielony dereń, dereń sibirica variegata, tuja, kolejny dereń tym razem elegantissima, 2 żółte trzmieliny, grupa 3 jałowców (zielone drzewko, niebieskie a'la bonsai, żółty krzew), kolejny dereń sibirica variegata, biało-zielona trzemielina cięta w kulę i kosodrzewina). Do przesadzenia czerwone berberysy (jeden do wywalenia bo zdechł), mała danica, szałwia, której nie widać, sadzonki żółtej trzmieliny itp.

Foty:



I teraz tak - pytania dotyczą centralnej części tj. przede wszystkim miejsca wokół tuji i dwóch dereni.
1. Co posadzić po bokach tuji? Myślałam o miskantach gracilimusach bo bardzo mi się podoba połączenie dereni i gracków.
2. Jak widać na drugiej focie mam 1 derenia elegantissima w doniczce - posadzić go tam gdzie stoi czy dać go przed tuję? Jeśli tak gdzie jest teraz to co wyższego dać przed tuję? Może jakąś białą hortensję nie za wysoką?


3. Po prawej, pomiędzy derenia a tego niebieskiego jałowca, a w zasadzie pod nim chciałam dać moje kupione wczoraj tawułki. Może dokupić ich więcej (tzn. tego samego rodzaju) i pociągnąć je aż do jałowca zielonego?


4. I wtedy pomiędzy zielonym dereniem a tym jasnym też dać tawułki.



Przed dereniami posadziłabym może pas z żółtych trzmielin ciętych w kulki, szałwię a na samym brzegu obwódkę z tujek danica.

Co myślicie? Miałoby to ręce i nogi?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Rytla 18:20, 28 cze 2017


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 689
Kasya, to dawaj te szkółki, teraz muszę przystopować, ale wczesną jesienią znów trochę zakupów bym zrobiła.

Jak trochę bardziej się ogarnę, to zaproszę "zachód" na pizzę i ognisko.

Mrokasiu, tawułki nawet jakby były trochę czerwone, pewnie tam zagrają, a jakby były za bardzo czerwone, to możesz posadzić je u mnie.
____________________
Rytlogród na 18 stóp
mrokasia 18:34, 28 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Rytla napisał(a)
Kasya, to dawaj te szkółki, teraz muszę przystopować, ale wczesną jesienią znów trochę zakupów bym zrobiła.

Jak trochę bardziej się ogarnę, to zaproszę "zachód" na pizzę i ognisko.

Mrokasiu, tawułki nawet jakby były trochę czerwone, pewnie tam zagrają, a jakby były za bardzo czerwone, to możesz posadzić je u mnie.


Ha, no właśnie, Ty też z tej strony Wawki .
Masz jakieś ulubione szkółki? Bo jak dobry asortyment i ceny to warto te kilka km więcej przejechać .

Mmmm, ognisko i pizza , jestem za! I w dodatku z tego twojego wspaniałego pieca chlebowego .

Jak tawułki będą czerwone (oby nie! zaczynają puszczać kolor i raczej będą ciemnoróżowe ) to z pewnością będę chciała oddać je w dobre ręce . Wiesz, czerwony w ogrodzie jest fajny, ale na liściach .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 19:10, 28 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
mrokasia napisał(a)
Kasya, okolice Błonia . A Ty?
Ciekawe, o których szkółkach mówisz, dawaj
Ja jeżdżę do Szymanowskiego w Duchnicach i do Plantico w Broniszach - to takie największe, z dość dużym asortymentem. Ale np. dziś byłam w Broniszach to gracków mieli tylko 2 sztuki i to jakieś słabe.


ja okolice piaseczna
blizej mnie jest wiecej szkolek
trawy po 10
u szymanowskich robilam zakupy
i jeszcze jedna bylinowa ale tu nie napisze, pw tylko
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 19:30, 28 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasya napisał(a)


ja okolice piaseczna
blizej mnie jest wiecej szkolek
trawy po 10
u szymanowskich robilam zakupy
i jeszcze jedna bylinowa ale tu nie napisze, pw tylko


Dawaj PW
No właśnie u mnie w bliskiej okolicy są słabe szkółki, do Szymanowskich mam 20km , do Bronisz jeszcze dalej, zaglądam tam jak jadę albo wracam z Wawy.


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
AngelikaX 21:58, 28 cze 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Ale różnica w trawniku... serio!

Już chyba nigdzie nie wejdę na żaden wątek na O. jak tak zakupami kusicie Bądź tu człowieku mądry jak to takie zaraźliwe
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Kasya 22:01, 28 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
AngelikaX napisał(a)
Ale różnica w trawniku... serio!

Już chyba nigdzie nie wejdę na żaden wątek na O. jak tak zakupami kusicie Bądź tu człowieku mądry jak to takie zaraźliwe


a jakie przyjemne...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 22:04, 28 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
No właśnie Dobrze, że mam jeszcze ociupinkę miejsca, by wcisnąć te zakupy .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies